Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego mówię że to że w projekcie jest balkon nie znaczy że trzeba go robić można zrezygnować z niego


zamiast balkonu można zrobić tak moim zdaniem lepiej to wygląda

img_2433.jpg


i nie chodzi mi o rusztowanie hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym projekcie?

http://z500.pl/projekt/848/Z321,klasyczny-dom-parterowy-z-dachem-kopertowym-4-pokojami-oraz-duzym-salonem.html

Czy te duże okna mogę mieć wpływ na ciepło w domu? Będzie uciekało ciepło? Kolega ktory budował w tamtym roku dom radzi, żeby takie okna wybić sobie z głowy...

Edytowane przez cylit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam budowlancow ! panowie remontuje lazienke i pytanko mam. bede zakladal prysznic caly ze szkla a dol bedzie w kafelkach. odplyw bedzie obok kratka metalowa. natrysk bedzie deszczownica. czy musze zakladac jakies uziemienie? dodam ze posiadam w domu przeplywomierz 21 KW. podlaczonony pod sile. moze ktos zna sie na tym byl bym wdzieczny za pomocpozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a kto mi każe taką barierkę tam pakować

najpierw piszesz


nie ma co dziadować.

a teraz chcesz tam deski przykręcać ? Najtaniej będzie z tych po szalowaniu :)


Dach jest droższy wielospadowy wiadomo ale dom przynajmniej nie wygląda jak stodoła

kwestia gustu, rozmowa idzie o tym co taniej a nie co ładniej wygląda. Ładniej wygląda 4-spadowy i też taki mam, a że jest 40% droższy od 2-spadowego to już inna kwestia. Ale jest ładniej.


Piszesz o jakichś kamieniach naturalnych

nie - o godzinach żmudnego rzeźbienia majstra który to kładł będzie a ty żeś się uczepił tego. Znowu się gubisz w zeznaniach, najpierw o dziadowaniu a teraz o najtańszym badziewiu z castoramy


Co do okien na dachu uchylasz je sobie jak pada śnieg lub deszcz ?

za każdym razem kiedy jest potrzeba, a generalnie przez większość część roku i tak jest rozszczelnione. Tam są specjalne fartuchy ochronne a poza tym okno dołem otwiera się na zewnątrz - nie ma możliwości aby z szyby naleciało do wewnątrz budynku. Z węża byś musiał nalać albo zacinać od tej strony ale w takich warunkach to i normalnego okna czy drzwi nie otworzysz.


Z tym garażem nie wiem dlaczego się uparłeś twierdzisz że taniej zrobisz osobny wolnostojący garaż na dwa stanowiska ? niż w bryle ?

bo osobno wolnostojący wykonany z drewna nie wymaga żadnych pozwoleń itp to raz, a że wyjdzie taniej to sobie możesz sprawdzić w necie po ile i jakie chodzą i tylko stwierdzam fakt że będzie dużo taniej. Chcesz ogrzewany w bryle domu - a buduj, przecież nie za moje stawiał będziesz.

U mnie na osiedlu jeden z sąsiadów sobie coś takiego postawił... Przepiękny majstersztyk wykonany z drewna, kryty dachówką tą samą co dom, ten sam kształt dachu. 2-stanowiskowy + zamykana szopa na rowery, sprzęt ogrodowy, narzędzia, itp i od razu z wydzielonym miejscem na grill (murowany postawił) i ogromnym składem drewna kominkowego. Ściany dookoła ażurowe, podobnie podnoszone drzwi wjazdowe dla samochodów i na poddaszu dzieciarnia ma "domek" do zabawy ze schodami itp. Świetne grilowisko na nasiadówy bez względu na pogodę, w grudniu sobie siedzieliśmy na piwku, grill jak się nagrzeje to daje jak piec kaflowy, ściany osłaniały od wiatrów i przewiewów. Wszystko wykonał z tego co zostało mu po budowie, parę rzeczy dostał jak tam komu jedna belka została a szkoda na ogień było, dokupił materiałów łącznie za ok 3,5 tyś zł + samodzielne wykonanie (a żaden z niego stolarz) 2,5m-ca budował popołudniami. Coś w ten deseń tylko kryte dachówką, też z małymi okienkami dachowymi
http://c.wrzuta.pl/wi1184/e89556610009d70d519299c3


