Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn że okna w zimę maja być otwarte.

Nawet wywietrzniki na okienne które są otwarte cały czas są całe w kroplach wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to u Ciebie wyglada ale skraplanie wody powodowane jest za duzym zawilgoceniem powietrza.

Popytaj sasiadow czy u nich tez to wystepuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też maja ten problem.jak z tym walczyc

Ale to zawilgocenie czym jest spowodowane,tym że w Kielcach jest takie powietrze czy coś w mieszkaniu to powoduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest problem.

Macie prawdopodobnie zle zaprojektowana lub wykonana wentylacje.

Zawilgocenie powietrza moze sie przyczynic w przyszlosci do powstania grzyba. To ekstremum ale mozliwe.

Polecam udac sie do dewelopera i przedstawic problem.



Ale to zawilgocenie czym jest spowodowane,tym że w Kielcach jest takie powietrze czy coś w mieszkaniu to powoduje

Tym, ze tam mieszkaja ludzie :)

Gotowanie, pranie, przysznic itp.itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deweloper mówi że wszystko jest ok i że jest zgodne z normami i wszystko zostało odebrane po zbudowaniu bloku.

Ps czyli nie prac,nie oddychać a najlepiej się wyprowadzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Deweloper mówi że wszystko jest ok i że jest zgodne z normami i wszystko zostało odebrane po zbudowaniu bloku.

To jest akurat norma.


Ps czyli nie prac,nie oddychać a najlepiej się wyprowadzić :)

Mniej wiecej. :)

Trzeba sie postarac o niezalezna opinie najlepiej bieglego z dziedziny budownictwa/architekta.

Takie rzeczy jak wydajnosc wentylacji sie oblicza i mozna sprawdzic.

Moim zdaniem potrzeba wymusic/zwiekszyc ciag i bedzie po problemie. Tylko nie wlaczonym non stop okapem w kuchni a np wentylatorem dachowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Oki czyli teraz muszę szukać jakiegoś biegłego od budownictwa

Popytaj po sąsiadach, opinia darmowa nie jest.

A jak do dewelopera odezwie sie np 10 osob na pismie grozac oddaniem sprawy do sadu to predzej zmieknie.

Tylko wez pod uwage jeszcze jedna rzecz. Jesli pocenie sie okien pojawia sie podczas duzych mrozow jakie sa teraz a normalnie go nie ma to jest to normalne.

Problem jest wtedy gdy okna poca sie caly czas gdy sa zamkniete.

Dopiero w systemach 3szybowaych pocenie nie wystepuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze deweloper robił wszystko oszczędnie.pewnie nie ma wentylacji wogóle.poprostu zareklamuj to i deweloper ma usunąć usterke.bo jezeli dzieją sie (na razie takie rzeczy,bo potem grzyb,pleń a od tego choroby)to coś jest zle zrobione. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich mrozach trochę wilgoci na oknach może się pojawić nawet jak jest sprawna wentylacja. Okna i drzwi to słabe ogniwa w izolacji i tam gdzie jest duża różnica temperatur to wilgoć się wykrapla. Problem jest jak tej wilgoci jest za dużo - więcej niż 60 - 70%. Proponowałbym zmierzyć ile jej jest. Jak jest za dużo to przy tak suchym powietrzu na zewnątrz i przy działającym ogrzewaniu przyczyną jest wentylacja. To jest problem wielu nowo wybudowanych mieszkań / domów gdzie zwraca się uwagę na to, żeby były szczelne, a zapomina się, że przy szczelnym mieszkaniu wentylacja grawitacyjna nie działa. Żeby działała to potrzebny jest sprawny kanał wentylacyjny i nawiew świeżego powietrza czyli "nieszczelność". Jedno i drugie w odpowiednich miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie to dzis przyjdzie spec co mi wszystkie okna wyreguluje i zobacze jak to bedzie wygladalo

troche wilgoci to zgodze sie,ale lod ,szron i woda na parapecie(wszystko wewnatrz mieszkania) to chyba juz lekka przesada :)


ok byl koles i poregulowal wszystkie okna i troche mniej ciagnie od nich teraz :) ,ale :( ... czeka mnie wymiana wszystkich uszczelek w oknach bo te juz sa tak ugniecione ze nic nie da rady z nimi zrobic.czy mozecie mi powiedziec kto robi dobre uszczelki do okien ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniać uszczelki w 4 letnich oknach ? lekka przesada. Sprzedajemy okna juz 20 lat i takiej usługi nie świadczymy bo nie ma takiej potrzeby nawet w tych z początków naszej działalności.

Obstawiam skopany montaż jak to bywa u deweloperów. Okna montowane bez listwy podparapetowej z minimalna ilością pianki itp.

Elastyczność uszczelki przywraca gliceryna (dostępna w aptece lub w kremie do rąk z gliceryną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie to dzis przyjdzie spec co mi wszystkie okna wyreguluje i zobacze jak to bedzie wygladalo

troche wilgoci to zgodze sie,ale lod ,szron i woda na parapecie(wszystko wewnatrz mieszkania) to chyba juz lekka przesada :)

ok byl koles i poregulowal wszystkie okna i troche mniej ciagnie od nich teraz :) ,ale :( ... czeka mnie wymiana wszystkich uszczelek w oknach bo te juz sa tak ugniecione ze nic nie da rady z nimi zrobic.czy mozecie mi powiedziec kto robi dobre uszczelki do okien ???

Nie zakładałem, że 4 letnie okna mogą być aż tak nieszczelne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sie zgadzac czy nie ale wiem jedno.

Ten artykul jest bez sensu.

Jedna osoba kupuje plytki po 149zl za metr inna po 18zl.

Okna mozna kupic w systemach 3 szybowych, antywlamaniowych po 1900szt i zwykle po 650.

I tak z kazdym materialem lub metoda wykonczenia (tynki czy plyty itp itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz racje.

A czy waszym zdaniem ( posiadając już działkę ) da się wybudować dom gotowy do wykończenia za 300tys. zł ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Nie bedzie to dom 250m2 ale taki 120 jak najbardziej.

Tylko trzeba sie liczyc z pewnymi kompromisami.

A i budujcie dom na uprzednio wylanej zbrojonej lawie, nie na standardowych fundamentach.

Do tego bez garazu ale z mozliwoscia rozbudowy o garaz.

Edytowane przez sssV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Nie bedzie to dom 250m2 ale taki 120 jak najbardziej.

Tylko trzeba sie liczyc z pewnymi kompromisami.

A i budujcie dom na uprzednio wylanej zbrojonej lawie, nie na standardowych fundamentach.

Do tego bez garazu ale z mozliwoscia rozbudowy o garaz.

Garaż jest mi niepotrzebny bo w zeszłym roku wybudowałem nowy dwu stanowiskowy ( jeszcze nie miałem planów budowy domu ) :)

Byłby to ładny domek czy taki najprostszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...