Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AAH] Zagotował się płyn w zbiorniczku wyrównaczym


karwat23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie pisze do was z prośbą o pomoc na forum znalazłem podobne problemy ale nie było identycznego jak mój

a wiec jechałem sobie wczoraj od rodzinki i pod czas jazdy auto nie chciało mi sie przełonczyć na gaz i temperatura na wskażiku pokazała prawie 120 stopni i migała kontrolka od temperatury po zatrzymaniu samochodu i podniesieniu maski płyn w zbiorniczku sie gotował (bąblował) i jakoś pod zbiorniczkiem uciekał tak jakby nie było obiegu niekutrzy mówili że może termostat sie nie otworzył scholowałem auto do domu i stoi nie wiem od czego zacząć co to może być i licze na waszą pomoc ;(

c1f16e869a526889m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczol bym od podlaczenia Vaga tak na wszelki wypadek, puzniej najmniej kosztowne to wyciagnąl bym termostat, i sprawdzil czy sie otwiera, poprzez wlozenie go do wody o temperaturze wowyzej 90st, jesli termostat jest w porzadku, to najprawdopodobniej padla ci pompa wody skoro nie ma obiegu, lub ewentualnie wiskoza nie wydala juz, napisz jeszcze jak ci zagotowalo plyn czy chlodnica byla ciepla czy zimna i przewody od niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie właśnie sprawdzałem jeszcze raz samochód wlałem płynu i sie przejechałem pierwszqa rzecz to nie chciał sie wogule przełonczyć na gaz ,gaz to sekwencja ale marki nie pamientam, temperatura wzrosła do 110 stopni poczym sie zatrzymałem i zgasiłem auto ,chłodnica zimna, weże gorące,w oleju nie było zadnych oznak płynu chodzącego,już tylko chyba 2 opcje zostały ,albo termostat albo pompa wodna

czekam na wasze odpowiedz

c1f16e869a526889m.jpg

[br]Dopisany: 17 Sierpień 2008, 11:00 _________________________________________________c1f16e869a526889m.jpg ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zaczol od termostaty najmniejszy koszt a nawet jesli to nie on to przynajmniej bedziesz wiedzial ze masz zalozony nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem tosamo ale nie mam gazu i mi sie gotowal i pekl wirnik od pompy wody atrzeba bylo wymienic cala pompe a czy dolny waz od chlodnicy jest cieply??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam troche inny problem i moze ktos moglby cos zasugerowac ,otoz wskazowka temperatury pokazuje normalnie-90 stopni,podnosi sie i opada jak silnik zimny normalnie,ale jak podpialem vaga i w wartosciach mierzonych,np 004 B Setings temperatura pokazana jako 98\99 stopni ,czyli prawie sie gotuje,ale nic takiego nic pod maska sie nie dzialo-czyzby czujnik sie konczyl :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v190343jf2.jpg pozycja 1 - termostat,

pozycja 6 - pompa wodna

obydwa elementy dostepne po demontazu paska rozrzadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura pokazana jako 98\99 stopni ,czyli prawie sie gotuje,ale nic takiego nic pod maska sie nie dzialo-czyzby czujnik sie konczyl :mysli:

wszystko jest O.k nic nie ruszaj to normalna temperatura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nic niepokojacego sie nie dzieje,tylko dzis podpialem vaga i tak sprawdzilem,a tu 99 stopni :mysli:,szczerze mowiac to pierwszy raz sie spotkalem z czyms takim :confused4:[br]Dopisany: 17 Sierpień 2008, 23:17 _________________________________________________ostatnio sprawdzalem kolesiowi b5 i tam byla temp na klimatroniku i vagu ok 85 stopni,z tad moje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio sprawdzalem kolesiowi b5 i tam byla temp na klimatroniku i vagu ok 85 stopni,z tad moje pytanie

u niego powoli konczy sie termostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio sprawdzalem kolesiowi b5 i tam byla temp na klimatroniku i vagu ok 85 stopni,z tad moje pytanie

u niego powoli konczy sie termostat

miales racje-trzeba bylo go wymienic :wink4:[br]Dopisany: 18 Sierpień 2008, 20:10 _________________________________________________czyli 99-98 stopni na rozgrzanym to norma,bo woda mi sie nie gotuje w chlodnicy,jedyny objaw ,ze woda jest goraca,to zwieksza swoja objetosc w zbiorniczku,no i jest goraca-sprawdzalem palcem :wink4:,chlodnica jest goraca,wskazowka temp.wznosi sie i opada normalnie,nic nie wskazuje na jakis problem-no tylko na vagu jakby troche za wysoka :mysli:[br]Dopisany: 18 Sierpień 2008, 20:16 _________________________________________________

temperatura pokazana jako 98\99 stopni ,czyli prawie sie gotuje,ale nic takiego nic pod maska sie nie dzialo-czyzby czujnik sie konczyl :mysli:

wszystko jest O.k nic nie ruszaj to normalna temperatura

sprawdzalem w dziale FAQ-norma-dzieki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...