Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] EbonyBlack by OficeR


OficeR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem A4 B5 Avant Ebony Black lakier perłowy. Serce to AJM 85KW. Wcześniejsze Quattro fajnie się spisywało, lecz ekonomia zwyciężyła i trzeba było się przerzucić. Na pełnym baku ledwo co 900 km się robiło w lato a teraz już 1150 km przejechane i jeszcze coś w baku buja. Autko znalazłem w okolicach Olsztyna u mechanika Scanii i po sprawdzeniu historii od razu wiedziałem że jest kręcony przebieg. Poprzedni właściciel kupił go w 2011 jak miał około 193 000 tys na liczniku a już w 30 listopada 2009 miał już 241 200 ;) Oczywiście kupował auto u handlarza i książki serwisowej nie miał. Mimo to pojechałem, oglądałem i się zdecydowałem :)



WYPOSAŻENIE:

- ABS + ASR
- pełny FIS z białymi zegarami
- 2DIN + BOSE + SYMPHONY
- 1BE
- ksenon Valeo + spryski
- ori alusy 16' pięcio-ramienna z letnimi kapciami
- w zestawie zimowym na razie 15' Rial
- hak, nie był seryjnie ale niemiec zamontował, nawet książka jest do tego
- lusterka podgrzewane
- wielofunkcyjna kierownica w skórze
- ręczny w skórze
- 2x el. szyby
- fotele kubełkowe z pompowanymi lędźwiami
- i jeszcze jakiś podłokietnik z allegro z przodu :decayed:

Teraz może parę fotek brudasa ( zima jest i jakoś nie chce mi się go myć )

FOTY:

20140127_221610.jpg

20140128_110327.jpg

20140128_110340.jpg

20140128_110355.jpg

20140128_110405.jpg

20140128_110416.jpg

20140128_110445.jpg

20140128_110456.jpg


O razu po powrocie zabrałem się usuwanie nadmiaru chromu :P lepiej mieć brudne dwa "smutne siusiaki" z tyły niż oczojebną nakładkę


20140201_143603.jpg


20140201_143614.jpg

Oraz za zdejmowanie dostępnego fabrycznie pakietu S-Line w B5 :grin: podczas szukania auta nie jeden się ze mną kłócił o to


20140201_143949.jpg

Co do planów to czas pokaże i czy finanse pozwolą :wink: Jak na razie czeka mnie wymiana żarnika i postojówki w lewej lampie. A tak wstępnie:

- alu 18"
- gwint + dystanse
- korekta lakieru
- malowanie lamp + moduł DRL od Gwertego ZROBIONE
- dokładka od cupry
- trochę więcej mocy
- heble na przód 312

- ramka grilla w czarny mat ZROBIONE
- PDC ZROBIONE
- lotka RS4

- jakieś ciekawe końcówki wydechu ZROBIONE
- spawanie dokładek i malowanie w kolor
- prawe duże lusterko ZROBIONE
- czarny sufit
- stołki skóra + grzanie + full skóra ŁOKIEĆ W SKÓRZE JUŻ JEST
- 4 x el szyby RAMKI Z ELEKTYRKĄ SĄ, SZUKAM BOCZKÓW W SKÓRZE
- kiera z a8 d3 trójramienna z multifunkcją
- jakieś ciekawe dekory ;)

PS: Ktoś zainteresowany kupnem znaczka S-Lina do grilla, nakładki na wydech i w c**j wielkiego chromu na obudowę mieszka? :grin:

Edytowane przez OficeR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna sztuka:wink: Duzy + za wywalenie "pakietu s line :doh:"

Bezawaryjnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że ją odchwaściłeś :wink:

Fajnie, że coraz więcej ludzi wie, że nie ma czegoś takiego jak s-line w B5.. no ale el lędźwie to pompowane nie są :wink:

Pewnie brakuje Ci Q w te długie zimowe wieczory :grin:

Niech służy jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brat bliźniak:decayed: też musiałem swoją ogarnąć po poprzednim właścicielu

niektórzy to mają fantazje...:doh:

będę śledził na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odchwaszczenia została mi też środkowa kratka zderzaka zrobiona na ala B6. Tylko już zmarzłem na dworze i nie chciałem się z nią mocować. Nie wiem czy można z niej zdjąć całą obwódke chromowaną czy całą kratkę zmienić. Na allegro w śmiesznych pieniądzach jest więc "kto bogatemu zabroni"? :decayed:

Q stoi u mechanika, świece padły, w pon odbieram i może ostateczne rajdy sobie zrobię i trzeba będzie sprzedać aby koszta choć trochę się zwróciły :) Na razie poszukuje obudowy mieszka 2DIN i gładkich dekorów aby je pomalować i wsadzić do auta bo nie chce mieć jakiś gwiazdek w innym kolorze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dekory kupisz takie ktore nie są gladkie to tez zaden problem, papierami mozna tą okleine zdjac do golego aluminium:wink: ja aktualnie poleruje swoje na lustereczko:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, o tym nie wiedziałem, muszę się wiele nauczyć bo guła jestem jak na razie :kox:. Widzę po Twoim temacie że też miałeś te śliczne gwiazdki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie. Myślałem też o zderzakach i progach S4 ale trochę tego już jest a nie chce przesadzić. Auto Kafffara mnie przekonało że polift z dokładką może bardzo ładnie wyglądać :)

