Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony + Felgi 18" - jaki rozmiar i ET wybrać


Kon1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do zakupu nowego kompletu opony + felgi na lato, 18" ( obecnie 17" )

Jest to Audi A4 B7 3,0 tdi Quattro Sline

Możecie doradzić jaki profil opony będzie optymalny oraz jakie ET będzie najlepsze ?

Z góry dzięki za pomoc

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że ja na 18 latam w lato, zawiecha ori sline guma 225/45 verderstein i jest fajnie i komfortowe. Mniejszej gumy raczej bym nie włożył ze względu na drogi jakimi jeżdżę. Szerszych też nie założę bo nie ma to sensu, przyczepność jest ok a Q robi robote ( na 210 było by też ok ), inna sprawa czy lubisz patrzeć na gumy bo innym może 225 być za wąsko ale przy szerszej gumie też spalanie wzrasta.. Jak mi się skończą to kupię taki sam rozmiar.

ET nie podam bo nie znam :P

Popatrz na forum na 100 znajdziesz jakieś 18 w kpl z gumami na sprzedaż.

Pozdro Kolego ;)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im mniejsze ET tym felga bardziej " wystaje " na zewnątrz

35 już jest ok .

opona 225 na feldze 8" również będzie dobrze siedziała - na starych felgach 7,5 " mam kapcia 235 i wcale nie ma balona więc i 235 możesz zasadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie ten 3 model momo nie będzie pasować do B7, na mój gust 1 klasyczny fajnie by siadł :whistling:

a ET tak jak wyżej im mniejsze tym bardziej wystające. Ja mam 18" ET29 ale szerokość 8,5J siedzi idealnie do błotnika z przodu, u mnie w wątku masz foty jakby co:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Chciałbym sie u was poradzić , mam a4 b7 avant i zakupiłem komplet orginalnych felg 18" z oponami 225/40/18 z tym że na jednej osi opony mam do wymiany , podkreślam że zawieszenie w aucie mam seryjne , ale chciałbym zaaplikować nieco wyższy profil opony bo 40 na nasze dziurawe drogi to troche za niski , powiedzcie mi proszę jaki maxymalny profil moge założyć aby sie zmieściło i było cacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235/45/18 będzie większy balon i na ori zawiasie powinno być ok, gorzej by było gdybyś miał glebę zmieniać to wtedy mogło by Coś przycierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ja nie chce zmieniać szerokości z 225 na 235 tylko troche poprawić amortyzacje i ochronić felfi przed pokrzywieniem , czyli mówicie ze 225/45/18 na seryjnym zawiasie bedzie ok i nic nie bedzie tarło a 50 , ma może ktoś takie zestawienie i może mi potwierdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...