Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Alufelgi 17" ori audi jak z wytrzymaloscia


Maras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Interesuja mnie opinie uzytkownikow felg 17". Chce takie zakupic a mam 16" i chcialem zapytac czy te felgi nie bede sie giely na dolach bo jak wiadomo na naszych drogach ich nie brakuje. Moje felgi nie boja sie nawet duzych dołów a jak to jest z 17"? Aha i jak to jest z oponami? czy na 215/50 bedzie wiekszy komfort niz na 225/45?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja, ja jezdze na 17' i powiem Ci że jak dla mnie jest optymalnie, mam gumy 225/45. Wiadomą rzeczą jest,że im większy profil gumy tym bardziej wybiera nierówności - wiekszy komfort:)

im mniejszy profil gumy tym bardziej trzeba uważac:)

jak dla mnie 17' są wystarczające cho nie ukrywam, że czasem kusi na 18' zmienic:D

na marginesie - jak sie wrąbiesz w 10cm dziure to i 16'' skrzywisz:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz plasteliny to się pogną.

A jak trafisz na dużą wyrwę to i ori połamiesz.

215/50 to dobry rozmiar.

Ja mam 235/45 i jest dla mnie masakra.

Na autostradach jedzie się jak po szynach.

Niestety na bocznych dziurawych drogach z koleinami trzeba mocno kiere trzymać.

Zawiecha ostro dostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jeżdżę 2 rok na 17 opony 225/45 wcześniej na 16 205/55 i mogę polecić ci ten rozmiar a alusy najlepiej oryginalne...:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Interesuja mnie opinie uzytkownikow felg 17". Chce takie zakupic a mam 16" i chcialem zapytac czy te felgi nie bede sie giely na dolach bo jak wiadomo na naszych drogach ich nie brakuje. Moje felgi nie boja sie nawet duzych dołów a jak to jest z 17"? Aha i jak to jest z oponami? czy na 215/50 bedzie wiekszy komfort niz na 225/45?

Różnica w komforcie będzie żadna a felga będzie wyglądała na mniejszą.

P1080297.jpg

Bez szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się przesiadłem z 205/60/15(lato) na 205/55/16 (zima), było ciut twardziej, ale bardzo dobrze się jeździło, autem już nie bujało tak strasznie na boki... wczoraj założyłem 225/45/17 na ori alu z A8 D3 17x8 i... jest twardo... wygląd jest na pewno lepszy, ale przy moich ~25 tys rocznie na oponach letnich zastanawiam się czy to był dobry wybór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje 16" nawet duze doly wytrzymywaly a wlasnie boje sie o te 17" napewno bede ori kupowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także mam ten dylemat posiadam na lato felgi 16 cali opony 205\55\16 i komfort jest zadowalający ale kusi mnie żeby na ten sezon zakupić felgi 17 i opony 225\45\17 i widzę że zdania na forum są podzielone.

Kurcze z jednej strony fajny wygląd auta z drugiej boję się że będę jeździł wozem drabiniastym na felgach 17 cali i co najgorsze ponoć zawiecha ostro dostaje w kość a wiadomo jak jest z wymianą wahaczy w audi :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam dylemat odwrotny ... kupiłem samochód z felami 17" model: Spoke. Na nich siedzą obecnie Dunlopy 235 45 17. Na tych kołach nie jeździłem gdyż autko kupiłem w grudniu i zaraz założyłem 16" zimówki. Wszystko wskazuje na to, że będę sprzedawał swoje 17". Zdjęcia zrobione w tym samym dniu w którym te koła zostały ściągnięte.

http://www.republika.pl/vess/a4klub/fel1.jpg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem sie z 16" na 17" ori felge i wytrzymałość jest napewno wyższa niż jakiś chińczyk, komfort jest dobry jak dla mnie :wink:

Kusiły i kuszą mnie 18" ale jednak drogi w mojej okolicy nie są najlepsze i wybór padł na 17 co myśle jest dobrym rozwiązaniem. Wiadomo na dziurach i nierównościach na każdej feldze będzie czuć drogę. Po przekładce na 17" wygląd dużo lepszy aż mi sie bardziej auto spodobało :decayed:

Teraz na zime mam 16" cali i sie nie moge doczekać żeby założyć znów 17" bo dużo dają na wyglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17" są chyba najlepszym wyjściem do b6:) nie za duze nie za małe...

wiadomo trzeba uważac na dziurach, ale to tyczy sie wszystkich felg. Ori 17" i bedzie długo słuzyc:)

także jeśli masz możliwośc bierz 17" a gwarantuje Ci, że bedziesz zadowolony:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz ori 17", zakładaj 225/45 :wink: chyba, że masz słaby wzrok albo z refleksem już gorzej i zaliczasz wszystkie dziury i garby po drodze. W takim przypadku tylko stalowe 15" :decayed: żarty żartami ale serio to co podałem wyżej to dobry zestaw i wygląd autka tez na +, jaką masz zawieche? nie napisałeś a to też raczej wpływa na komfort podróżowania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz ori 17", zakładaj 225/45

To nie jest rozmiar dobry do B6

Idealnym zamiennikiem 235/45/17 jest 215/50/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzrok i refleks u mnie jest dobry ale gorzej jak moja nazeczona kieruje to wtedy wszystki doły sa zaliczane:grin:. Zawieszenie mam 1BE w A6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie mam 1BE w A6

No to cofam to co napisałem wcześniej.

Trzeba było od razu pisać że chodzi o A6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.:facepalm:

A potem się dziwią że człowiek źle podpowie.

Już do kosza ten wątek powinien polecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czego do kosza powinien pójść? Poprostu chciałem rady dotyczącej alufelg i ja dostałem a co to za różnica czy to A4 czy A6 jak to jest prawie do samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fele się nie różnią ale już rozmiar opon tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to iakie wyjda 17" o najwyzszym profilu do A6 C5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...