Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

I piętro. Grzyb wygląda naprawdę paskudnie. Zastanawiam się nad całkowitym usunięciem grzyba, + może jakieś ocieplenie ściany styropianem?za ścianą jest stodoła, połączona z pokojem właśnie i tam się grzyb zbiera.

Możesz kupić jakiś srodek na grzyb np. w castoramie. Spryskujesz i po 15-30 minutach ścierasz szmata i grzyba nie ma. Środek śmierdzi chlorem przygotuj się na wentylacje pokoju. Są tez takie zapobiegające powstawaniu grzyba ale one na długo nie pomogą. Bo tak na prawde to eliminujesz skutek a nie przyczyne.

Albo musisz ocieplić czy uszczelnić tą ścianę albo masz za zimno w pokoju ewentualnie nie masz dobrej wentylacji w domu i nie jest odbierana para jaką wytwarzacie☺. Nie pytam jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba do znawców Kotłów gazowych kondensacyjnych dwufunkcyjnych.

Potrzebuje taki piec do domu jednorodzinnego.

Na co zwrócić uwage przy zakupie takiego pieca i jakie powinien mieć parametry.Jest to dość droga inwestycja dlatego wole troche wiedzy mieć w tym temacie żeby nie dać sie naciągnąć sprzedającemu.

Podstawowe pytanie.

Ile łazienek, jaki metraż domu, ile domowników?

Kocioł im prostszy w budowie tym lepiej.

Wiekszość producentów jedzie na francuskim wymienniku, który jest mocno średni.

Najlepsze efekty przy produkcji cwu uzyskuje się na wymienniku tzw. bitermicznym.

Po szczegóły zapraszam na PW.

Ze swojej strony polecam kotły Thermagen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Albo musisz ocieplić czy uszczelnić tą ścianę albo masz za zimno w pokoju ewentualnie nie masz dobrej wentylacji w domu i nie jest odbierana para jaką wytwarzacie☺. Nie pytam jak.

Hehe dokładnie tak jak piszesz :-) Ale podejrzewam że grzyb jest głębiej w ścianie i trzeba będzie go dobrze wyszkrobać :D Czym najlepiej ocieplić taką ścianę? Grzyb tworzy się od strony stodoły i nie tylko, ale masz rację że jest słaba wentylacja, bo czasami jest para na oknach, chyba dlatego że rzadko otwieramy okno. Tzn problem jest taki że mamy tutaj grzejniki bez możliwości regulacji temperatury. Jak zacznie się palić w piecu, jest bardzo gorąco, w zimie nie otwiera się okien i to jest chyba powód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem budowlańcem, ale miałem problem z grzybem w 50-letnim bloku. Administracja ble, ble że za mało grzeję, że za mało wietrzę itp. Tak czy inaczej "chlor" na ściany i ... jakiś czas spoko. Dopiero po ociepleniu budynku z zewnątrz od trzech lat jak ręką odjął. Tłumaczenie o przemarzającej ścianie (ostatnie piętro) potwierdziło się.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy styropian pod ogrzewanie podłogowe 8 cm będzie dobrym rozwiązaniem?(zrobić na zakładkę 5+3?) Może jakiś lepszy styropian?

Ogrzewanie na parterze.

Edytowane przez kamilGZB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy styropian pod ogrzewanie podłogowe 8 cm będzie dobrym rozwiązaniem?(zrobić na zakładkę 5+3?) Może jakiś lepszy styropian?

Ogrzewanie na parterze.

Kiedys czytałem że najlepszą opcją jest 10cm styropianu. Jak dajesz mniej to postaraj sie dać taki z mniejsza lampda. Standard to 040, daj 037, 035, lub nizsza

Im nizsza tym lepsza izolacja i tym droższy styropian. Pamiętaj o foliach.

5+3 jest ok. Przy ukladaniu zwróć uwagę na to by fugi styropianu sie nie zgrywaly, górna warstwa z dolną.

Edytowane przez sagakama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest podłoga na gruncie to trochę mało. Jak dasz radę to zwiększ grubość styropianu i zastosuj jak najlepszy. Są grafitowe na podłogę, Lambda około 0,03 albo różowy organika parking 0,035.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest problem,że można dać tylko 8 cm styropianu. Myślę na kuciem betonu te 2 cm ale to nie przejdzie(czas+prąd= pieniądze i nierówności po kuciu) to wolę dać lepszy styropian z lambda 031-032 tylko czy warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest problem,że można dać tylko 8 cm styropianu. Myślę na kuciem betonu te 2 cm ale to nie przejdzie(czas+prąd= pieniądze i nierówności po kuciu) to wolę dać lepszy styropian z lambda 031-032 tylko czy warto ?

Odpowiem krótko i na temat warto ,a nawet tego na docieplenia fundamentów czyli Mps-a

tąpniete z LG F60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest problem,że można dać tylko 8 cm styropianu. Myślę na kuciem betonu te 2 cm ale to nie przejdzie(czas+prąd= pieniądze i nierówności po kuciu) to wolę dać lepszy styropian z lambda 031-032 tylko czy warto ?

