Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ciężkie odpalanie TDI VP - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Teraz od strzała zapala o 5 rano

wysłane z audi goldiego

Opublikowano
Teraz od strzała zapala o 5 rano

wysłane z audi goldiego

Fajnie, że Ci odpala, napisz co zrobiłeś, co przyczyniło się do poprawy palenia??

Opublikowano

Nic nie zrobiłęm po prostu zrobiło sie cieplej

Opublikowano

Kiedyś pisałem o moim problemie z odpala niem lecz po zimie zaobserwowalem ze gdy temperatury spadly poniżej zera i wynosiły około -10 stopni samochód odpalal od strzala gdy temperatury podskoczyly do 5stopni na plusie i wyżej problem powrócił. Czy ktoś wie z czym to może być problem ? Pewnie ktoś napisze ze problem z pompa ale czy gdyby to był problem z pompa samochód miałby problemy z odpaleniem bez względu na temperature ?

Opublikowano

Szybki test głowicy pompy do zrobienia. Zimna woda w butelke i polej glowiczke pompy zimna woda na cieplym silniku. Nic nie kosztuje, a moze cos podpowiedziec. Problemy z odpalaniem na cieplym w VP z reguly dotycza pompy.

Opublikowano

Czyli jeśli schlodze pompe woda i latwiej odpali będzie świadczyło ze pompa do roboty ? Z tym ze w zimie nawet jeśli samochód się zagrzal to i tak dobrze palił

Opublikowano

być moze czujnik temp płynu lub w nastawniku do wymiany

Opublikowano

Jesli na cieplym po tym zabiegu dobrze odpali to swiadczy, ze winna jest pompa. Czujnik temperatury cieczy raczej odpada. Jak juz to czujnik temperatury paliwa zaniza wskazania i pompa podaje mniej. ECU liczy dawke miedzy innymi na podstawie tych dwoch czujnikow. Z tym, ze w przypadku czujnika temperatury plynu, im nizsza temp, tym wieksza dawka, a czujnik temp paliwa dziala odwrotnie: czym nizsza temp tym mniejsza dawka (w nizszej temp ropa ma wieksza gestosc). Mozesz sprawdzic blok 007. Na zimnym temperatury powinny byc do siebie zblizone.

Opublikowano

Czujnik do sprawdzenia, jaki masz kąt wtrysku?? jeśli jest mały będzie ciezko palił, może też zapowietrzać ci się paliwo(sprawdz czy jest powietrze za filtrem na przewodach)

Opublikowano

Jaki czujnik ? kat wtrysku wyglada tak VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

W sumie o sprawdzeniu przewodow nie pomyslalem zrobie to jutro.

Opublikowano

Statyczny kąt wyprzedzenia wtrysku masz ok. Z tymi przewodami to watpie, ale dla swietego spokoju mozesz sprawdzic. Porownaj temperatury w bloku 007 i napisz jak to wyglada.

Opublikowano

Paliwo może cofać się do baku dość częsty przypadek wtedy trzeba zastosować zaworek zwroty zza filtr paliwa.

Oczywiście mogą to być jak najbardziej świece

Co masz też na myśli mówiąc długo kreci??

Diesel musi zakręcić chwilke dłużej

Opublikowano

tak pali

Opublikowano

Czujnik temp do sprawdzenia jest gdzieś opis jaka ma mieć oporność przy jakiej temp, jeśli to zawiedzie kontrolowałbym kat wtrysku może skacze...

Opublikowano

czujnik temperatury paliwa mam rozumiec ?

Opublikowano

Czujnik temp cieczy powinien wychodzić z głowicy w VW wychodzi koło ściany grodziowej w audi jest inaczej pewnie.

Możesz spróbować go odłączyć i odpalić świece powinny wtedy grzać sie dłużej. Najlepiej sprawdzić jednak miernikiem koszt w ASO koło 50zł za czujnik i jak będziesz kupował kupuj tylko w ASO zamiennik możesz wyrzucić odrazu.

http://obrazki.elektroda.pl/6446327700_1337766283.jpg

Pozdro

Opublikowano

czujnik temperatury cieczy juz wymienilem w piatek bo na desce rozdzielczej nie pokazywalo mi wogole temperatury

Opublikowano

tak z ciekawości lałeś tą pompę wtryskową wodą to jest taki dziwny objaw jakby coś z ciśnieniem paliwa było nie tak w pompie ten czujnik temperatury to oczywiscie oryginał

Opublikowano

Kolego podłącz pod vaga i sprawdz czy działa dobrze...przyczyn kiepsko odpalającego auta jest mnóstwo od czujnika po braku kompresji.

Jesli auto odpala dobrze na zimnym a na ciepłym nie to jest mniej objawów.

Odłącz czujnik na ciepłym jak odpali dobrze bedzie trzeba podnieść dawke rozruchowa.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.