Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubywa płynu chłodniczego 1.8TQ


Mateos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ubywa mi płynu chłodniczego ok 300ml na miesiąc, silnik ma przebieg 157tyś prawdziwe,

jak dodaje gazu na zimnym i ciepłym to widze we wstecznym biały dym na postoju również dymi na biało ale nie mam kata mam zrobiony downpipe

oleju nic nie ubywa czysty i klarowny Shell 10W60

mam nadzieje ze to wyciek z któregoś węża kolanka itp a nie uszczelka pod głowicą

jakieś proste metody aby wykluczyć uszczelkę?

czy widoczny biały dym z rur wydechowych to normalne przy braku kata?może to para? ale na rozgrzanym też dymi/paruje

nie wiem jak było wcześniej ponieważ od niedawna jestem posiadaczem B6

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dym jest biały z powodu różnicy temperatur - to normalne . Sprawdź czy niemasz plam oleju w zbiorniku wyrównawczym . Jeśli są plamy to uszczelka do roboty . Możesz mieć wyciek przez słynny kruciec z tyłu silnika . Zdarza się że z niego kapie wprost na wydech i ciężko to wybadać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o plamy typu(przepraszam za porównanie) jak "oka" w rosole to nie zauważyłem nic takiego w zbiorniczku, płyn w zbiorniczku nie jest czysty

ma jasno brązowawy kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w normie, po wycince kata ma dymić.

Aha i zmień ten olej ! bo katujesz silnik i nic wiecej. Zalej 5w40 millers motul, ew 0w40. 10w60 to grzmot nie olej, dobry do wyczynu i mocy rzedu +450km w 1.8t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zrobiony program na 185ps i 300Nm to też zmienić olej?

---------- Post dopisany at 14:14 ---------- Poprzedni post napisany at 11:01 ----------

Jeżeli chodzi o płyn to jak się zagrzeje np po trasie to jest w zbiorniczku trochę powyżej max to jest chyba ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dym jest biały z powodu różnicy temperatur - to normalne . Sprawdź czy niemasz plam oleju w zbiorniku wyrównawczym . Jeśli są plamy to uszczelka do roboty . Możesz mieć wyciek przez słynny kruciec z tyłu silnika . Zdarza się że z niego kapie wprost na wydech i ciężko to wybadać .

To że nie ma plam nie świadczy o tym, że uszczelka jest ok. Jakby były plamy oleju w zbiorniczku, świadczyłoby to o uszkodzeniu usczelki pomiędzy kanałem olejowym a wodnym.

Powąchaj sobie dym czy nie ma słodkiego zapachu/smaku, jeśli jest słodki to płyn przedostaje się do komory spalania.

Co do wycieku, obadaj chłodnicę, obudowę termostatu, korek obok termostatu i króciec z tyłu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąchałem, wali spalinami i gryzie trochę bo kata nie ma czy jest słodki hmm trudno stwierdzić raczej nie a jeżeli przedostaje się do komory spalania to co wtryski? czy też uszczelka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąchałem, wali spalinami i gryzie trochę bo kata nie ma czy jest słodki hmm trudno stwierdzić raczej nie a jeżeli przedostaje się do komory spalania to co wtryski? czy też uszczelka?

też uszczelka, tylko przepuszcza między kanałem wodnym a cylindrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując:

1.Nie ma plam oleju w zbiorniczku obydwa korki czyste - kanał olejowo-wodny OK

2.Zakładam że spaliny są normalne -kanał olejowy a cylinder OK

pkt 3 co jeszcze? aby wykluczyć uszczelkę?

Dodam że większy dym widze we wstecznym gdy agresywnie nacisne na gaz, przy wolnym wkręcaniu na obroty i przyspieszaniu wygląda OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokręć wszystkie opaski od gazu , trójniki itp , moga być luźne :wink: jak jest zimno to każdemu kopci na biało:wink: sprawdz opaski najlepiej na ciepłym spróbuj dokręcić wtedy węze latwiej się poddadza , i opaski nie zerwiesz, chyba że już stare węze twarde to wtedy tylko uciąc kawałek i na nowo założyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A układ masz idpowietrzony? U mnie jak był źle odpowietrzony płyn uciekał. Dopiero po spuszczeniu powietrza płyn,przestał znikać. Odpowetrzalem tym wezykiem co wchodzi do kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o plamy typu(przepraszam za porównanie) jak "oka" w rosole to nie zauważyłem nic takiego w zbiorniczku, płyn w zbiorniczku nie jest czysty

ma jasno brązowawy kolor

Płyn powinien być różowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ten wężyk się dokładnie znajduje?

Mjiej więcej na.środku ściany grodziowej. Jak kierownik się zmyje to walnę fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...