Co jest przeszkodą przed podniesieniem podłogi wyżej? Okna, schody, drzwi? Na jakim etapie budowy jesteś? Jaką grubość wylewki przewidujesz? Czy myślałeś o wylewce anhydrydowej? Taka wylewka może być cieńsza. Mierzyłeś chudziaka niwelatorem? Na nim możesz mieć kilka centymetrów różnicy. Jak różnica w dół to już zyskujesz. Zamiast kuć beton na podłodze, lepiej podkuć nadproża i podnieść drzwi jeśli jeszcze jest taka możliwość. Jeśli nic się nie da zrobić to kup porządny styropian, dokładnie go rozłóż (bez szczelin, najlepiej na zakładkę 4cm + 4cm lub 5 + 3 jak wolisz), przypilnuj, żeby podłogówkę i wylewkę dobrze zrobili i zapomnij o problemie.

Edytowane przez Wojto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek jest już zamknięty i okno tarasowe +fixy są przeszkodą, dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie nietypowe pytanie . W jednym ze starych okien na strychu wybity został kawałek szyby, po prostu wypadł tylko jej sam dolny trójkątny róg tak na około 10cm. Okno niestety ma tylko jedna szybę i teraz jest szpara. Zakładając , że nie zależy mi na wyglądzie w jaki sposób tak na szybko poradzilibyście to zrobić aby podczas mocnego wiatru nie wiało do środka ?

Mój pomysł to wyciąć diamentem taki prostokąt z szyby i od zewnętrznej strony umocować na kleju lub silikonie, dociskając do szyby . Może macie jakiś inny lepszy pomysł oprócz wizyty u szklarza lub wymianie okna. Jeszcze raz powtarzam , wygląd nie ma znaczenia ( bo okna nie widać , ważne żeby okno chroniło strych od wiatru.

Edytowane przez YATES
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie nietypowe pytanie . W jednym ze starych okien na strychu wybity został kawałek szyby, po prostu wypadł tylko jej sam dolny trójkątny róg tak na około 10cm. Okno niestety ma tylko jedna szybę i teraz jest szpara. Zakładając , że nie zależy mi na wyglądzie w jaki sposób tak na szybko poradzilibyście to zrobić aby podczas mocnego wiatru nie wiało do środka ?

Mój pomysł to wyciąć diamentem taki prostokąt z szyby i od zewnętrznej strony umocować na kleju lub silikonie, dociskając do szyby . Może macie jakiś inny lepszy pomysł oprócz wizyty u szklarza lub wymianie okna. Jeszcze raz powtarzam , wygląd nie ma znaczenia ( bo okna nie widać , ważne żeby okno chroniło strych od wiatru.

Nie tak ,nie tak to po prostu zamuruj otwór i po problemie..

tąpniete z LG F60

Edytowane przez skrab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Sprawa załatwiona. Przy zdejmowaniu tego okna z zawiasów szyba pękła w całości więc zmuszony byłem dziś nauczyć się przycinać szyby diamentem na wymiar i wymieniłem całą szybę w tym oknie. Szklarz nie zarobił :grin:

Edytowane przez YATES
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Czy ktoś z was może mi udzielić opinii o białym SOLBECIE?

Chce z tego stawiać dom - może macie jakieś "doświadczenie" z tym materiałem?

Edytowane przez cylit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Panowie zaczynam i ja walkę o swoje 4 ściany.

Co sądzicie o tym projekcie?

http://archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-idaredach-3-ver-2-m5851f9c40e677

Usunąć chcę to narożne okno i okna dachowe a powiększyć okna w pokojach na górze(w łazience zostaje).

Myślę zamknąć się w 300k.Do tego oczywiście zamiast drewnianej elewacji tylko inny kolor farby :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt fajny. Dlaczego chcesz zrezygnować z tego okna narożnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno narożne daje dużo przestrzeni i ją bym je zostawil a bez okien dachowych nie doswietlisz odpowiednio pomieszczen

No właśnie jest problem,że można dać tylko 8 cm styropianu. Myślę na kuciem betonu te 2 cm ale to nie przejdzie(czas+prąd= pieniądze i nierówności po kuciu) to wolę dać lepszy styropian z lambda 031-032 tylko czy warto ?

Co jest przeszkodą przed podniesieniem podłogi wyżej? Okna, schody, drzwi? Na jakim etapie budowy jesteś? Jaką grubość wylewki przewidujesz? Czy myślałeś o wylewce anhydrydowej? Taka wylewka może być cieńsza. Mierzyłeś chudziaka niwelatorem? Na nim możesz mieć kilka centymetrów różnicy. Jak różnica w dół to już zyskujesz. Zamiast kuć beton na podłodze, lepiej podkuć nadproża i podnieść drzwi jeśli jeszcze jest taka możliwość. Jeśli nic się nie da zrobić to kup porządny styropian, dokładnie go rozłóż (bez szczelin, najlepiej na zakładkę 4cm + 4cm lub 5 + 3 jak wolisz), przypilnuj, żeby podłogówkę i wylewkę dobrze zrobili i zapomnij o problemie.

Ją mam nową chałupę i też tylko 8cm dobrego styropianu i jakiś ciepło jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś z Was ma u siebie zainstalowaną pompę ciepła i może się na ten temat wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bede naciagal gladz na tynk pokryty 20 letnia farba olejna taka jaka kiedys malowali sciany i robili na nich takie fredzelki. Calosc trzyma sie dosc sztywno.

Pytanie czy musze calosc zrywac czy aplikowac gladz na zagrunowana stara farbe ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...