Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciężkie odpalanie TDI VP - Temat Zbiorczy


Aron21

Rekomendowane odpowiedzi

hmm, mam podobnie, tylko dodatkowo jak mam około ćwiartki baku to po nocy ciężko pali, ktoś chyba o tym wyżej wspomniał. Zaworek na filtrze paliwa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, mam podobnie, tylko dodatkowo jak mam około ćwiartki baku to po nocy ciężko pali, ktoś chyba o tym wyżej wspomniał. Zaworek na filtrze paliwa??

Zatankowałem dzisiaj pełny bak pod sam korek i kilka razy nacisnąłem odpowietrznik. Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankowałem dzisiaj pełny bak pod sam korek i kilka razy nacisnąłem odpowietrznik. Zobaczymy

To jest coś nieoryginalnego, co sobie dołożyłeś tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankowałem dzisiaj pełny bak pod sam korek i kilka razy nacisnąłem odpowietrznik. Zobaczymy

To jest coś nieoryginalnego, co sobie dołożyłeś tak?

Przy samym wlewie, po lewej masz taki cycek montowany fabrycznie. W zimie można go używać, w lecie raczej nie wskazane.

Update

Dzisiaj zapalił bardzo ładnie, temperatura -7,5 stopnia. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w kolejnych dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wymieniony i bez zmian , chyba sprawdzę teraz zaworek zwrotny na filtrze paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh a dobra gdzie się mieści ten oto zaworek zwrotny ?? NR 8

29ei.jpg

Cały układ :

t5pn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jego wina, wtedy w kazdej temp bo dluzszym postoju dzialo by sie to samo a nie tylko w ujemnych

ja mam nowy i filtr i zaworek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już nie wiem o co kaman , pojade do pompiarza za tydzień u którego robiłem auto 1.5h temu i niech on na to rzuci okiem . Może faktycznie kąt wtrysku albo dawka startowa za mała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma szans mam :

- wzorowa dawke i kąt, ustawiane nawet powtórnie specjalnie dla sprawdzenia :)

- 4 nowe swiece ngk

- filtr paliwa, zaworek

- sprawny akumulator 74ah

- dobry rozrusznik

- zawsze leje TDA

nie mam juz pomysłu na to...

jak go rano odpale i strzeli, zgasze za 10sekund, to wtedy kolejne odpalenia sa z pol obrotu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś odbieram zaworek bo wczoraj mi nie taki sprowadzili dam znać

wysłane z audi goldiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarq a kompa wymieniales na probe? dawka startowa nic nie da jak wtryski leja to gorzej nawet.pompa jak zlom to lepiej kat ustawic na 65 . ja bym ci to w pare godzin ogarnal zeby od pol obrotu odpalal .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kompa nie podmienialem

a czy mi wtryski leja albo pompa złom tego nie wiem, poza wywzej wymienionym porannym odpaleniem nie mamw iecej objawow, mam wrazenie ze jak przytrzymam auto na postoju na rownych obrotach rzedu np 1600rpm to nieco przerywa i wtedy dymi na niebiesko-biało (oleju nie ubywa), jak osiagnie ponad 80 stopni to te drgania przy przenosza sie na okolice 2200rpm jak wtedy rowno trzymam gaz tez nieco przerywa i dymi...

ale tak mam od poczatku w jezdzie to nie przeszkadza, aczkolwiek w poprzednim afn tak nie mialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zakupu 4 świec żarowych BERU, ponieważ wszystkie miałem spalone :shock3: zapytałem się o zaworek zwrotny w korpusie do którego wkręca się filtr paliwa (motor AVG), gość mi sprawdzal w ETCE po numerze VIN i tylko serwis: 75 zł...

Panowie Wy też takie piniendze za to płaciliście??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to będzie na pewno to?? bo wcześniej miałem AFNa i tam filtr był niewkręcany, z wypuszczonymi rurkami do których podpinało się wężyki... w AVG mam teraz inaczej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dniach bedzie wypalany a egr zaslepiany :)

wyczysc tylko dolot ,egr i założ z spowrotem egr ( cieplej w zime szybciej )

---------- Post dopisany at 16:34 ---------- Poprzedni post napisany at 16:32 ----------

w inter cars

hans pries 15zl

HP102 730

nie polecam takiego taniego ,lepiej ori albo sprawny używany ( tam praktycznie nie ma sie co zepsuć ,jedynie sprezynka jest i kulka )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...