Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy ktoś w tym kraju weźmie się w końcu za pijanych kierowców?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się czyta takie wiadomości to człowiekowi naprawdę robi się smutno i zastanawia się, czego potrzeba, aby w końcu ktoś zrobił porządek i wziął się za pijanych za kółkiem :kwasny: Bo patrząc na statystyki w każde święta czy długie weekendy to wygląda to tragicznie. A są to tylko liczby, które pokazują tych, których złapano :doh:

Pijany zabił pięcioro dorosłych i 10-latka

Po pijaku "kręcił bączki" autem. Zabił 5-letnie dziecko - TVN24

Cztery osoby ranne w wypadku w Lublinie. Sprawca pijany (zdjęcia) | www.lublin112.pl Lublin na sygnale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia, Hugo dołóż jeszcze to :

Potrącił pieszego na pasach i uciekł. Chciał staranować radiowóz

---------- Post dopisany at 16:16 ---------- Poprzedni post napisany at 16:14 ----------

znowu kierowca BMW:facepalm:

To już nawet nie chodzi o marki tylko o tych debili którzy chcą się popisać po pijaku jakimi są super kierowcami :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugo strasznie smutna, tyle ludzi, 10 letnie dziecko, 5 letnia dziewczyneczka...

Tacy ludzie się sami nie ochronią przed pijanymi debilami. To powinno robić państwo, które jest nieudolne.

Nie potrafi interweniować, karać jak należy.

Zobacz, tą pijaczkę co w wawie do metra wjechała. pier**lą się z nią, bo niby chora.

A co mnie to obchodzi ? Jakby tam stali ludzie, pozabijałaby ich na miejscu.

Za samo złapanie po pijaku, powinni od razu 10 lat walić, bez żadnych zawiasów, w trybie przyspieszonym, bez okoliczności łagodzących.

A pijakom co się rozwalili autem, nie udzielać wcale pomocy.

Mała strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem kiedy widzi się pijanego kierowcę,to trzeba powiadomić Policję.Niestety nie jesteśmy niemieckim społeczeństwem i zwyczajnie nie reagujemy na takie zachowanie,sam kilka razy widziałem jak ktoś pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę,ale nigdy nie zgłosiłem gdzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek z Gliwic, dzieciak jest świadkiem kradzieży (mienie miasta), dzwoni na Policję bo sam nie jest w stanie nic zrobić kilku osobom. Policja nie reaguje, nawet nie pofatygowali się aby przyjechać. Około 200m od tego miejsca jest komisariat policji. Na zarzuty gazety gliwickiej Policjant odpowiada że nie mają środków (ludzi i finansów) na to aby na każde wezwanie jechać. Skoro więc jest przyzwolenie ze strony państwa, prawa i ludzi na taką sytuację to mamy to co mamy. Smutne ale prawdziwe :kwasny:

PS: Na TVP Info właśnie mówią o tym wypadku z udziałem dzieci :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najduch z beemki zabił sześć osób i grozi Mu do 15 lat. Dostanie 10, wyjdzie po 5.

On był pijany ale jechała z Nim młoda dziewczyna Która była trzeźwa. To również napawa pesymizmem że panna wsiadła do auta z naperdolonym szczylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm::doh::thumbdown:.

To jest kur pop....

Powinni zrobić tak. Jeżeli się okaże, że podczas kontroli kierowca jest pijany. Zabrać mu prawo jazdy na 10 lat i ukarać też pasażera karą grzywny. Nie zapłaci do za kraty.

Pasażerowie, którzy świadomie jadą z pijanym kierowcą też SĄ WINNI. Tylko drastyczne środki mogą coś działać. Pijani kierowcy i ich pasażerowie czują się bezkarni.

Trzeba to zmienić.

---------- Post dopisany at 17:38 ---------- Poprzedni post napisany at 17:33 ----------

Najduch z beemki zabił sześć osób i grozi Mu do 15 lat. Dostanie 10, wyjdzie po 5.

On był pijany ale jechała z Nim młoda dziewczyna Która była trzeźwa. To również napawa pesymizmem że panna wsiadła do auta z naperdolonym szczylem.

Dlatego Jarku tak jak wspomniałem. Pasażerowie, którzy świadomie wsiadają do samochodu z pijanym kierowcą też POWINNI zostać podciągnięci do odpowiedzialności. Jedynie wyjście to użycie drastycznych środków i nie MOŻNA odpuścić takiemu skur....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wymyśliłeś :facepalm:

Pasazer ma odpowiadać za kierowce i za co jeszcze ?

Nic nie zrobią bo ludzie którzy stanowią prawo w tym kraju sami jeżdżą nayebani.

Dopóki nie wprowadzą drastycznych kar nic się nie zmieni. W Skandynawii walą równo i nikt sie nie pyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Trzeźwy obserwator powinien nie dopuszczać pijanego za kierownicę, a nie wozic się z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wymyśliłeś :facepalm:

Pasazer ma odpowiadać za kierowce i za co jeszcze ?

Nic nie zrobią bo ludzie którzy stanowią prawo w tym kraju sami jeżdżą nayebani.

Dopóki nie wprowadzą drastycznych kar nic się nie zmieni. W Skandynawii walą równo i nikt sie nie pyta.

Źle mnie zrozumiałeś. Kierowca też ma ponieś odpowiedzialność za jazdę po pijanemu. To po pierwsze i najważniejsze, ale pasażer też jest bez winy.

Mógł powiedzieć. Nie jadę z Tobą, nie możesz jechać czy zabrać mu kluczyki od samochodu...

