Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ścięte pod kątem okładziny klocków hamulcowych przednich - POMOCY!!!


kris1303

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o fachową opinię dot. klocków hamulcowych w Audi A4 2.0 TDI 140KM BLB z 2005r. Dziś wymieniłem u mechanika komplet przednich klocków i tarcz hamulcowych. Założył fabrycznie nowe tarcze i klocki firmy Mintex. Niepokoi mnie kształt okładzin ciernych - mimo, że są nowe to są one ścięte pod kątem w stosunku do płytki metalowej klocka (grubość okładziny ciernej zmniejsza się znacznie wraz z oddalaniem się od osi obrotu koła). Okładziny (wewnętrzne) dotykają tarczy tylko krawędzią wewnętrzną a środkowa część okładziny ciernej odstaje od tarczy aż ok. 4mm!!! Metalowa płyta klocka hamulcowego jest ułożona równolegle do tarczy więc wydaje się, że klocek ułożył się dobrze. Gdyby grubość okładziny ciernej była jednakowa na całym klocku nie byłoby problemu. Podobnie jest przy lewym jak i przy prawym kole.

Dlaczego okładziny cierne są ścięte pod kątem mimo iż są fabrycznie nowe?

Dlaczego grubość tych okładzin nie jest jednakowa? Czy to jest cecha okładzin firmy Mintex?

Poprzednie okładziny przednie dotykały tarczy całą powierzchnią. W tej chwili większość energii hamowania wydziela się na krawędzi wewnętrznej klocków. Może założono niewłaściwe klocki hamulcowe od innego modelu auta. Pierwszy raz zaobserwowałem podobny kształt okładzin. W załączeniu zdjęcie okładziny zewnętrznej. Wewnętrznych okładzin nie widzę - na razie nie zdejmowałem kół aby dokładnie przyjrzeć się problemowi. Z tyłu wymieniłem same klocki hamulcowe i tu nie ma tego problemu - dotykają tarcz całą powierzchnią.

Proszę o opinię. Nie chciałbym uszkodzić nowych tarcz. Po całym dniu jazdy okładziny cierne nadal odstają od tarczy (dotykają tylko krawędzią wewnętrzną). Docieram je b. delikatnie, auto hamuje bez zastrzeżeń jednak tarcze b. się grzeją. O co tu chodzi?

mintex.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do rzeczy?

Pytanie brzmi: dlaczego fabrycznie nowe okładziny cierne firmy Mintex są ścięte pod kątem w wyniku czego po zamontowaniu ich w zacisku ich powierzchnia nie styka się z powierzchnią tarcz? Wiem, że nowe klocki muszą się dotrzeć i ułożyć ale szczelina tej wielkości jest dla mnie niezrozumiała. Gdybym miał czekać aż ta okładzina się dotrze czekałbym chyba co najmniej rok.

---------- Post dopisany at 19:35 ---------- Poprzedni post napisany at 19:28 ----------

mintex.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz grubość A i B jak na focie, bo coś mi ten klocek nieciekawie wygląda.

mintex.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsio jest ok. Kilku producentów tak robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli taki stożkowy po grubości klocek to efekt zamierzony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kiedys praktycznie każda firma to robiła.

Teraz TRW na tyl jeszcze tak robi.

Przykładem jest GDB1330

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oriętujesz się w jakim to celu ?

Bo dla mnie to trochę nie zrozumiałe.

Dumam i wydumać nie mogę.

Powinien od razu po całości przylegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deave jak oszukać czujnik grubości klockow ? Mam urwane kable :-(

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do rzeczy?

Pytanie brzmi: dlaczego fabrycznie nowe okładziny cierne firmy Mintex są ścięte pod kątem w wyniku czego po zamontowaniu ich w zacisku ich powierzchnia nie styka się z powierzchnią tarcz? Wiem, że nowe klocki muszą się dotrzeć i ułożyć ale szczelina tej wielkości jest dla mnie niezrozumiała. Gdybym miał czekać aż ta okładzina się dotrze czekałbym chyba co najmniej rok.

---------- Post dopisany at 19:35 ---------- Poprzedni post napisany at 19:28 ----------

http://s21.postimg.org/8quzvezwz/mintex.jpg

One nie są ścięte na całej powieżchni, tylko na końcach, jak na tych zdjęciach:

3801879673.jpg

3807602704.jpg

W miarę zużycia klocka zwiększa się jego powierzchnia styku z tarczą, widocznie wynika to z właściwości mieszanki ciernej klocka, która tego wymaga

---------- Post dopisany at 00:41 ---------- Poprzedni post napisany at 00:34 ----------

Deave jak oszukać czujnik grubości klockow ? Mam urwane kable :-(

Wysłane z mojego GT-I9100

Połącz urwane kabelki ze sobą i rozglądaj sie za nowymi klockami, jeżeli powodem ich urwania była mała grubość okładziny:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do rzeczy?

Pytanie brzmi: dlaczego fabrycznie nowe okładziny cierne firmy Mintex są ścięte pod kątem w wyniku czego po zamontowaniu ich w zacisku ich powierzchnia nie styka się z powierzchnią tarcz? Wiem, że nowe klocki muszą się dotrzeć i ułożyć ale szczelina tej wielkości jest dla mnie niezrozumiała. Gdybym miał czekać aż ta okładzina się dotrze czekałbym chyba co najmniej rok.

---------- Post dopisany at 19:35 ---------- Poprzedni post napisany at 19:28 ----------

http://s21.postimg.org/8quzvezwz/mintex.jpg

One nie są ścięte na całej powieżchni, tylko na końcach, jak na tych zdjęciach:

http://s28.postimg.org/k99r0mn7t/3801879673.jpg

http://s17.postimg.org/ih9rmeidn/3807602704.jpg

W miarę zużycia klocka zwiększa się jego powierzchnia styku z tarczą, widocznie wynika to z właściwości mieszanki ciernej klocka, która tego wymaga

---------- Post dopisany at 00:41 ---------- Poprzedni post napisany at 00:34 ----------

Deave jak oszukać czujnik grubości klockow ? Mam urwane kable :-(

Wysłane z mojego GT-I9100

Połącz urwane kabelki ze sobą i rozglądaj sie za nowymi klockami, jeżeli powodem ich urwania była mała grubość okładziny:naughty:

No akurat tu na jego zdjęciu to wygląda inaczej niż te klocki, które zapodałeś, bo an tych twoich jest skosik ale po brzegach i równomiernie, a u niego ten skos idzie w poprzek klocka a nie w zdłuż - moze to troszeczke źle opisałem, ale porównujac te dwie fotki eidac że skosy są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kable nie są urwane tylko wyszły z klocka z tym czujnikiem na końcu a okladziny jeszcze grube i nie wiem jak mógł sie wykruszyc ten czujnik z klocków :-(

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat tu na jego zdjęciu to wygląda inaczej niż te klocki, które zapodałeś, bo an tych twoich jest skosik ale po brzegach i równomiernie, a u niego ten skos idzie w poprzek klocka a nie w zdłuż - moze to troszeczke źle opisałem, ale porównujac te dwie fotki eidac że skosy są inne.

Włóż klocek ze zdjęcia do jarzma i będą tak wyglądały tak samo jak wrzucił kris1303 ;)

Wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nowe klocki TRW cotec i także miałem ścięte pod kątem i powiem szczerz że dzięki ich wynalazkowi tarcza się nie równo ściera choć dotarte książkowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...