Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ubywa płynu chłodniczego 1.8TQ

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Ubywa mi płynu chłodniczego ok 300ml na miesiąc, silnik ma przebieg 157tyś prawdziwe,

jak dodaje gazu na zimnym i ciepłym to widze we wstecznym biały dym na postoju również dymi na biało ale nie mam kata mam zrobiony downpipe

oleju nic nie ubywa czysty i klarowny Shell 10W60

mam nadzieje ze to wyciek z któregoś węża kolanka itp a nie uszczelka pod głowicą

jakieś proste metody aby wykluczyć uszczelkę?

czy widoczny biały dym z rur wydechowych to normalne przy braku kata?może to para? ale na rozgrzanym też dymi/paruje

nie wiem jak było wcześniej ponieważ od niedawna jestem posiadaczem B6

proszę o pomoc

Opublikowano

Dym jest biały z powodu różnicy temperatur - to normalne . Sprawdź czy niemasz plam oleju w zbiorniku wyrównawczym . Jeśli są plamy to uszczelka do roboty . Możesz mieć wyciek przez słynny kruciec z tyłu silnika . Zdarza się że z niego kapie wprost na wydech i ciężko to wybadać .

Opublikowano
  • Autor

Jeżeli chodzi o plamy typu(przepraszam za porównanie) jak "oka" w rosole to nie zauważyłem nic takiego w zbiorniczku, płyn w zbiorniczku nie jest czysty

ma jasno brązowawy kolor

Opublikowano

Wszystko w normie, po wycince kata ma dymić.

Aha i zmień ten olej ! bo katujesz silnik i nic wiecej. Zalej 5w40 millers motul, ew 0w40. 10w60 to grzmot nie olej, dobry do wyczynu i mocy rzedu +450km w 1.8t.

Opublikowano
  • Autor

Mam zrobiony program na 185ps i 300Nm to też zmienić olej?

---------- Post dopisany at 14:14 ---------- Poprzedni post napisany at 11:01 ----------

Jeżeli chodzi o płyn to jak się zagrzeje np po trasie to jest w zbiorniczku trochę powyżej max to jest chyba ok?

Opublikowano
Dym jest biały z powodu różnicy temperatur - to normalne . Sprawdź czy niemasz plam oleju w zbiorniku wyrównawczym . Jeśli są plamy to uszczelka do roboty . Możesz mieć wyciek przez słynny kruciec z tyłu silnika . Zdarza się że z niego kapie wprost na wydech i ciężko to wybadać .

To że nie ma plam nie świadczy o tym, że uszczelka jest ok. Jakby były plamy oleju w zbiorniczku, świadczyłoby to o uszkodzeniu usczelki pomiędzy kanałem olejowym a wodnym.

Powąchaj sobie dym czy nie ma słodkiego zapachu/smaku, jeśli jest słodki to płyn przedostaje się do komory spalania.

Co do wycieku, obadaj chłodnicę, obudowę termostatu, korek obok termostatu i króciec z tyłu silnika.

Opublikowano
  • Autor

Wąchałem, wali spalinami i gryzie trochę bo kata nie ma czy jest słodki hmm trudno stwierdzić raczej nie a jeżeli przedostaje się do komory spalania to co wtryski? czy też uszczelka?

Opublikowano
Wąchałem, wali spalinami i gryzie trochę bo kata nie ma czy jest słodki hmm trudno stwierdzić raczej nie a jeżeli przedostaje się do komory spalania to co wtryski? czy też uszczelka?

też uszczelka, tylko przepuszcza między kanałem wodnym a cylindrem

Opublikowano
  • Autor

Reasumując:

1.Nie ma plam oleju w zbiorniczku obydwa korki czyste - kanał olejowo-wodny OK

2.Zakładam że spaliny są normalne -kanał olejowy a cylinder OK

pkt 3 co jeszcze? aby wykluczyć uszczelkę?

Dodam że większy dym widze we wstecznym gdy agresywnie nacisne na gaz, przy wolnym wkręcaniu na obroty i przyspieszaniu wygląda OK

Opublikowano

dokręć wszystkie opaski od gazu , trójniki itp , moga być luźne :wink: jak jest zimno to każdemu kopci na biało:wink: sprawdz opaski najlepiej na ciepłym spróbuj dokręcić wtedy węze latwiej się poddadza , i opaski nie zerwiesz, chyba że już stare węze twarde to wtedy tylko uciąc kawałek i na nowo założyć

Opublikowano

A układ masz idpowietrzony? U mnie jak był źle odpowietrzony płyn uciekał. Dopiero po spuszczeniu powietrza płyn,przestał znikać. Odpowetrzalem tym wezykiem co wchodzi do kabiny.

Opublikowano
  • Autor

Gdzie ten wężyk się dokładnie znajduje?

Opublikowano
Jeżeli chodzi o plamy typu(przepraszam za porównanie) jak "oka" w rosole to nie zauważyłem nic takiego w zbiorniczku, płyn w zbiorniczku nie jest czysty

ma jasno brązowawy kolor

Płyn powinien być różowy :wink:

Opublikowano
Gdzie ten wężyk się dokładnie znajduje?

Mjiej więcej na.środku ściany grodziowej. Jak kierownik się zmyje to walnę fotkę.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.