Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy ktoś w tym kraju weźmie się w końcu za pijanych kierowców?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

W karze nie chodzi o to żeby wrócić życie tylko jak jest ktoś Głupi to może będzie się bał że np auto mu zabiorą przy rutynowej kontroli. Odsiadka to ostateczność bo i tak mówią że więzienia przepełnione. Ale straszak jebitny powinien być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jazdę po pijaku (czyli więcej niż 0,2 promila we krwi)

1. Kara w wysokości 12-krotnej pensji sprawcy

2. Konfiskata auta, którym poruszał się sprawcza

Nie przesadzałbym z tym 0,2. To nie ci zabijają, którzy wypiją lampkę wina lub piwo. W wielu krajach ta ilość jest dozwolona i wcale nie ma tam więcej wypadków z tego powodu.

Naprawdę niebezpieczni sa ci naprawdę pijani, a nie mający we krwi śladowe ilości alkoholu.

---------- Post dopisany at 21:58 ---------- Poprzedni post napisany at 21:49 ----------

Tylko że oni w większości wychodzą z tych wypadków cało...:kwasny:

Kurwiesyn tylko bluze sobie podarł i guza nabił.

Tragiczny-wypadek-w-Kamieniu-8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze kur.. za zabicie 6 osób ma dostać 15 lat więzienia... :facepalm:. Na elektryczne krzesło, a nie więzienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy mam 2 przypadki pijaków kierowców.

Jeden młody łepek 26 lat po pijaku zarypał w drzewo i zahaczył jakiegoś gofra dostał zawiasy na 3 lata po nich już niby nie jeździ po pijaku,b,ynajmniej tak mówi,ale łepek talent z Bydgoszczy do Gorzowa jechał narypany:facepalm:

Drugi to koleś 50 latek już 2 raz dupnęli go po pijaku drugim razem wyszło mu 0,9 promila a w pracy mówił ze policja puściła go bo to dopuszczalna ilość:polew:

Sprawa w sądzie i prawko stracił na amen a mimo to dalej smiga autem,mało tego bo po 2 piwach i połowce gość nie boi się jechać,fakt że ja za skarby był nie poznał że wypił tyle w 8h.

Jak dla mnie to ja bym pod mur stawiał i sypał z serii,jak ktoś raz pojedzie po pijaku to nie zawaha się żeby to powtórzyć.

Dla pijaków mogę przytoczyć pewną sytuację:

Koleś spokojny 3 dzieci,żona,kredyty itd.

Jak go poznałem do rany przyłóż normalnie w zyciu bym nie spodziewał się takiego zachowania po nim.

Wiec co popił nie wiem ile do domu miał 3 km wiec postanowił ze pojedzie autem,zona zabiera mu kluczyki i wyciąga dzieci z auta.

On uparł sie że da rady bo to blisko,żona oddala mu klucze i poszła z dziećmi piechotą,brat mu odradza mówi ze odwiezie a ten nie uparł się i d*pa.

Odjeżdża autem,podjeżdża do zony i przekonuje ją by wsiedli do auta kiedy jechali koleś wyszedł z zakrętu za szeroko i pech chciał ze zahaczył o inne auto(swojego kuzyna)wjechał na drzewo czy wpakował się do rowu.

W wypadku zginęły na miejscu żona i jedna córka,druga córka zmarła w szpitalu.

Normalnie koszmar.

Sam zabił swoją rodzinę nie wyjdzie full czasu i co mu to dało????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kara śmierci albo dożywocie może by się zastanowił jak by miał wsiąść po takim piciu swoją droągą dobra ta jego laska jak mu pozwoliła jechać po pijaku zenuaaa dla niej też również powinny być konsekwencjie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę ręce mi opadają bo w jeden wieczór padło tu więcej trafnych propozycji niż przez miesiące obrad sejmowych (o tych darmozjadach w innym wątku ;))

Ale podsumowując i niech ktoś ogarnięty wyśle to do tych sejmowych d...ów.

Za jazdę po pijaku (czyli więcej niż 0,2 promila we krwi)

1. Kara w wysokości 12-krotnej pensji sprawcy

2. Konfiskata auta, którym poruszał się sprawcza

Za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających:

1. Kara więzienia

2. Dożywotni zakaz prowadzenia auta.... ale w sumie i tak nie powinno takiemu gagatkowi zbyt wiele lat pozostać na wolności

3. Opublikowanie w mediach zdjęć i danych sprawcy

Oraz punkty 1,2 z wyżej.....

za jazdę bez prawa jazdy jest teraz jakaś tam kara pieniężna :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy mam 2 przypadki pijaków kierowców.

