Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jakie żarówki stosujecie w przednich lampach


ynos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym zapytać jakie żarówki i jakie lampy ewentualnie macie w swoich autach i jak ewentualnie oceniacie oświetlanie drogi.

A moich lampach VALEO (jeszcze z naklejką z fabryki chyba), regenerowałem odbłyśnik 3 lata temu. Używam żarówek TUNGSRAM55W MEGALIGHTplus i niestety kiepsko świecą.

Miałem też jakieś philips czy osram które miały niby 50% mocniejsze światło ale też nie było dobrze.

Gdy jest sucha jezdnia to jeszcze można jechać, ale gdy jest mokra i z przeciwka ktoś świeci, to mam wrażenie, że w ogóle moje światła nic nie oświetlają.

Szkło lamp czyste w środku i jak nowe na zewnątrz.

Mogę tylko zmieniać żarówki ale nie chcę co chwilę kupować innych wynalazków - będę wdzięczny za opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa ori Valeo, chyba nigdy nic nie regenerowane bo jak droga mokra to też *uja widać.

Mijania h7 HID 4300K, drogowe zwykła h7 55W Bosch.

Najlepszym sposobem na poprawę będzie chyba tylko przeróbka na bi-xenon i markowe żarniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa ori Valeo, chyba nigdy nic nie regenerowane bo jak droga mokra to też *uja widać.

Mijania h7 HID 4300K, drogowe zwykła h7 55W Bosch.

Najlepszym sposobem na poprawę będzie chyba tylko przeróbka na bi-xenon i markowe żarniki.

problem w obu przypadkach, wypalone, źle zregenerowanych odbłyśniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założone H7 Osram Night Breaker plus. Niby + 90 %( teraz są juz nawet +110 %) i musze stwierdzić że to są jedyne żarówki w których widzę różnicę w oświetleniu drogi, oczywiście na plus. Wcześniej miałem jakieś chińskie H7 100 W i troche wypaliły mi odbłyśniki. W dodatku gdy padał deszcz to nic nie było widać...Osram NB plus dają ładne jasne światło. Wcześniejsze dawały światło bardziej żółte. Z trwałością także na plus. Aktualnie w dzień włączam H1 przeciwmgielne, które są umieszczone w tych samych reflektorach żeby oszczędzać żarówki od świateł mijania. A lampy są Boscha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Night Breaker Osrama to jedyna żarówka z tzw wyższej półki warta swojej ceny. Używam ich w służbowym Doblo, trwałość około 1,5 roku czyli jakieś 20 tkm więc ok. Philipsy które używałem poprzednio nawet połowy tego nie wytrzymały, a były trochę droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie Philipsa używałeś?

Czy ktoś może ma jakieś zdanie na temat PHILIPS x-trem vision, blue vision ultra?

---------- Post dopisany at 11:40 ---------- Poprzedni post napisany at 00:19 ----------

problem w obu przypadkach, wypalone, źle zregenerowanych odbłyśniki.

to co mam powiedzieć temu co je regenerował ?:)

Ja mam wrażenie, że soczewki w Audi B5 po prostu kiepsko świecą. Znajomi mają auta z tych lat, lampy wcale nie VALEO - tylko ze zwykłymi odbłyśnikami - tradycyjnymi i to światło po prostu wydobywa się z lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o oryginały to polecam żarówki Hella h7 55w bardzo dobrze świecą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, dzisiaj rządzi marketing, reklama i niestety bardzo często rozjeżdża się to z opinią użytkowników.

Zastanawiam się jak często trzeba regenerować lampy - tzn. jak szybko się wypalają, przy założeniu, że palą się każdego dnia około 2h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zalozylem Osram Night Breaker Unlimited 110% i swieca niezle, jestem zadowolony, cenowo 85zl, wczesniej mialem jakies philipsy ale przepalila mi sie jedna wiec wg opinii kupilem Osramy i nie zaluje, od razu widze roznice w swietle na ogromny plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w B5 zdecydowałem się na zmianę żarówek bo wydawało mi się, że słabo świecą - okazało się, że były założone Philipsy Premium; wstawiłem sobie Tungsramy 55W +90% - i różnica była duża; żarówki wytrzymały dosyć długo ok.1,5 roku chyba jak nie więcej;

ostatnio w B6 padła mi żarówka i tu też wstawiłem Tungsramy +90% i jestem zadowolony;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na reklamie promującej ColorVision wyglądają fajne itd... ale rozczarowanie jest wielkie po zapaleniu świateł w realu. Kiedyś miałem Philips Extrime 80% dosyć ładnie to świeciło efekt widoczny gołym okiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś z ciekawości rozebrałem lampy. Soczewki czyste-brak widocznego kurzu, brudu na ścierce po przetarciu. Na szybie lampy od wewnątrz już trochę było widać. Odblask w soczewce minimalnie zmatowiony - ale minimalnie, trzeba się przyjrzeć bokom by zobaczyć różnicę. Nie wiem czy tak malutkie zmatowienie może powodować złe odbijanie światła i nie wychodzenie z soczewki. Chyba zmienię żarówki i zobaczymy, czy będzie różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...