Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju LONG LIFE a service duo


tomek.pt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę Was o poradę w sprawie wymiany oleju.Kupiłem auto z przebiegiem 66 000.Mój aktualny przebieg to 69 400 km,ostatnia wymiana oleju(książka servisowa) była przy przebiegu 56 000(poprzednia po 30 000).na wyświetlaczu MMI pokazuje info,że następna wymiana za 16 600 km(Long life service)czyli gdzieś koło 85 tys..No i pytanie moje brzmi:czy wymieniać teraz,czyli wyjdzie po 15 000 km przebiegu czy jeździć dalej i wymienić tak jak 2 poprzednie po 30 000.Dodam,że głównie poruszam się po mieście tzn.w miesiącu 2/3 to miasto 1/3 autobahn. Dodam,że auto pewne kupione w niemczech od niemca i ciągle tu użytkowane:-)pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z long life osobiscie zrezygnowalem po 30 tys

jakos nie za bardzo mi sie podoba ta idea

silnik to serce, wiec dbac trzeba

zmieniam co 15 tys i juz

kosztuje to tyle co kot naplakal, wiec na Twoim miejscu (skoro uzywasz przede wszystkim w miescie) bym zmienial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana co 15000km jest wskazana przy jeździe po mieście ze względu na wypalanie DPF i rozrzedzanie oleju.

Może nie kosztuje tyle co kot napłakał bo przy tej okazji dobrze jest wymienić komplet filtrów ale jest szansa wyeliminowania potencjalnych awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień bo to tylko poprawi kondycję silnika , a na pewno nie zaszkodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj od razu tam komplet

bez przesady, co ma kabinowy do oleju?

troche kolege ponioslo...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady a więc wymienię teraz,tym bardziej że mam zamiar pojeździć nim do jakiś 150 000 a potem...zmienię:laugh:.pozdro dla wszystkich właścicieliu ślicznotek z Ingolstadt:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady a więc wymienię teraz,tym bardziej że mam zamiar pojeździć nim do jakiś 150 000 a potem...zmienię:laugh:.pozdro dla wszystkich właścicieliu ślicznotek z Ingolstadt:hi:

dobra decyzja !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co?gadalem właśnie z jednym mechanikiem i wiecie co mi powiedział?żebym trzymał się tego co pokazuje komputer i żebym nie kombinowal:jeśli jest Long life service to znaczy,żeby wyminic po 30 bo po to właśniejest l.l.s.i po to leje się odpowiedni olej do l.l.s.,żeby te 30tys od wymiany do wymiany nalatal.a co do związku z dog,poradził,żeby wyjechać na autobahn i raz na jakiś czas go przegonic.:-D co wy na to?

---------- Post dopisany at 16:48 ---------- Poprzedni post napisany at 16:39 ----------

Nie z dog a z DPF oczywiście!B-)

---------- Post dopisany 18-01-2014 at 00:30 ---------- Poprzedni post napisany 17-01-2014 at 16:48 ----------

Panowie co się stało?,gdzie Wasze komentarze,zatkało was czy co:grin:?

---------- Post dopisany at 01:36 ---------- Poprzedni post napisany at 00:30 ----------

1) Dlaczego taki sam olej silnikowy przez niektórych producentów samochodów jest zalecany do wymiany co 15 tys. km lub raz w roku, a w wypadku innych, co 30 tys. km lub raz na dwa lata?

Przebiegi miedzywymianowe zawsze defi niuje producent silnika. Jezeli silnik jest konstrukcyjnie przystosowany do obsługi w trybie Longlife, wtedy mozemy rzadziej wymieniac olej. Jezeli samochód nie jest do tego przystosowany, a mimo to stosujemy olej, który w innych pojazdach mozna stosowac do wydłuzonych okresów miedzyobsługowych, to i tak musimy przestrzegac zalecen producenta pojazdu i wymieniac olej co 15 tys. km lub raz w roku

---------- Post dopisany at 01:39 ---------- Poprzedni post napisany at 01:36 ----------

Znalazłem to w jednym ze 156 artykułów,które dzisiaj przeczytałem,straciłem pół dnia ale jestem mądrzejszy(o mądrość innych)i spokojniejszy.pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co w ogóle wymieniasz olej?

Tylko dolewaj jak będzie go za mało i tyle.

