Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Sprzegło do 250KM 380NM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Tak jak w temacie szukam alternatywy mocniejszego sprzęgła do mojej A4, bedzie musiało wytrzymać max 250km i cos w okolicach tych 380 NM.

Moje aktualne sprzęgło przy mocniejszej jeździe już pokazuje że ma dość (chociaż teraz mam niecałe 200km i smieszne 260nm), wnioskuje to po smrodzie jakie unosi się w i poza samochodem :decayed: Rozmawiałem już trochę z osobami z forum i padły takie propozycje:

-zamach przerabiany z 80 b4 tdi, docisk od S2 i tarcza sprzegła 240mm spiek lub carbonowa okładzina

- sprzęgło od Radzikowskiego

- SACHS Sprzęgło kpl VW PASSAT B5 1.9TDI 130km AWX nr katalogowy SACHS 3000 844 701 <- a coś takiego podejdzie do mnie?

Czekam na Wasze propozycję, w sumie to mogę zostać na dwumasie i przejść na jednomas (jak możecie to piszcie od razu mniej więcej jakie to będą koszta)

pozdrawiam Michał

Opublikowano

Kolega zakładał do modzonego AEB od a6 131 ps, puki co działa, a ma Q i 195ps i 318Nm, jego stary docisk i sprzęgło pękło w pół :shock3:

Opublikowano

Jednomas z B4

Tarcza sprzegla AVF

docisk S2

Wywazenie i wycentrowanie

Koszt ok 1200

Wlasnie jestem na etapue przerobki

Opublikowano
  • Autor
Jednomas z B4

Tarcza sprzegla AVF

docisk S2

Wywazenie i wycentrowanie

Koszt ok 1200

Wlasnie jestem na etapue przerobki

a do ilu takie sprzęgło wystarczy?

masz może gdzieś numery części? wszystko ładnie pasuje czy coś trzeba przerabiać?

Opublikowano

Tarcza jest obita kewlarem wytrzyma 450Nm.

Ty nic nie musisz przerabiać, wszystko robią goście od sprzegieł.

Ja wysłałem tutaj: www.sprzegla-regeneracja.pl

---------- Post dopisany at 08:04 ---------- Poprzedni post napisany at 08:03 ----------

Wszystkie nr podam Ci wieczorem.

Opublikowano
Jednomas z B4

Tarcza sprzegla AVF

docisk S2

Wywazenie i wycentrowanie

Koszt ok 1200

Wlasnie jestem na etapue przerobki

fajny secik, co jest w tych 1200 zł ?

docisk nowy sachsa 418 zł + tarcza uzywka (bo i tak do okucia) + uzywka jednomas + ich robota = 1200 ?

Opublikowano

W tej cenie jedt tez lozysko oporowe

Opublikowano
W tej cenie jedt tez lozysko oporowe

no to super alternatywa w tej cenie nawet dwumasu nie kupisz do 1.8t jak bedziesz mial chwile podaj numery tych czesci i lozyska oporowego (docisk znalazlem ale nie widzialem numeru tarczy sachsa do AVJ i który jednomas wziałeś) :)

Ciekawe jeszcze jak sie bedzie na tym jezdzilo.. ;)

Opublikowano

Jednomas z B4 ABE ABK

Łożysko idzie takie jak masz w aucie

Docisk LUK 124 0220 10

tarcza sprzęgła 240 mm z AVF 2.5tdi Rs4

Resztę robią goscie od sprzegieł

Opublikowano
Jednomas z B4 ABE ABK

Łożysko idzie takie jak masz w aucie

Docisk LUK 124 0220 10

tarcza sprzęgła 240 mm z AVF 2.5tdi Rs4

Resztę robią goscie od sprzegieł

hmm popraw mnie jeśli sie myle ale wg katalogu LUKa to powinien byc numer

124 0220 20 --> Tarcza dociskowa sprzęgła LuK: Audi 80 (8C, B4) S2 quattro 230KM | Sklep iParts.pl

z tarczami tez mi sie cos nie zgadza.. wg katalogu sachsa, jaki producent robi te jednomasy ? tez luk? wroce to musze przysiąśc do tego raz jeszcze

Opublikowano

Tez miałem wątpliwości ale wszystko jest ok

Opublikowano

@devastation a masz pomysl na cos co przeniesie 500Nm+ ?

Opublikowano

To samo tylko tarcza musi być na spieku

Opublikowano
  • Autor
Jednomas z B4 ABE ABK

Łożysko idzie takie jak masz w aucie

Docisk LUK 124 0220 10

tarcza sprzęgła 240 mm z AVF 2.5tdi Rs4

Resztę robią goscie od sprzegieł

No to w zasadzie indento to co zaproponował mi McGiver :decayed: no to zacznę powoli zbierać części (Devastation nie chciałbyś pomóc w zbieraniu tego do kupy?:decayed:)

I tak w ogóle to będę potrzebował od Ciebie kompletu hebli na swap na 320mm ale to dopiero za miesiąc max dwa, ale jakbyś już coś miał to możesz trzymać, jakąś zaliczkę bym Ci wpłacił.

Opublikowano

McGiver wlasnie wysylal mi docisk, cala reszta to tez infood niego

Z hamulcami nie ma problemu

Opublikowano
  • Autor

To z hamulcami zadzwonię jak będę miał jakąś wolną gotówkę. A ze sprzęgłem zadzwonię do McGivera może będzie miał coś dla mnie :decayed:

Opublikowano

długo jeździłeś z takim wirusem

mam ten sam silniczek i podobne parametry jestem ciekaw ile sprzęgło Ci wytrzymało

Opublikowano

Mi wytrzymuje nowe sprzeglo 370Nm.

Jak masz starte z duzym przebiegiem to sie nie dziw, ze zdycha.

Opublikowano

jo to je to

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.