Jeden młody łepek 26 lat po pijaku zarypał w drzewo i zahaczył jakiegoś gofra dostał zawiasy na 3 lata po nich już niby nie jeździ po pijaku,b,ynajmniej tak mówi,ale łepek talent z Bydgoszczy do Gorzowa jechał narypany:facepalm:

Drugi to koleś 50 latek już 2 raz dupnęli go po pijaku drugim razem wyszło mu 0,9 promila a w pracy mówił ze policja puściła go bo to dopuszczalna ilość:polew:

Sprawa w sądzie i prawko stracił na amen a mimo to dalej smiga autem,mało tego bo po 2 piwach i połowce gość nie boi się jechać,fakt że ja za skarby był nie poznał że wypił tyle w 8h.

Jak dla mnie to ja bym pod mur stawiał i sypał z serii,jak ktoś raz pojedzie po pijaku to nie zawaha się żeby to powtórzyć.

Dla pijaków mogę przytoczyć pewną sytuację:

Koleś spokojny 3 dzieci,żona,kredyty itd.

Jak go poznałem do rany przyłóż normalnie w zyciu bym nie spodziewał się takiego zachowania po nim.

Wiec co popił nie wiem ile do domu miał 3 km wiec postanowił ze pojedzie autem,zona zabiera mu kluczyki i wyciąga dzieci z auta.

On uparł sie że da rady bo to blisko,żona oddala mu klucze i poszła z dziećmi piechotą,brat mu odradza mówi ze odwiezie a ten nie uparł się i d*pa.

Odjeżdża autem,podjeżdża do zony i przekonuje ją by wsiedli do auta kiedy jechali koleś wyszedł z zakrętu za szeroko i pech chciał ze zahaczył o inne auto(swojego kuzyna)wjechał na drzewo czy wpakował się do rowu.

W wypadku zginęły na miejscu żona i jedna córka,druga córka zmarła w szpitalu.

Normalnie koszmar.

Sam zabił swoją rodzinę nie wyjdzie full czasu i co mu to dało????

:shock3::kwasny::co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi on już dostał nauczkę ale jakim kosztem,masakra,podejrzewam ze nie jeździł po pijaku wcale a tu pierwszy raz...

Tutaj sprawdza się powiedzenie dla nas jak i dla niego "Mądry polak po szkodzie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jazdę po pijaku (czyli więcej niż 0,2 promila we krwi)

1. Kara w wysokości 12-krotnej pensji sprawcy

2. Konfiskata auta, którym poruszał się sprawcza

Nie przesadzałbym z tym 0,2. To nie ci zabijają, którzy wypiją lampkę wina lub piwo. W wielu krajach ta ilość jest dozwolona i wcale nie ma tam więcej wypadków z tego powodu.

Naprawdę niebezpieczni sa ci naprawdę pijani, a nie mający we krwi śladowe ilości alkoholu.

---------- Post dopisany at 21:58 ---------- Poprzedni post napisany at 21:49 ----------

Tylko że oni w większości wychodzą z tych wypadków cało...:kwasny:

Kurwiesyn tylko bluze sobie podarł i guza nabił.

to na tym zdjeciu jest ten kierowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na tym zdjeciu jest ten kierowca?

Zdaje sie, że tak. Jedyna osoba na zdjęciach, ktora z wyglądu mogła brać udział w zdarzeniu, a żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kara bezwzględnego pierdla, brak zawiasów i przedterminowego zwolnienia

2. Kara w wysokości co najmniej "nastu" tysięcy złotych zależnie od dochodów

3. Odszkodowania dla rodzin ofiar lub dla samych poszkodowanych

Każdy rodzaj recydywy, powinien kończyć się grzywnami 5-cyfrowymi w zależności od dochodów. Poza tym wsiadanie za kółko pod wpływem powinni zmienić jako kwalifikację w razie czego na "zabójstwo" a nie nieumyślne spowodowanie, zachlał wsiadł za kółko to znaczy że próbował zabić

Póki nie wróci kara śmierci, to tak będzie. Osobiście napierdalałbym ołowiem:

- gwałcicieli

- pedofilów

- zabijających dzieci (bijących)

- morderców z premedytacją

Reszta tacy jak pijaki i złodzieje (mniej groźni) na roboty przymusowe i chooy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden temat to policja. Kto ma eliminować z drogi nietrzeźwych jak nie oni?

U mnie na wsi na przykład nigdy nie zostałem zatrzymany do rutynowej kontroli trzeźwości - NIGDY! W ostatnim czasie miałem kontrolę dwukrotnie z okazji akcji TRUCK i nikt równiez wtedy nie pokusił sie o badanie trzeźwości.

Za to każdego dnia mijam patrole stojące na szerokich wylotówkach z ograniczeniem prędkości do 50 km/h celujące w przejeżdżające samochody z laserówek.