Patrzmy tylko na koszt wybudowania domu w SSZ

to żadne odniesienie bo do zamieszkania się nie nadaje. Żebyś mógł zamieszkać musisz mieć przynajmniej jedną łazienkę zrobioną, wszelkie instalacje i odbiory, coś na kształt kuchni i podłogi przynajmniej tam gdzie egzystujesz aby się nie kurzyło z posadzek. Od SSZ do stanu wykończonego (czyli wnosimy meble) to jeszcze kilkadziesiąt do stu tysięcy złotych - zależy od metrażu chaty - dzieli. A tego już żadne kosztorysy przy projektach nie podają. Dlatego tak duże rozbieżności są między tym co podają w kosztorysie a tym gdzie kończą się pieniądze z kredytu. Generalnie można przyjąć że do pierwotnej wyceny kosztorysowej dodajemy 30% + VAT i do jest dopiero stan "pod klucz" czyli można żyć tyle że śpisz na materacu na podłodze - ale na podłodze a nie na betonowej posadzce. Łazienki są zrobione i jest na czym ugotować posiłek. Ale mebli żadnych (nie licząc starych jakie mieliśmy) a z sufitów wiszą żarówki na kablach, cała reszta "życia" w kartonach pod ścianami.

I tylko od nas zależy czy uda się urwać na niepotrzebnych rzeczach te dodatkowe 30% a może nawet jeszcze coś z pierwotnego kosztorysu jak się dokona kilku zmian.

A ci co chcą niech budują garaże, piętra itp. No kto komu zabroni.



Co sądzicie o tym projekcie?

bardzo fajny projekt


Kolega ktory budował w tamtym roku dom radzi, żeby takie okna wybić sobie z głowy...

etam, trzeba będzie trochę dołożyć do pakietu 3-szybowego i lepszego profilu ale to nie jakiś dramat.

Tutaj jest dopiero szkła
dcp317b_og1_gk2.jpg

wbrew pozorom większy z tym problem latem niż zimą. Dobre okno 10-12 lat spełnia swoje zadanie, chociaż z każdym rokiem jego Lambda rośnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Piasek80

mam pytania :

Interesuje mnie "stodoła" czyli prostokąt lub kwadrat dach dwuspadowy,parter z poddaszem użytkowym, zależy mi na dużej przestrzeni na dole tzn salon ok 30m2+ kuchnia otwarta tak aby wszystko miało około 40-45m@ im większy open space tym lepiej, na dole max jeszcze kibelek ( garaż+kotłownia) góra z racji dużej powierzchni parteru będzie sama w sobie duża :)

jakie projekty byś polecił - nie interesują mnie balkony, tarasy bez udziwnień - coś z Archona polecisz ? bo jakoś te do mnie najbardziej przemawiają.

oto moje typy - ten ostatni jak dla mnie ok ale bez tych wybrzuszeń na poddaszu, nie upieram się chodzi o prostą bryłę z tym co opisałem.

Będę Ci wdzięczny jak odpiszesz.

ps: szukam ekipy, która to postawi od A-Z

http://archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-zurawkach-ver-2-m22b1f7488fb4b

http://archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-poziomkach-6-m52fb828ef01f7

http://archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-akantach-2-ma1a218245767c

http://archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-pieknotkach-m4fe47b5417c5a

http://archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-pod-liczi-ver-2-mb861f7053c5a5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


kwestia gustu, rozmowa idzie o tym co taniej a nie co ładniej wygląda. Ładniej wygląda 4-spadowy i też taki mam, a że jest 40% droższy od 2-spadowego to już inna kwestia. Ale jest ładniej.

Jak ze wszystkim kwestia gustu...Akurat dach dwuspadowy jak w stodole dla mnie jest zdecydowanie ładniejszy niż czterospadowy. Poza tym bardziej praktyczny i tak jak pisałeś tańszy ale nie aż o 40 %... Tak na marginesie, czterospadowy ciężko wentylować...ale o tym już chyba kiedyś dyskutowaliśmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie do kogos kto zna sie na elekrtyce.zamontowalem wlacznik swiatla z lampka i ledy na suficie teraz sie lekko swieca kiedy wlacznik jest w pozycji swiatla zgaszonego.fajny jest tego efekt takie "gwiazdy na suficie w nocy" tylko interesuje mnie ile to pradu ciagnie skoro pali sie caly czas takim lekkim swiatlem.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miszka82

