Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik 2.5 Tdi 150 KM Quattro a Audi A6 - Opinie


lukasz1813

Rekomendowane odpowiedzi

tiptronik i raczej ośka, bynajmniej na dekorach nie ma napisu quattro a powinno go być widać gdyby było Q. Mam moje A4 w tipie i nie narzekam, nigdy nie naprawiana, nic nie szarpie biegami itp. jedynie mam wywaloną poduche, ale to wiadomo, w każdej skrzyni paść może. Podobno te skrzynie miewały awarie biegu wstecznego, że czasem nie chciał się załączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos kolega ma a6 c5 i padla mu pompa wtryskowa pojechal na pierwszy lepszy szrot kupil za 400zl wlozyl i zrobil jakies 150tys na niej... wiec po co wkladac regenerowane? Wystarczy od jakiegos powypadkowego kupic silnik za 2- 3 tys caly i masz czesci w piz... nie jest to nowy samochod jakies audi b8 a stare a6 c5 wiec sami powiedzcie zeby wkladac w sama pompe 2 tys? A po 2 jak kupi zadanego tak jak ja to mozna naprawde samochodem sie nacieszyc nawet z 2.5 tdi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tymi skrzyniami nie ma większych problemów?

Każda skrzynia może paść ;)....lub długo bezawaryjnie służyć ;) ...jedź oglądać autko z kimś kto jeździł autem z taką skrzynią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma samochód z takim V6 180 PS. Powiem tak, na samym początku chodził pięknie, fajny dźwięk i moc też była. Teraz sypie się cały silnik, zrobi jedno pada drugie... Generalnie silnik dla bogatych :P Wałki rozrządu bardzo szybko padają, pompa paliwowa itp. Powiem tak, jest to fajna jednostka jeśli wszystko w niej jest sprawne, ale jeśli zacznie się sypać to tragedia dla kieszeni... wszystko bardzo drogie. W ogóle w Polsce z tego co zauważyłem jest niewielu mechaników znających się na tym silniku i większość z nich jak usłyszy że to 2,5 TDI V6 180 PS od razu rezygnuje. Ten silnik to zupełne przeciwieństwo 1,9 TDI więc radzę się poważnie zastanowić niż potem żałować ;)

To znajomy jakiś nieśmiały skoro musi ktoś za niego wydawać opinie na temat jego auta :)

Prawie rok jeżdżę 2.5 v6 180koni I przy silniku to robiłem tylko gruszke od turbo i wymiana jednego icka bo dzióra była Więc co za brednie wypisujecie Każde auto kosztuje 2.5 może więcej ale coś za coś :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to tez nie jest tak do konca, zalezy na co się trafi. Osobiscie jeżdżę v6 2.5tdi 150KM afb i nie narzekam, do silnika nic prócz rozrządu olejow filtrow itd nie kupowalem i nic w silniku nie naprawialem, wedlug mnie duzo zależy kto i jak wcześniej użytkował samochód, mimo ze dużo osob tak jedzie na te silniki to są one żwawe i wdzięczne. Rozumiem ze u was koledzy to troszke inaczej wygladalo? :)

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

223 tysiace i nadal rosnie:)

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka

wszystko przed Tobą ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam takie AFB ktore jezdzi jak narazie prawie calkowicie bezawaryjnie ale fakt ma oryginalne 190tkm, bylo serwisowane i teraz jest tez pod moja piecza i wiem na co zwracac uwage. A jezeli koledzy Wy tez macie 2.5TDI i niema problemow to gratki :wink: Tylko wszystko kwestia tego jak sie trafi :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wszystko zależy jak się trafi. Ja ze swoją A4 trafiłem i super się sprawuje :P

Takie pytanko mam czy skrzynia automat tak jak wyżej na zdjęciu może ślizgać? Tzn napisane jest w ogłoszeniu że sprzęgło zaczyna ślizgać. Jaki koszt wymiany tego zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa 2.5 AFB i AKE. Jeżeli zadbasz o ten silnik to odwdzięczy Ci się bezawaryjną pracą. Ja polecam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj olej :decayed: Filtry tak jak być powinno. Jak Ci gdzieś leje to zajrzyj do odmy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...