Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zegary - zapalona rezerwa, brak temperatury i stanu paliwa


yarko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem swoje A4 dość nie dawno ale od początku mam problem z zegarami. Chodzi o to, że zegary nie pokazują stanu paliwa i temperatury, a kontrolka od rezerwy paliwa cały czas się świeci nawet przy pełnym baku. Podczas gaszenia silnika wskazówka od temperatury minimalnie opada. Wcześniej było jeszcze tak, że przy gaszeniu wszystkie wskazówki leciały tak mniej więcej do 3/4 obrotu i opadały. Pojechałem pod diagnostykę komputerową i okazało się, że z zegarami wszystko ok. Mechanik polecił mi pojechać do elektryka. Pojechałem do niego, a on mi mówi, że to trzeba pod komputer podpiąć, bo styki są całe, a bezpieczniki wszystkie wymienił.

Proszę o pomoc, co w tej sytuacji mam zrobić? Myślałem o wymianie zegarów ale nie wiem czy to coś pomoże.

Pozdrawiam yarko

A4 B5 ADR

1996 r

PB + LPG

1.8 L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jak dasz radę zapraszam do Koszalina spróbujemy zrobić podmiankę zegarów i się przekonamy co szwankuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj Ryśka,jego posty nic nie wnoszą do żadnych tematów w których pisze.

Sprawdź jego posty w profilu.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może uszkodzeniu uległ procesor w zegarach ,takie problemy mają w a3 z zegarami. Zegary masz na dwie wtyczki żółtą i niebieska sprawdź na początek ich połączenie. Czy podczas diagnozy zegarów był robiony ich test ? Chodzi o test elementów wykonawczych. Skoro zegary nie działają właściwie to musi byc wygenerowany jakis błąd, może gość który to diagnozował nie ma zielonego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Tom, znajomy, który to robił zna się na tym, bo akurat jeździ tylko audi. Podczas diagnozy nie pokazało, żadnego błędu na zegarach i test też był robiony i wszystkie wskazówki leciały podczas testu i niby jest wszystko ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przed zakupem ktoś cofał licznik i nie dopchał wtyczki od zegarów. Mój kolega miał podobny problem.

Łooo kurna :grin: to nie Żuk tu się wiertarką licznika nie cofa :grin: Rysiu trzepałeś się już :jerk:??

Też słyszałem, że czasami jak się cofa przebieg w audi to egary zaczynają wariować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli albo procesor albo ktoś bawił się w cofanie licznika i wysypała się zawartość pamięci. Podeślij mi nr licznika. Masz Vdo czy Jager ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...