Po centrum mogę jeździć nawalony i wiem, ze nikt mnie nie zatrzyma. Zresztą na wylotach tez jestem bezpieczny, pod warunkiem, że minę radiowóz z prędkością 50 km/h.

Generalnie policja lubi AKCJE. Akcję "Pasy", akcję "Trzeźwość", akcję "Stan techniczny" itd. Tylko akcja "Prędkość" nigdy sie nie kończy.

Przy dzisiejszej technice pomiarowej bardzo łatwo i szybko można sprawdzać trzeźwość osób podróżujących w samochodach. Sa przecież urządzenia, które wystarczy wsunąć przez uchylona szybę na kilka sekund, żeby wykluczyć albo zakwalifikować auto do dokladnejszej kontroli. Dzięki temu można, w zależności od ruchu na danej drodze, sprawdzić dajmy na to od 10 do 100% przejeżdżających samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tutaj tak gadu gadu ale od gadania nic sie nie zrobi. Moze by jakas petycje napisac do tych burakow w rzadzie? Chociaz w Tuskolandzie i tak to pewnie nic nie da :kwasny: ale sprobowac by mozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszą sprawą jest wychowanie. To z domu rodzinnego wynosi się zasady moralne, które mnie i moim znajomym nie pozwalają na jeżdżenie po pijanemu i na robienie wielu innych rzeczy zagrażających innym ludziom. Dlaczego oczekujecie wszystkiego od rządu? Z jakiej by on strony nie był to nie upilnuje wszystkich, a poza tym to nie chcemy chyba być aż tak pilnowani. Najważniejsze jest wychowanie w rodzinie, nikt tak nie nauczy jak ojciec i matka i to jest problem, a nie tylko niskie kary. Bardziej niż podnoszenie wysokości kary oczekiwałbym konsekwencji w stosowaniu obecnego prawa. Nie wypuszczać po połowie wyroku, trzymać do końca. Mnie osobiście teraz przy każdej kontroli badają na zawartość alkoholu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kara bezwzględnego pierdla, brak zawiasów i przedterminowego zwolnienia

2. Kara w wysokości co najmniej "nastu" tysięcy złotych zależnie od dochodów

3. Odszkodowania dla rodzin ofiar lub dla samych poszkodowanych

Każdy rodzaj recydywy, powinien kończyć się grzywnami 5-cyfrowymi w zależności od dochodów. Poza tym wsiadanie za kółko pod wpływem powinni zmienić jako kwalifikację w razie czego na "zabójstwo" a nie nieumyślne spowodowanie, zachlał wsiadł za kółko to znaczy że próbował zabić

Póki nie wróci kara śmierci, to tak będzie. Osobiście napierdalałbym ołowiem:

- gwałcicieli

- pedofilów

- zabijających dzieci (bijących)

- morderców z premedytacją

Reszta tacy jak pijaki i złodzieje (mniej groźni) na roboty przymusowe i chooy.

Dla ołowiu mówię TAK.....dla trzymania w więzieniach za nasze ciężko zarabiane pieniądze NIE.

wysłane z one v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ołów też kosztuje - na każdego trzeba nową kulkę, na sznur z "bydlakami"!

powinno być zmienione dopuszczalne stężenie alkoholu do 0.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla delikwentów musi być świadomość NIEUCHRONNOŚCI KARY, kwota czy długość więzienia nie robi wrażenia bo ludzie wiedzą że jak się ma dobrego adwokata to mozna się wywinąć...

Dopóki będzie świadomość że mamy szansę uniknięcia kary to ci sprawcy zawsze będą kombinować...a nóż się uda:thumbdown:

trzeba zmienić kwalifikację czynu z NIEUMYŚLNEGO na Z ZAMIAREM!!!! SKORO PIJANY WSIADA za kółko TO MA ZAMIAR ZABIĆ KOGOŚ na drodze:thumbdown:

Mnie zastanawia inna rzecz.. dlaczego nasi ustawodawcy(karniści) nie przytaczają w swoich wypowiedziach inne kraje, dlaczego nie możemy porównać jakie są konsekwencje, i jak wprowadzenie przepisu wpłynęło na zachowanie na drogach....

do NASZYCH PROPOZYCJI dorzuciłbym jeszcze możliwość/obowiązek WYKUPU POLISY nazwijmy to OD UPOJENIA ALKOHOLOWEGO..

MOŻLIWOŚĆ odholowania nas i naszego pojazdu do miejsca zamieszkania czy wskazanego noclegu...coś tak jak zakaz holowania, obowiązkowo laweta która jest np. w Hiszpanii.

Wiadomo nie każdy taksówkarz chce wieźć pijanego bo się boi zapaskudzenia auta , ale naszym autem to czemu nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...