Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Letnie gumy na 18


kenzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , pewnie nie jestem pierwszy ale nie moge znaleźć konkretnej informacji na temat oryginalnego rozmiaru opony w b6 na felge 18x8j .

Dotychczas miałem 235/45/17 , i zastanawiam czy teraz wybrać 235/40/18 czy 225/40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , pewnie nie jestem pierwszy ale nie moge znaleźć konkretnej informacji na temat oryginalnego rozmiaru opony w b6 na felge 18x8j .

Dotychczas miałem 235/45/17 , i zastanawiam czy teraz wybrać 235/40/18 czy 225/40 ?

Wyjeżdża na 235, ale ja bym założył 225

Jest spora różnica nie tylko cenowa, ale także w komforcie prowadzenia...

Wysłane z hajźla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/40 - komfort nieznacznie mniejszy niż na 235/40, ale nie miota tak autem w koleinach - różnica jest naprawdę odczuwalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge znaleźć konkretnej informacji na temat oryginalnego rozmiaru opony w b6 na felge 18x8j .

oryginalny rozmiar to 235/40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/40 - komfort nieznacznie mniejszy niż na 235/40, ale nie miota tak autem w koleinach - różnica jest naprawdę odczuwalna.

Nie zgodze sie z tym ze Komfort jest mniejszy. Przeciwnie . u mnie kierownica lzej chodzi

Gesendet von meinem LIFETAB_E10316 mit Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Tak zrobilem

Gesendet von meinem LIFETAB_E10316 mit Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie podłączę pod temat. Mam model b7 s line, oryginalne felgi i opony 235/40/18. Sam zastanawiam się właśnie nad zmianą rozmiaru, głównie ze względu na cenę. Nie bedzie problemu aby trochę węższe opony weszły na felgę? Mowa oczywiście o założeniu opon w rozmiarze 225/40/18

Sent from my N5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie podłączę pod temat. Mam model b7 s line, oryginalne felgi i opony 235/40/18. Sam zastanawiam się właśnie nad zmianą rozmiaru, głównie ze względu na cenę. Nie bedzie problemu aby trochę węższe opony weszły na felgę? Mowa oczywiście o założeniu opon w rozmiarze 225/40/18

Sent from my N5

no oczywiście że nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam S-line 18" a braciak ten sam wzór ale w 17"

Komfort jest u mnie większy ale po prostu to wina opon, które ma już trochę zajeżdżone i są głośniejsze nic u mnie (jeżdżę na Vredkach Sessanta i są genialne)

do felg 8 cali szerokich tylko i wyłącznie 235/40R18 chyba że ktoś chce się wku...ć że jak zatrze felgę kiedy zdarzy się podjechać na krawężnik - są idealnie zlicowane z rantem felgi a jedynie te z rantem ochronnym nieco wystają i jest to idealne.

można spotkać też felgi 8,5" gdzie 225 opona wygląda nie estetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wiem czym wy tam sie sugerujecie :) jezdze na 245/40 i nie ciaga jakos strasznie, ale za to trzyma sie drogi porzadnie, licznik nie oszukuje a i komfort wlasnie wiekszy bo wiecej gumy miedzy felga a asfaltem :) i nei wyobrazam sobie szczeze mowiac jazdy na 225/40, no ale dla kazdego cos innego ;)

reasumujac - moim zdaniem bierz 235/40 tak jak fabryka przykazala, to tez jest wlasciwa szerokosc dla tego rozmiaru felgi - 8J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Choooj mi te lacie :)))

W modelach bez servotronica czuć juz różnice.

235 ma większy indeks nośności który ma znaczenie jak masz hak.

Różnica w trakcji miedzy 225 a 235 jest mniejsza aniżeli różnica miedzy opona michelin a ling-lang :)

Wysłane z hajźla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, pytanie tylko czy w razie stłuczki ubezpieczyciel się nie przyczepi do innej opony niż ta co ma homologację. Narazie badam jeszcze rynek i sprawdzam ceny. Pozdrawiam.

Sent from my N5

Ubezpieczyciel ma dostęp do europejskiego świadectwa homologacji w ktorym są wpisane dopuszczalne rozmiary ogumienia do twojego samochodu.

Mam swoje wydrukowane. Jak znajdę to wkleję hak to wyglada.

Wysłane z hajźla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...