Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

ręcznie z pędzla

pędzlem cały dach... no, no, gratuluję wytrwałości ;)

Zwykła szczota dekarska i jedziesz. Nie wiem jaki masz duży ten dach ale jedna styknie na nie więcej jak 20m2 dachu także kilka trzeba kupić

Pędzel miałem na myśli dużą szczotę :P raczej nie zabierałbym się za malowanie tego pędzelkiem od farbek plakatowych :decayed:

Dzięki za pomoc

Edytowane przez Deko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie pytanko mam. Czym wykończyć elewację w budynku mieszkalnym położonym w bliskim sąsiedztwie lasu iglastego ? Częściowo jest położona szalówka drewniana impregnowana, a częściowo jest styropian pokryty klejem. I tą drugą część trzeba wykończyć. Obawiam się, że struktura typu baranek, czy kornik będzie o tyle niedobra, że za 2-3 lata obrośnie zielonym syfem, który wiatr nagoni z pobliskiego lasu. Dzisiaj na rynku są też jakieś wykończenia silikonowe stosowane...... Może ktoś przerabiał temat i chciałby podzielić się informacjami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynk silikonowy,bedzie ok lub taniej, farba silikonowa.. Pozdrawiam.

tąpniete z LG g3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki wielkie za odpowiedzi. Coś konkretniej ? Którego z producentów tych silikonowych polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceresit, 5lat gwarancji.

A najlepszy baumit.

tąpniete z LG g3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy ktoś może z Was, mieszka, będzie mieszkał, albo ma jakieś większe pojęcie w temacie domów szkieletowych? Narazie rozglądamy się z żoną za działką, ale już myślę w jakiej technologi stawiać dom, Na korzyść szkieletówki przemawia, poza innymi rzeczami, szybkość budowy co jest dla mnie istotne. Może ma ktoś namiary na jakąś sprawdzoną firmę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest jeden wybudowany w tej technologii. Z założenia tania alternatywa dla tradycyjnego budownictwa murowanego jakie u nas panuje, w rzeczywistości jedynym ale KORONNYM argumentem jest faktycznie szybkość budowy.

4mce od wytyczenia geodety stał już gotowy dom, wprowadzili się po kolejnych 2 jak połozyli wszelkie instalacje, płytki, gipsy, malowania a i tak z miesiac to na meble czekali. Ale faktycznie pół roku od wbicia szpadla do zamieszkania, jak się spręży ekipa i inwestor w 4m-ce.

Z tym że to nie tak ze dzisiaj pójdziesz, pokażesz palcem że chcesz to i adres działki a za 4m-ce się wprowadzisz bo drugie tyle czasu przynajmniej trwa przygotowanie i montaż komponentów. W zasadzie mogą ci zbudować w tej technologii każdy projekt jaki im wskażesz ale potrzeba trochę czasu na adaptacje i potem na samo wykonanie komponentów z jakich potem złożą ci dom na działce. No i wolne terminy bo przeważnie z pół roku się czeka za firmą, za terminem. Jak budujesz pierwszy w okolicy to się bardzo sprężają bo to dla nich jest reklama. Jeden podpatrzy, drugi i potem przez parę lat co rusz stawiają w okolicy kolejny.

Wewnątrz nie poznasz że to szkieletówka, z zewnątrz podobnie, wygląda jak wszystkie inne okoliczne. Tylko akustyka w środku inna - wiadomo.

Kryli blachą, można dachówką.

Klasyczna kotłownia na eko-groszek, technologia zabezpieczenia anty-ogniowego taka że prędzej podpalisz tradycyjny murowany jak to bo tam wszędzie kpl niepalna wełna.

Ale jak liczył z kimś tam co ten sam projekt murowany stawiali - do tysiąca złotych identyczne koszty.

No... szkieletówka ma jeszcze jedną zaletę - na dobrą sprawę możesz go budować na nieuzbrojonej w media działce bo ani prądu ani wody do budowy nei potrzeba.

Beton na wylewkę tyle co gruchy wylały, reszta prac na niewielkim agregacie prądotwórczym szła. Tyle żeby aku naładować. I przez to sie zdecydował. Jak był na etapie wykańczania domu i meblowania dopiero mu podpięli przyłącze energetyczne, wodę miesiąc później.

Murowanego bez "mediów" nie ruszysz bo na te stropy potem, wieńce itp to kilometry sześcienne wody lać trzeba a potem to 2-3 lata schnie) albo grzyb wyłazi :)

Edytowane przez Piasek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no zdaje sobie sprawę, że w tydzień czy miesiąc nie załatwię wszystkiego. Bardziej zależy mi na rzetelnych opiniach kto ma taki dom bądź wie jak sie sprawdza w praktyce. O samej technologi też coś wiem co i jak. Generalnie najważniejsze jest drewno i sposób poskładania tego do kupy, dlatego sprawdzone namiary na jakieś firmy mile widziane :) Nie liczę i nie nastawiam się na to, że zrobię to połowę taniej niż murowany, ale solidnie.