Weź próbkę oleju przed wlaniem do silnika i potem pobierz każda następną powiedzmy co 5tys km, daj to do analizy to zobaczysz jaki masz fajny olej po 30tyś km-ów...8-10tyś km i z 5W30 robi się 5W0...potem sie ludzie dziwią ż epadają turbiny i silniki jak szkoda im kasy na odpowiedni serwis....bo w ASO powiedzieli albo bo mechanik powiedział...

Już nie raz o tym pisałem...ja w swoich autach zmieniam olej max co 8k km, mam dwie skody z przebiegami ok 400tys km-ów w kazdej siedzi seryjne turbo, seryjny silnik w których nigdy nic nie było naprawiane. Jedne co robiliśmy to wymiana jakiś łączników stabilizatorów, amortyzatory itp każda z nich jest po modzie i ma usunięty i wyłączony EGR. Jeżdzą nimi klienci i pracownicy tak więc łatwego żywota nie mają...

Naprawdę nie kumam ludzi, którzy oszczędzają na oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facet

zwrociles sie z pytaniem o nasze opinie

wszyscy ci radza, wymien

twierdzisz, ze mechanik Ci mowi nie wymieniaj

to po kiego zakladasz watek?

dzialanie lekko pozbawione logiki ..... :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli w niemczech piszą 30 tys. to Niemcy jeżdzą 30tys., większośc z nich nie ma pojęcia gdzie to się wymienia, na co się wymienia, itd, jak zaświeci kontrolka to -oj... coś się dzieje trzeba jechać do serwisu, lub przejechane na komputerze 30 tys, świeci inspekcja-oj... trzeba jechać do serwisu, tak działa Niemiecki tok myślenia-niestety!!!! I nie pogadasz z nimi !!! Szparen,szparen!!!

Nie chciałbyś widzieć wałków jak wyglądają po wymianie oleju co 30 tys przy przebiegu 150-200tys. Znajomy kiedyś mi pokazywał-masakra!!!

Ja wymieniam co 10 tys, wcześniej miałem B7 z silnikiem 2,0 BLB-co to niby najgorsze co może być, także wymieniałem co 10 tys. i nic, pięknie pykał zrobiłem na nim 80 tys, i poszedł dalej -teraz ma kolejne 40 zrobione i pyka bez problemu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko kiedy muszę wymienic olej w skrzyni biegow mam przejechane 140 tys

pepery1 to nie ten dział, zadaj pytanie tutaj Układ Napędowy i Skrzynia Biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniam co 3 miesiace jazda 70 % miasto tak robilem w poprzedniej B6 ktos powie ze jestem idiota wymieniam sobie olej sam, jakbym mial robic co 30 tysi to bym raz na dwa lata to robil :))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2014 o 09:23, kmink napisał:

Po co w ogóle wymieniasz olej?

Tylko dolewaj jak będzie go za mało i tyle.

Weź próbkę oleju przed wlaniem do silnika i potem pobierz każda następną powiedzmy co 5tys km, daj to do analizy to zobaczysz jaki masz fajny olej po 30tyś km-ów...8-10tyś km i z 5W30 robi się 5W0...potem sie ludzie dziwią ż epadają turbiny i silniki jak szkoda im kasy na odpowiedni serwis....bo w ASO powiedzieli albo bo mechanik powiedział...

Już nie raz o tym pisałem...ja w swoich autach zmieniam olej max co 8k km, mam dwie skody z przebiegami ok 400tys km-ów w kazdej siedzi seryjne turbo, seryjny silnik w których nigdy nic nie było naprawiane. Jedne co robiliśmy to wymiana jakiś łączników stabilizatorów, amortyzatory itp każda z nich jest po modzie i ma usunięty i wyłączony EGR. Jeżdzą nimi klienci i pracownicy tak więc łatwego żywota nie mają...

Naprawdę nie kumam ludzi, którzy oszczędzają na oleju...

Co 3 tys wymieniaj.co za wysyp Januszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2014 o 13:36, Kamyk napisał:

z long life osobiscie zrezygnowalem po 30 tys

jakos nie za bardzo mi sie podoba ta idea

silnik to serce, wiec dbac trzeba

zmieniam co 15 tys i juz

kosztuje to tyle co kot naplakal, wiec na Twoim miejscu (skoro uzywasz przede wszystkim w miescie) bym zmienial

Aż szkoda megabajtów na takie wypowiedzi.

 

Long life jest źle... bo nie podoba Ci się idea:) cóż za merytoryczna wypowiedź:)

 

A czym się trudnisz, ile km przejechałeś?

 

Po co ludzie którzy bladego pojęcia nie mają sugerują innym to co jest ok bądź nie?!

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...