Ten w poziomkach 6 jest w miarę prosty tylko garaż do powiększenia. 20m kw to garaż pod Fiata Pandę a nie pod sporego sedana. Dostawisz jakis regał, ze 2 rowery i przy każdej wysiadce walisz drzwiami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


bo osobno wolnostojący wykonany z drewna nie wymaga żadnych pozwoleń itp to raz, a że wyjdzie taniej to sobie możesz sprawdzić w necie po ile i jakie chodzą i tylko stwierdzam fakt że będzie dużo taniej. Chcesz ogrzewany w bryle domu - a buduj, przecież nie za moje stawiał będziesz.

U mnie na osiedlu jeden z sąsiadów sobie coś takiego postawił... Przepiękny majstersztyk wykonany z drewna, kryty dachówką tą samą co dom, ten sam kształt dachu. 2-stanowiskowy + zamykana szopa na rowery, sprzęt ogrodowy, narzędzia, itp i od razu z wydzielonym miejscem na grill (murowany postawił) i ogromnym składem drewna kominkowego. Ściany dookoła ażurowe, podobnie podnoszone drzwi wjazdowe dla samochodów i na poddaszu dzieciarnia ma "domek" do zabawy ze schodami itp. Świetne grilowisko na nasiadówy bez względu na pogodę, w grudniu sobie siedzieliśmy na piwku, grill jak się nagrzeje to daje jak piec kaflowy, ściany osłaniały od wiatrów i przewiewów. Wszystko wykonał z tego co zostało mu po budowie, parę rzeczy dostał jak tam komu jedna belka została a szkoda na ogień było, dokupił materiałów łącznie za ok 3,5 tyś zł + samodzielne wykonanie (a żaden z niego stolarz) 2,5m-ca budował popołudniami. Coś w ten deseń tylko kryte dachówką, też z małymi okienkami dachowymi
http://c.wrzuta.pl/w...009d70d519299c3

Kolego napisałem wyraźnie że chodzi mi o garaż murowany, a nie z desek które zostały po budowie i lepienie z tych materiałów. Ja twierdzę że taki garaż wcale taniej nie wyjdzie niż taki już zaprojektowany w bryle.


to żadne odniesienie bo do zamieszkania się nie nadaje. Żebyś mógł zamieszkać musisz mieć przynajmniej jedną łazienkę zrobioną, wszelkie instalacje i odbiory, coś na kształt kuchni i podłogi przynajmniej tam gdzie egzystujesz aby się nie kurzyło z posadzek. Od SSZ do stanu wykończonego (czyli wnosimy meble) to jeszcze kilkadziesiąt do stu tysięcy złotych - zależy od metrażu chaty - dzieli. A tego już żadne kosztorysy przy projektach nie podają. Dlatego tak duże rozbieżności są między tym co podają w kosztorysie a tym gdzie kończą się pieniądze z kredytu. Generalnie można przyjąć że do pierwotnej wyceny kosztorysowej dodajemy 30% + VAT i do jest dopiero stan "pod klucz" czyli można żyć tyle że śpisz na materacu na podłodze - ale na podłodze a nie na betonowej posadzce. Łazienki są zrobione i jest na czym ugotować posiłek. Ale mebli żadnych (nie licząc starych jakie mieliśmy) a z sufitów wiszą żarówki na kablach, cała reszta "życia" w kartonach pod ścianami.

I tylko od nas zależy czy uda się urwać na niepotrzebnych rzeczach te dodatkowe 30% a może nawet jeszcze coś z pierwotnego kosztorysu jak się dokona kilku zmian.

A ci co chcą niech budują garaże, piętra itp. No kto komu zabroni.

Stan gotowy takiej "stodoły" może być dużo większy niż takiego domu jak ja pokazałem. Chodzi tylko o to że można użyć różnych materiałów tak jak sam pisałeś płytek przeciętnych (bez dziadowania) za 50zł m2 i płytek za 300zł m2 to samo tyczy się innych materiałów. Okien dwu komorowych lub więcej komór okna duże narożne itp itd Można mieć drzwi wejściowe za 3tyś a można za 12tyś

Wracając do parterówki gdybym miał taką stawiać to zdecydowałbym się 100% na projekt indywidualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miszka82

Ten w poziomkach 6 jest w miarę prosty tylko garaż do powiększenia. 20m kw to garaż pod Fiata Pandę a nie pod sporego sedana. Dostawisz jakis regał, ze 2 rowery i przy każdej wysiadce walisz drzwiami

20mkw. to nie 16 czy nawet 15.5 jakie czasami proponują :)

Żeby nie "walić" drzwiami to trzeba parkować 1 samochód w 2-stanowiskowym garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tych 20tu jak dostawisz tylko po jednej stronie regał głęboki na 50cm, z drugiej coś podobnego + 2 rowery a z przodu jakies koła zimowe, itp i robi się 15m kw.

