Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Średnie spalanie gazu na fisie


mati95115

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie ponieważ chciałem sobie dokupić przełącznik wycieraczek i przerobić na pełen fis ale nie wiem czy mi się to opłaca ponieważ będę zakładał instalacje LPG i nie wiem czy będzie mi pokazywało spalanie gazu na fisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie pokazywać i średnie i chwilowe. Natomiast zasięg pokazuje z benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy bedzie ale nie wiarygodne do spalania na fisie dorzuć jakieś 30 procent i bedziesz miał racjonalne spalanie gazu:wink: nie wiem czy jest jakis magik co zrobi spalanie na fisie adekwatne do gazu, kiedys w omegach można było zrobić ale pokazywanie na liczniku ilosci gazu w zbiorniku jezeli jechało sie na lpg a jak na pb to cos sie przelaczalo i pokazywalo istan baku pb ale o spalaniu nie slyszalem pewnie jakis magik by to ogarnął:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalania gazu nie zobaczysz na FISie, gdyż spalanie obliczane jest na podstawie dawki paliwa a nie jego ubytku w zbiorniku. Podczas jazdy na gazie FIS pokazuje tak jak byś jechał na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalania gazu nie zobaczysz na FISie, gdyż spalanie obliczane jest na podstawie dawki paliwa a nie jego ubytku w zbiorniku. Podczas jazdy na gazie FIS pokazuje tak jak byś jechał na benzynie.

rade ma racje na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ze wskazania fis podkrecisz o jakies 20-30% ale wtedy beny nie bedzie Ci pokazywac. najlepiej tyle co na fis Ci pokazuje dodaj sobie 2 litry i bedzie oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnio wychodzi u mnie spalanie 9/100 na fisie więc zawsze biorę namiar na poprawkę 30% co w rzeczywistosci daje okolo 3 l wiecej zatem okolo 12 l i to jest bliskie prawdzie :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli - pokazywać będzie i o to pytał kolega . Natomiast dokładność to inna sprawa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie pokazywał spalania gazu ,o to pytał kolega ,będzie pokazywał nadal spalanie benzyny, nie wiem być może jest juz jakis magik lpg który byłby w stanie taki temat wskazań zrobić w sumie teraz instalacje są o niebo do przodu niż 10 lat temu:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego ma pokazywać spalanie chwilowe benzyny skoro jedziesz na gazie.Benzyny w tej chwili może nie być. Komp pokazuje dawkę obliczoną na podstawie wtrysku jednak niewie czy wtryskujesz mu benzynę czy gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 2 litry zawsze trzeba doliczyc , jest to jakas wytyczna jak ekonomicznie jechac, przerobka warta jedynie dla wlasnej satysfakcji, praktycznosc zadna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie ;) Jeszcze się zastanowię nad przeróbką tego :) bo może warto te ok 200 zł wydać na coś innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer pokładowy wyświetla spalanie na podstawie obliczeń ECU z długości czasów wtrysku PB i zawsze będzie pokazywał spalanie PB. Samochód nie wie czy jedzie na PB czy LPG, ale wzorem dla wtryskiwaczy gazowych jest sygnał z ECU silnika. Jeżeli instalacja nie będzie ustawiona odpowiednio to dawka gazu może rozjeżdżać czasy wtrysku i wtedy będzie spalanie nie wiadomo czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...