Edytowane przez Pjotras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z kolegów orientuję się czym najlepiej uzupełnić szczeliny lub ubytki w murku betonowym koło domu ? Ktoś mi doradził klej do płytek lub do styropianu czy siatki do ocieplenia ścian budynku na zewnątrz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja caly murek oblozylem siatka + klej do styropianu / zatapiania siatki. Na koniec mam to pomalowane ma szaro podkladem jaki daje sie pod tynk na elewacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceresit, 5lat gwarancji.

A najlepszy baumit.

tąpniete z LG g3

ja na wszystkie budynki dałem tynk silikonowy Caparol i jest OK

wczoraj ekipa skończyła mi elewację w domu i dali ciała z ilością tynku

jak ktoś jest zainteresowany to zapraszam do działu sprzedam , oczywiście cena Okazyjna ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceresit, 5lat gwarancji.

A najlepszy baumit.

tąpniete z LG g3

ja na wszystkie budynki dałem tynk silikonowy Caparol i jest OK

wczoraj ekipa skończyła mi elewację w domu i dali ciała z ilością tynku

jak ktoś jest zainteresowany to zapraszam do działu sprzedam , oczywiście cena Okazyjna ..

Jle zostalo wiader i jaki kolor?

tąpniete z LG g3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceresit, 5lat gwarancji.

A najlepszy baumit.

tąpniete z LG g3

ja na wszystkie budynki dałem tynk silikonowy Caparol i jest OK

wczoraj ekipa skończyła mi elewację w domu i dali ciała z ilością tynku

jak ktoś jest zainteresowany to zapraszam do działu sprzedam , oczywiście cena Okazyjna ..

Jle zostalo wiader i jaki kolor?

tąpniete z LG g3

wiader oryginalnie zamkniętych 8

plus gratis 1 zachętę ( brak jest z 1,5 kg)

ekipa zamówiła wg zużycia producenta, niby 3 kg na m2

a wyszło z 2,6 kg na m2

kolor to havanna 15

oddam za Pol ceny to nawet po malowaniu farba silikonowa wyjdzie taniej niż dorabiany tynk

rok produkcj czerwiec 2016

mogę jutro podesłać foto elewacji w tym kolorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups kolor nie taki, ale dziekuje.

tąpniete z LG g3

ok spoko

mam klienta ,ale za pól darmo nie oddam

robi elewacje na szaro i ma zamiar pomalować farba tynk

tylko ze daje mi 60 zł za wiadro

jak nie sprzedam w ciągu 2 tygodni to pójdzie do niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

BOSCH PFS 5000 E

warto kupic taki sprzęt do malowania? wkurzaja mnie łączenia wałka jak robię u klientów malowanie.
jeśli nie to polećcie coś czym malujecie. kwoty do max 1500 za zestaw do malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej co do wałków to kup dobre wałki. Polecam ANZA kiedyś były w casto ale nie wiem czy dalej mają w ofercie. po dobrym rozprowadzeniu nie widać nic.

Malowanie natryskowe fajna rzecz sam maluje często Wagnerem ProjectPro 117 i robi robotę, nie jest to sprzęt profesjonalny ale daje rade. Problem z nim taki że tracisz dużo czasu na oklejanie bo musisz okleić wszystko i to porządnie a malowanie to 2x po 5 minut i 30 minut mycia :decayed: .

Kiedyś w casto widziałem na prezentacji Wagner Wallperfect565 i fajnie to wyglądało. Z tym Boschem nie miałem nic wspólnego nie doradzę. Kiedyś bawiłem się pistoletem malarski z Lidla i to nie malowało tylko pluło farbą więc przed zakupem fajnie by było takie cudo wypróbować.

Edytowane przez sagakama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zdaję sobie sprawę że oklejania i przygotowywania jest dużo. W poprzedniej firmie malowałem natryskowo ale sprzęt z górnej półki więc na droższy nie chcę sobie pozwolić. Są plusy malowania natryskowegonp takie: nie będzie się nawijała farba z gładzią na wałek jak będzie słabe podłoże. Miałem tak ostatnio. Inaczej sprawa wygląda jak jest stabilne podłoże i maluje się wałkiem raz za razem warstwę farby to wtedy nie widać łączeń wałka po wyschnięciu wzdłuż sciany.

Mam coś do porównania

http://www.castorama.pl/catalog/product_compare/

Szkoda że nie można jeszcze boscha porównać z tymi dwoma urządzeniami.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...