---------- Post dopisany 03-02-2014 at 13:27 ---------- Poprzedni post napisany 02-02-2014 at 08:50 ----------

6eme4y5u.jpg

Do autka dzis wpłynął Diesel Spulung, dodatko wymieniłem oba żarniki na BOSHA (ciężko w ogóle u mnie cokolwiek od reki znaleźć) i dwie żarówki postojowe. Dodatkowo autko zostawione u mechanika na wymiane świec i cieknacy zawór EGR. Zastanawiam sie tylko czy lepiej zaślepić czy wstawić jakąś używke w dobrym stanie? Co polecacie?

Q odebrane z wymiany 3 świec i powoli bede je ogarniał do sprzedaży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny Avantar:) Dobra baza do modów:wink: a tak kolego moje lampy wygladały u koledi junior http://i1281.photobucket.com/albums/a514/junior_tdi/Audi%20A4%20B5%20Avant%20Project/AudiZdwoacuterzthersee1_zps64e9d4c7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonało mnie to foto. Jak finanse pozwolą to do wakacji zamawiam takie od Gwerego :decayed:

Na razie rozglądam się za felgą. RS4 mi się podobają, szału może nie robią ale do zadbanego czarnego avanta ładnie by pasowały

Felgi Audi RS4 18" 5x112 SLINE Żory ? Tablica.pl

ALUFELGI AUDI A4 A6 A8 18x8J ET35 RS4 S-LINE 5X112 (3882610978) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

13 na koniec lutego wpadnie, jak dobrze pójdzie może uda mi się wykręcić od wyjazdu w góry z dziewczyną to się coś kupi :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że nic się nie dzieje, powoli zbieram graty pod 4 el szyby i instalacje pod grzane tyłki. Jedzie też do mnie prawe lusterko od angola w kolorze. Ramka grilla pomalowana została czarnym plastidipem i jakoś mam mieszane odczucia i sądzę że przydał by się grill S4.

Dziś od Krychy akurat w uro dostałem mechanizmy z ramkami na tył, na razie leżą zapakowane bo garażu brak :facepalm:

20140228_170126.jpg

Auto przy okazji miało u mechanika uszczelnione pompowtryski i czeka mnie chyba czyszczenie trubiny bo wpada w awaryjny. I teraz mam dylemat, mam dostęp do BLB w miare przystępnej cenie w ładnym stanie. Bawić się z nią czy lepiej AWX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbieraj graty i zakładaj :wink: dobrze wypasiany srodek widzę , powodzenia w modach :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale odgrzałeś kotleta :decayed: to już taki z nóżkami normalnie :grin: auto się trochę zewnętrznie zmieniło i ciągle coś dochodzi tylko musi nabrać odpowiedniej mocy urzędowej :wink:

Może w niedziele parę fotek cykne jak auto umyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem te końcówki wydechu, chrom koło mieszka i ten znaczek S-line w grilu to stwierdziłem, że ta osoba która to zapateńciła, nie zasługuje na Audi! Jak można tak oszpecić Audi:facepalm:

Dobrze, że teraz trafiła w dobre ręce i będzie wyglądała jak Audi.

Kolorek mi sie podoba i reling chrom, ma smaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę fotek po myciu auta, sesja jeszcze nie dla niego bo w sumie nie ma co tutaj fotografować i się nad tym spuszczać :decayed:

Po małej przygodzie wymieniony zderzak, wpadł kolor ze spryskami, stary miał połamane zaczepy i był popękany w paru miejscach:

20140303_011813.jpg

20140303_011839.jpg

20140303_011902.jpg

20140303_011922.jpg

20140303_011942.jpg

20140328_125825.jpg

Założone lusterko prawe angielskie, udało się znaleźć w kolorze:

20140514_151932.jpg

Wyczyszczone, pomalowane i wymienione odbłyśniki by Gwerty ( bixy jakoś mnie nie kręcą ):

20140514_151955.jpg

Cała furka po myciu na bezdotykowej, kurna przydały by się poprawki lakiernicze :facepalm:

Poza ramkami klubowymi i ramką grilla w plastidipie jest mega meeee :decayed:

20140514_124010.jpg

20140514_151852.jpg

20140514_151902.jpg

20140514_151917.jpg

Lampy muszę wypolerować :facepalm:

20140514_123938.jpg

20140514_123954.jpg

W wolnej chwili a to chyba niestety będzie czerwiec wezmę się za wyrzucenie haka i montaż PDC ( dzięki Maxx )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie front wygląda z tymi reflektorami:wink: co do s line w b5 to niby nie było a ja widzialem na allegro b5 która miala na fotelach wyszyte właśnie s line:shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chociaż Tobie nie dorówna juz chyba nic ;) jest jeden plan co do frontu ale to musi nabrac mocy urzedowej czyt. jak bedzie flota :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIdze ,ze ladnie lecisz z tematem :D

Lampy kozak wyszly , powodzenia w dalszym rezaniu .

Jak bedziesz kiedys na Warmi to pisz, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...