Mi się nigdy nie zdarzyło jechać po % czy z kimś kto pił...

a Ty byś wsiadł do samochodu z pijanym kierowcą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas powtarzam że polaczek musi mieć ciężkiego bata nad głową. Inaczej będzie tak dalej. Co to jest 5 czy 10 lat więzienia? To go nic nie nauczy. Kara śmierci tym bardziej. Jechałeś po pijaku więc prawko zabierane do końca życia bez możliwości powtórnego zrobienia. My musimy mieć bata inaczej nie nauczymy się porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas powtarzam że polaczek musi mieć ciężkiego bata nad głową. Inaczej będzie tak dalej. Co to jest 5 czy 10 lat więzienia? To go nic nie nauczy. Kara śmierci tym bardziej. Jechałeś po pijaku więc prawko zabierane do końca życia bez możliwości powtórnego zrobienia. My musimy mieć bata inaczej nie nauczymy się porządku.

To chyba będzie jedyne skuteczne wyjście. Trzeba mieć nadzieję, że coś się zmieni w tym kierunku. Pijani kierowcy to zmora polskich dróg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd będziesz wiedziec ze ktos ma promile we krwi ?

Każdemu z którym siadasz do auta dajesz alkomat do dmuchania ?

Kazdy złapany na procencie ban i mega grzywna.

Drugi taki nr krata na roczek ale nie siedzenie tylko kamieniołom i grzywna.

I tak do skutku az pana lub panią wyleczy sie z pijanstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bez prawa jazdy nie można jechać autem ? Można i grozi za to jedyne 500 zł mandatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd będziesz wiedziec ze ktos ma promile we krwi ?

@Dev, nie piszemy o sytuacji gdzie ktoś wypił piwo czy dwa. Gość miał 2 promile!

15 lat za spowodowanie katastrofu w ruchu lądowym? Przecież to było wielokrotne morderstwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd będziesz wiedziec ze ktos ma promile we krwi ?

Każdemu z którym siadasz do auta dajesz alkomat do dmuchania ?

Kazdy złapany na procencie ban i mega grzywna.

Drugi taki nr krata na roczek ale nie siedzenie tylko kamieniołom i grzywna.

I tak do skutku az pana lub panią wyleczy sie z pijanstwa

Akurat pijany człowiek inaczej się zachowuje się od trzeźwego i tego trudno nie zauważyć.

Nie daję im alkomatu. Tylko obserwuje ich zachowanie. To wszystko.

Zazwyczaj jeżdżę z osobami, które znam po kilka lat i wiem jak się zachowują w stanie trzeźwym i popijanemu :hi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas powtarzam że polaczek musi mieć ciężkiego bata nad głową. Inaczej będzie tak dalej. Co to jest 5 czy 10 lat więzienia? To go nic nie nauczy. Kara śmierci tym bardziej. Jechałeś po pijaku więc prawko zabierane do końca życia bez możliwości powtórnego zrobienia. My musimy mieć bata inaczej nie nauczymy się porządku.

To chyba będzie jedyne skuteczne wyjście. Trzeba mieć nadzieję, że coś się zmieni w tym kierunku. Pijani kierowcy to zmora polskich dróg...

zabranie prawka nic nieda bo ludzie bedac swiadomym ze go juz nigdy nie odzyskaja beda jezdzic bez....smutne ale prawdziwe u nas.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd będziesz wiedziec ze ktos ma promile we krwi ?

Każdemu z którym siadasz do auta dajesz alkomat do dmuchania ?

Kazdy złapany na procencie ban i mega grzywna.

Drugi taki nr krata na roczek ale nie siedzenie tylko kamieniołom i grzywna.

I tak do skutku az pana lub panią wyleczy sie z pijanstwa

Akurat pijany człowiek inaczej się zachowuje się od trzeźwego i tego trudno nie zauważyć.

Nie daję im alkomatu. Tylko obserwuje ich zachowanie. To wszystko.

Zazwyczaj jeżdżę z osobami, które znam po kilka lat i wiem jak się zachowują w stanie trzeźwym i popijanemu :hi:.

Daj juz spokój, znam ludzi ktorzy dmuchali po 1.5promila i nikt nie byl w stanie okreslic czy byli pod wplywem. Wg mnie policja powinna organizowac czesciej trzezwe poranki. U nas 3 lata remu byla gruba akcja, zwezili dwupasmowke do jednej i każdy musial dmuchac. Wszystkie zjazdy zablokowali i nikt nie mógł wrocic. 2godziny i 39 gosci wyłowili.

Tez stalem w tej kolejce i widzialem jak nagle ozywila sie droga pod lasem :grin:

Ale policjanci nie byli w ciemie bici i tam tez czekali.

Była niezła jazda gdy zorientowali się ze tam tez czeka policja. Dwóch zostawilo auta i spierd.....li do lasu :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas powtarzam że polaczek musi mieć ciężkiego bata nad głową. Inaczej będzie tak dalej. Co to jest 5 czy 10 lat więzienia? To go nic nie nauczy. Kara śmierci tym bardziej. Jechałeś po pijaku więc prawko zabierane do końca życia bez możliwości powtórnego zrobienia. My musimy mieć bata inaczej nie nauczymy się porządku.

To chyba będzie jedyne skuteczne wyjście. Trzeba mieć nadzieję, że coś się zmieni w tym kierunku. Pijani kierowcy to zmora polskich dróg...

najgorsze w tym jest to ze takie skurw...zawsze przezyje wypadek.....czy na czolowce,czy w drzewo itd...pijak prawie zawsze wyjdzie calo

---------- Post dopisany at 18:31 ---------- Poprzedni post napisany at 18:30 ----------

zabranie prawka nic nieda bo ludzie bedac swiadomym ze go juz nigdy nie odzyskaja beda jezdzic bez....smutne ale prawdziwe u nas......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...