Garaż w domu choćby nie wiem jak zorganizowani byli jego mieszkańcy prędzej czy później i tak robi się graciarnią i składnicą wszystkiego włącznie z kartonami ozdób świątecznych, kuwetami dla kota, posłaniem dla psa i garnka z zupą bo do lodówki nie wszedł.

Dlatego między innymi jestem zagorzałym ich przeciwnikiem: brak takich miejsc uczy gospodarności, porządku i tępi w nas narodową skłonność do "przydasiów"

Nie znam nikogo kto mieszka "na swoim" przynajmniej 5 lat i miałby porządek w garażu - nikogo. Działka niczym z okładki gazety, podobnie dom... poza garażem. Garaż jest miejscem upychania wszystkiego co już niemodne, niepotrzebnie i zbyteczne ale szkoda wyrzucić "bo takie ładne było" albo "chyba cię po***ało, ten wazonik 300zł kosztował, niech stoi". I tak go zbije pies lub kot za pół roku, albo dzieciak niechcący wyprowadzając rower, ale swoje odstać musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W garażu jednostanowiskowym, nie ważne czy ma 20 czy 16 mkw. stawianie jakiegokolwiek regału z boku (równolegle do samochodu) jest przecież nielogiczne :)

Jedyne miejsce na to jest z przodu - na przeciwko wjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jeśli mam wydane warunki zabudowy (wcześniej zostały wydane) to muszę wybudować dokładnie taki dom jak w warunkach czy są jakieś odstępstwa/marginesy +- ? czy mogę wystąpić o inne warunki zabudowy ? rozchodzi się o max 3m na szerokość elewacji i o 3% powierzchni zabudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do fachowców z branży budowlanej, chodzi mi o poradę co można zrobić że tak powiem awaryjnie w sprawie montażu spidów. Mam problem z zamontowanymi wózkami prowadzącymi bramy wjazdowej. Po półtora roku od montażu bramy okazało się że wózki bramy ( przynajmniej jeden) "lata" jak chce. " Fachowiec" montujący ją umywa ręce mówiąc, że rok było dobrze a teraz to pewnie ktoś "pieprznął" w bramę i wózek puścił. Według mnie to beton w którym montowane były kotwy był " za rzadki". Próba dokręcenia skutkowała obracaniem się ich. Latem pewnie czeka nas (bo jest to brama do wielu garaży) "wymiana betonu" pod wózkami ale może ktoś podpowie co można w tym czasie coś poradzić. Brama nie domyka się i często nie otwiera się całkowicie ponieważ trafia na opór terenu. Słyszałem o jakichś kotwach chemicznych, ale lepiej znam się na metalu niż murarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka mała uwaga dot. rolet nadstawnych czyli montowanych bezpośrednio nad oknem, w otworze okiennym:

to że są "zimne" i głośne to jeden problem ale w przyp. suwanek całe przeszklenie buja się i wygina przy zamykaniu - wrażenie jakby ościeżnica była na silikon osadzona a nie na kotwy, listwy i pianę poliuretanową + kliny. Im większe okno tym większe drgania i sprężynowanie całego okna.

Także w przyp. suwanek stosujcie rolety zewnętrzne... w ogóle zewnętrzne są tańsze i cichsze bez względu na to czy elektryczne czy ręczne. Przy dzisiejszej technologii rolet kasety są na prawdę małe i mogą stanowić element dekoracyjny elewacji lub montujecie bezpośrednio do muru, maskujecie ociepleniem, elewacją i nie ma śladu.

