Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kupno amotyzatorów, zamienniki dla 1BV


GreGoriO

Rekomendowane odpowiedzi

A w przypadku zmiany sprężyn z 1BA na Eibach pro-kit lepiej wstawić Bilstein B6 czy B8?

Chyba, że taniej wyjdzie cały kit z Eibacha B12 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wtedy myślał o B8 które w końcu jest dedykowane do obniżenia tyle co pro kit i ciutkę więcej

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie czarne eibach pro-kit i amorki z 1BA. Wsadziłem monroe reflex, ale jak dla mnie za twardo było i tak szukam co by tu wsadzić by zbytnio nie stracić komfortu jaki jest na amortyzatorach z 1BA. Rozglądałem się jeszcze za koni STR.T , ale ciężko o opinie od kogoś kto ma to w audi A4.

Może właśnie B6 sport były by dobre, w końcu na tym eibachu siedzi auto podobnie do 1BE/BV :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz raczej nie na BE bo on jest z opisu raczej pod zwykły tudzież ciutkę obniżony zawias.

B8 do obniżonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin czy masz może specyfikacje amorków b6 i b8?

Chodzi mi o długość i skok, jakie mają wymiary? porównując do moich wstawionych wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak z tym, że w zestawie pro-kit B12 z Eibacha wg ich opisu są progresywne springi -30mm + amorki B6 lub B8 w zależności od modelu samochodu. Wniosek z tego taki, że do sprężyn pro-kit można stosować zarówno B6 jak i B8 ze skróconym skokiem.

Rodzi się więc pytanko jaka będzie różnica w zachowaniu zawieszenia w tym przypadku pomiędzy B6 a B8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregor jutro rzucę okiem co tam mam dostępnego i dam Ci znać.

Ja w tym roku B6 zarzucę do serii 1be. po montażu dam znać jak subiektywnie wyglądają efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 1BV i na tył do Avanta mam chęć założyć amortyzatory KYB Gazowy Sport 344808 - znalazłem za 150 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jjednak a zdecydowałem, kupiłem oryginalne MONROE, w serwisie.

Mam święty spokój.

Zapłaciłem za amortyzator 145€, niewiele więcej niż inne na stronach www.

Życzę szerokiej drogi, 1BV...znowu wiem, co to znaczy być przyklejonym do asfaltu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie mam amortyzatory oryginalne MONROE

przód; 8E0 413 031 DJ

tył; 8E0 513 036 AC

Wczoraj na tył kupiłem KYB 344808 - 297zł. z przesyłką.

Mam 2.0 TDI 1BV

Teraz zastanawiam się co wybrać na przód, czy długość amortyzatora z S-line MONROE jest taka sama jak standardowe zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem możliwość porównać amorek ori 1BA vs Monroe Reflex (niższe zawieszenie 1BE/BV) i monroe był niższy o ok 1cm od kielicha sprężyny do mocowania dolnego, czyli coś jeszcze do urwania na wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wymieniłem tył i KYB 344808 ma dłuższy trzpień w stosunku do oryginału MONROE 1BV dokładnie 3 cm. pozostałe wymiary są takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIEKAWY jestem, jak wpłynie to na pracę amortyzatora i jego trwałość w czasie.:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie pisałem, że KYB nie robi zamienników amortyzatorów Audi ze sportowym zawieszeniem, tylko odpowiednik 1BA :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko i doświadczenie nic złego nie będzie się działo - trwałość będzie Ok, tylko przy odciążeniu koła będzie dłuższy skok amortyzatora - koła, co na naszych drogach jest wskazane :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera ja już zgłupiałem jak czytam te opisy. Ja mam zawieszenie 1BV tylko dodatkowo obniżone. Na amortyzatorach przód mam oznaczenie 8E0 413 031 BT. Mam też sprężyny Eibach (211500302VA - przód i chyba HA tył). Auto jest mocno obniżone bo chyba co najmniej -60. Jeżdżę już tak 3 lata i powoli dojrzałem do zmiany. Problem tylko taki, że pierwotnie chciałem wrzucić zawieszenie 1BA (amortyzatory i sprężyny).

Napisałem wiec do serwisu prośbę o dobranie odpowiednich elementów. Dostałem odpowiedź, że moje auto ma zawieszenie sportowe i takie też powinno być zastosowane. Mają zawieszenie typu komfort ale nie są w stanie powiedzieć ile będzie miększe i wyższe, bo nie jest przewidziana taka zamiana w moim aucie. Cena też trochę poraża 550 zł/szt amora i 400 zł/szt sprężyny. To 3800 zł za komplet. Masakra.

Z kolei tutaj ktoś wcześniej napisał, że w B5'ce amory BA różniły się wymiarami od BE i BV.

Sam już nie wiem co teraz robić, czy jednak kupić jakiś zamiennik BE, czy tylko wymienić sprężyny na S-line'owe. Choć wolałbym bardziej miękkie zawieszenie.

Może coś doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed wyborem amortyzatorów na przód do 1BV mam MONROE; 8E0 413 031 DJ - może ktoś mi sprawdzić jakie są zamienniki w/g ETKI ???

ostatnio przyglądam się amortyzatorom SACHS NR. 558297

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja też walczę z amortyzatorami i sprężynami do siebie. Mam sport 1BE (-20mm). Chcę aby te -20 pozostało nadal tak jak jest. Przeszukałem trochę neta i wyszło, że sprężyny jeśli chcę kupić to tylko w ASO. Jeśli natomiast chodzi o amortyzatory, to myślę, że kupię o "tom77", który proponuje mi Sachs312784.

Więc sprężyna 400, amortyzator 270. Wszystko x2 - do tyłu.

http://a4-klub.pl/zawieszenie-13/kupno-sprezyn-amortyzatorow-317475/

Tutaj moje oznaczenia ORI:

Sprężyna przód/tył: 8E0 411 105 CD/8E0 511 115 FK

Amortyzator przód/tył: 8E0 413 031 CK/8E0 513 036 AF (jeśli tył to Sachs 312784 u "tom'iego77", przód też Sachs o Niego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zawieszenie 1BV pociekł mi lewy przedni amortyzator i tez mam problem, nie wiem jaki zamiennik zastosować. Może ktoś ma doświadczenie w tej sprawie?
Proszę o pomoc. Moje amortyzatory mają symbol 8E0 413 031 CN .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dał 558297 sachsa oczywiście z najłatwiej dostępnych

możesz myśleć o bilku b6 w górę :)

Edytowane przez dzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...