Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spada temperatura


pori55555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem około 2 mies. temu wymieniłem termostat na nowy bo stary juz zamulał. Wszystko ładnie pięknie silniczek dość szybko osiąga temperature lecz gdy już ją osiągnie to po jaims czasie w jezdzie po miescie temperatura zaczyna spadać do ok.70-75 stopni i dodam ze dzieje tak sie tylko wtedy gdy temperatura na zewnątrz jest od 2 stopni na plusie i w dół ??? . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem około 2 mies. temu wymieniłem termostat na nowy bo stary juz zamulał. Wszystko ładnie pięknie silniczek dość szybko osiąga temperature lecz gdy już ją osiągnie to po jaims czasie w jezdzie po miescie temperatura zaczyna spadać do ok.70-75 stopni i dodam ze dzieje tak sie tylko wtedy gdy temperatura na zewnątrz jest od 2 stopni na plusie i w dół ??? . Pozdrawiam.

Jaki termostat założyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wkładaniem nowego termostatu warto go sprawdzić nawet bez termometru, w gorącej wodzie. Nie ważne czy Ori czy inny, bo każdy może być zły. Ja mam termo za 25zł i działa, ale sprawdzałem przed włożeniem.

Podobnie jest np. z termowłącznikami wentylatorów czy jakimiś czujnikami. Miałem już tak, że czujnik nowy, a jednak nie działał od początku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od paru czynników:

-jak jeździsz(częste zatrzymywanie się,styl jazdy)

-jaka jest temp zew

-jaką masz temp ustawioną na klimatroniku(pamiętaj fizyka dalej obowiązuje:decayed:)

Miałem 1.8T i nie uraczyłem spadku temp niezależnie od tych czynników zaś w 1.9 nie ma bata jak dasz HI,nawiew na maksa,do tego muskasz gaz to musi spadać temp bo taka są prawa fizyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz po co w dieslu montują webasta ?? żeby potem ludzie tacy jak ty nie mieli problemów , 1.9 Diesel na wysokim mrozie przy wolnej jeździe czy to w mieście czy jak jedziesz np. z góry to zawsze ci spadnie temperatura . Możesz sobie mieć ori termostat , możesz mieć zasłoniętą chłodnice i tak ci temperatura spadnie .

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te silniki maja duza sprawnosc cieplna i dlatego tak sie dzieje

Na klimatroniku masz to samo co na blacie z temperatura ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te silniki maja duza sprawnosc cieplna i dlatego tak sie dzieje

Na klimatroniku masz to samo co na blacie z temperatura ???

Tez myslalem ze cos mam spitolone majac porownanie do benzin ale niestety to jest klekot i czasem trzeba zmarznac zeby go nagrzac:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...