Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Kladz na farbę nic nie będzie się działo

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bede naciagal gladz na tynk pokryty 20 letnia farba olejna taka jaka kiedys malowali sciany i robili na nich takie fredzelki. Calosc trzyma sie dosc sztywno.

Pytanie czy musze calosc zrywac czy aplikowac gladz na zagrunowana stara farbe ???

Namocz mały kawałek ściany i po paru minutach spróbuj zdrapać, jeśli łatwo będzie schodzić to wszystko do zadrapania, jeśli cieżko to dobry grunt penetrujący i będzie trzymać jak należy. Pamiętaj żeby grunt dobrze wysechł bo przy malowaniu pózniej może miejscami odparzać gips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile orientacyjnie kosztuje postawienie nowego komina (w budynku. Przylegającym do domu) i jaki +/- koszt zrobienia ogrzewania centralnego .

Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Panowie.

Chciałbym zacząć robić małe remonty, wykończenia na swój rachunek. Muszę kupić cały sprzęt zaczynając od pędzli wałków kończąc na drogich elektronarzędziach. Chciałbym kupić na początek coś średniej półki jeśli chodzi o elektronarzędzia i nie wiem za bardzo czy kupić w jakimś dużym sklepie typu( castorama, obi, praktiker, leroymerlin) czy może przez internet (jakieś allegro czy jakiś inny sklep polecacie? wiem że trafiają się podróby na allegro i inne wałki). Lubię kupować tanio i nie lubię przepłacać za ten sam sprzęt jak mogę kupić taniej.

kwota do wydania 6 tys zł jak na razie. Sprzęt potrzebny do malowania, gładzi, elektronarzędzia potrzebne: wiertarko-wkrętarka, młot udarowy, szlifierka, odkurzacz ( do gładzi są drogie po 1,5k zł wiem o tym) żyrafa itd.

Doradźcie coś proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zakupami elektronarzędzi to zawsze sprawdzam gdzie najtaniej i jak allegro to czy jest gdzieś blisko żeby odbiór osobisty był, jak się nie da to sprawdzony sprzedawca np. wiertarke boscha za ponad 1 tys kupowałem u sprzedawcy co ponad 25 tyś pozytywnych komentarzy miał to bez strachu. Ważną rzeczą jest też gwarancja niektóre elektronarzędzia maja 3 lata np.metabo czy bosch po rejestracji na stronie, gwarancja door to door tez fajna rzecz chociaż jak oddawałem wkretarke metabo do casto to i blisko było i w mig sie uwineli.

Tez mam szlifierke do gładzi zwykła Dedra i odkurzacz z casto Sparky workowy chyba z 6 rok już leci i tylko szczotki wymieniłem a ostatnio łożyska w odkurzaczu. Zestaw kosztował poniżej 1400 zł. i powiem że naprawde dużo mieszkań już wyremontował.

Uważam że na poczatek kup niezbędne narzędzia ze średniej półki jak na siebie zarobią i zaczną nie domagać będziesz myślał o profesjonalnych.

Edytowane przez sagakama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna odpowiedź, dzięki . Nie chce wyjść na kretacza ale słyszałem że niektórzy kupują w castoramie sprzęt z dwuletnią gwarancją i przed końcem gwarancji zajeżdżają sprzęt i dostają zupełnie nowy- troche kombinatorstwo.

Znalazłem w garażu 2 wkrętarki stare jedna makity jedna no name. I jedną wiertarko wkretarke na sdsa ale niestety bez możliwości samego kłucia. Już jestem troche do przodu

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczna, rewelacje, nie wiem czy jest cos bardziej twardego od żelbetonu, idzie jak w masło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie , też byłem za makitą ale nie byłem pewien do końca ;)

Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od stopnia degradacji pokrycia dachowego jakie masz. Takie preparaty mają przeliczenia pokrycia przy idealnie gładkiej powierzchni (przy prawidłowym stosowaniu). W przyp. mocno pofałdowanej, pomarszczonej, porowatej, z pęknięciami itp wychodzi niewielkie pokrycie m2 z opakowania i często się okazuje że ostateczna cena konserwacji dachu przewyższyła koszt pokrycia go nową warstwą papy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Ile w Warszawie może kosztować odświeżenie ścian i sufitów w mieszkaniu. Konkretnie to chodzi mi o położenie gładzi, żeby te ściany jakoś wyglądały.

Poprzedni właściciele lubowali się w tapetach i obecnie dwa pokoje + przedpokój mam w tapecie. Zerwałbym to sam ale do wyrównania ścian potrzebuję fachowca.

Ile według Was taka usługa stoi ? i czy macie kogoś poleconego do takiej robótki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od stopnia degradacji pokrycia dachowego jakie masz. Takie preparaty mają przeliczenia pokrycia przy idealnie gładkiej powierzchni (przy prawidłowym stosowaniu). W przyp. mocno pofałdowanej, pomarszczonej, porowatej, z pęknięciami itp wychodzi niewielkie pokrycie m2 z opakowania i często się okazuje że ostateczna cena konserwacji dachu przewyższyła koszt pokrycia go nową warstwą papy.

Głównie to chodzi o jedna miejsce gdzie jest pęknięcie po długości około 6-7 m, ale pewności chciałem zrobić całość.

Jeżeli już to, który z tych preparatów najbardziej nadaje sie na tego typu pęknięcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Disprobit Tytan będzie ok. 3 warstwy w odstępach czasu załatwią sprawę. Pierwszą stosujesz na dobrze oczyszczoną powierzchnię w możliwie najwyższych temperaturach. Rano wystaw na słońce żeby się dobrze rozgrzało a nakładaj koło 15tej kiedy dach i masa są najcieplejsze. Kolejne warstwy już zgodnie z instrukcją w zalecanych odstępach czasu. Chodzi o to aby pierwsze stosowanie dobrze wniknęło we wszelkie szczeliny i przerwy a kolejne zapacykowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marec-ki ja robię tą samą robotę. Też dwa pokoje i przedpokój na dolnymslasku ale cena 2k zł tak dla porównania.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Disprobit Tytan będzie ok. 3 warstwy w odstępach czasu załatwią sprawę. Pierwszą stosujesz na dobrze oczyszczoną powierzchnię w możliwie najwyższych temperaturach. Rano wystaw na słońce żeby się dobrze rozgrzało a nakładaj koło 15tej kiedy dach i masa są najcieplejsze. Kolejne warstwy już zgodnie z instrukcją w zalecanych odstępach czasu. Chodzi o to aby pierwsze stosowanie dobrze wniknęło we wszelkie szczeliny i przerwy a kolejne zapacykowały.

Rozumiem, że to jest kładzione ręcznie z pędzla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tysie ... no to nie ma jeszcze tragedii. Trzeba będzie się wziąć za to bo te tapety średnio mi się widzą. Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ręcznie z pędzla

pędzlem cały dach... no, no, gratuluję wytrwałości ;)

Zwykła szczota dekarska i jedziesz. Nie wiem jaki masz duży ten dach ale jedna styknie na nie więcej jak 20m2 dachu także kilka trzeba kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...