W ogóle okna "balkonowe" czy tarasowe ze względu na swoje rozmiary i masę powinny być montowane na całym obwodzie bezpośrednio (i solidnie) do murów i nadproży. To jest najczęściej otwierane, podlega największym obciążeniom (wspomniana masa skrzydeł) i trzaskaniu przy zamykaniu itp

Zapraszam do mnie. Mam duze okna z roletami nadstawnymi i codziennie je otwieram i zamykam i nic nie drga ani mm wiec nie wiem o co tobie chodzi? Jak ktos h*jowo okno wstawi to pozniej jest placz

czy jeśli mam wydane warunki zabudowy (wcześniej zostały wydane) to muszę wybudować dokładnie taki dom jak w warunkach czy są jakieś odstępstwa/marginesy +- ? czy mogę wystąpić o inne warunki zabudowy ? rozchodzi się o max 3m na szerokość elewacji i o 3% powierzchni zabudowy

NO 3m to troche duzo. Wszystko zalezy od urzednikow ktorzy trzymaja na tym lape. Ja np w warunkach zabudowy pod garaz mialen dacg dwuspadowy a zrobilem projekt.na jednospadowy i przeszlo :-)

Mam pytanie do fachowców z branży budowlanej, chodzi mi o poradę co można zrobić że tak powiem awaryjnie w sprawie montażu spidów. Mam problem z zamontowanymi wózkami prowadzącymi bramy wjazdowej. Po półtora roku od montażu bramy okazało się że wózki bramy ( przynajmniej jeden) "lata" jak chce. " Fachowiec" montujący ją umywa ręce mówiąc, że rok było dobrze a teraz to pewnie ktoś "pieprznął" w bramę i wózek puścił. Według mnie to beton w którym montowane były kotwy był " za rzadki". Próba dokręcenia skutkowała obracaniem się ich. Latem pewnie czeka nas (bo jest to brama do wielu garaży) "wymiana betonu" pod wózkami ale może ktoś podpowie co można w tym czasie coś poradzić. Brama nie domyka się i często nie otwiera się całkowicie ponieważ trafia na opór terenu. Słyszałem o jakichś kotwach chemicznych, ale lepiej znam się na metalu niż murarce.

kotwica chemiczna jak cosb zlapie to raczej juz nigdy nie pusci. W Niemczech fachowcy kleja na to murlaty wiezby do muru zamiadst stosowania szpilek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie troszkę z innej beczki. Od niedawna mieszkam u żony, problemem jest grzyb w rogu pokoju. Chcę się zająć tym pieroństwem jak tylko się ociepli troszkę. Można coś takiego samemu ogarnąć przy użyciu dobrych środków, czy lepiej wezwać do tego fachowca? Jeśli w grę wchodzi 1 opcja, jaki dobry, sprawdzony środek, moglibyście polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam budowlancow ! panowie remontuje lazienke i pytanko mam. bede zakladal prysznic caly ze szkla a dol bedzie w kafelkach. odplyw bedzie obok kratka metalowa. natrysk bedzie deszczownica. czy musze zakladac jakies uziemienie? dodam ze posiadam w domu przeplywomierz 21 KW. podlaczonony pod sile. moze ktos zna sie na tym byl bym wdzieczny za pomocpozdrawiam

nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie troszkę z innej beczki. Od niedawna mieszkam u żony, problemem jest grzyb w rogu pokoju. Chcę się zająć tym pieroństwem jak tylko się ociepli troszkę. Można coś takiego samemu ogarnąć przy użyciu dobrych środków, czy lepiej wezwać do tego fachowca? Jeśli w grę wchodzi 1 opcja, jaki dobry, sprawdzony środek, moglibyście polecić?

Jeśli to parter to zacznij od izolacji fundamentu jeśli to ściana zewnętrzna 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I piętro. Grzyb wygląda naprawdę paskudnie. Zastanawiam się nad całkowitym usunięciem grzyba, + może jakieś ocieplenie ściany styropianem?za ścianą jest stodoła, połączona z pokojem właśnie i tam się grzyb zbiera.

Edytowane przez ParasoleK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba do znawców Kotłów gazowych kondensacyjnych dwufunkcyjnych.

Potrzebuje taki piec do domu jednorodzinnego.

Na co zwrócić uwage przy zakupie takiego pieca i jakie powinien mieć parametry.Jest to dość droga inwestycja dlatego wole troche wiedzy mieć w tym temacie żeby nie dać sie naciągnąć sprzedającemu.

Edytowane przez tomasz_gti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...