Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nierówne odpalanie AHU


Goldeq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z silnikiem AHU nie ważne czy to na silniku zimnym czy ciepłym odpala jak by na 2 a potem 4 gary . Jak się nie przejdzie podczas odpalania na 4 to nierówno pracuje i gaśnie . Problem istnieje od kupna samochodu . Może mi ktoś pomóc ? później nagram filmik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalka w tych silnikach. szklanki zanim sie napełnia olejem chodza troche głosno. wymien olej na jakis 5w40 troche polepszy ale żadnym cudownym środkiem czy olejem nie zrobisz z niego nowego silnika. jak jezdzi normalnie nic sie nie dzieje to tego nie ruszaj ,chyba ze masz za duzo kasy do wydania i szasu na szukanie jak i gdzie to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam AHU i tez mam identyczny problem z tym ze zapala troche nie rowno a pozniej pracuje idealnie. Moim zdaniem cofa sie paliwo bo wszystkie inne opcje lacznie z wtryskami i pompa mam wykluczone. Ale tez na razie jezdze z tym i nic nie ruszam. Zauwazylem ze jak podepne czujnik temperatury od 2,5 tdi na sam moment odpalania to pali perfekcyjnie z tym ze trzyma wtedy obroty na poziomie 1100 rpm/min. Pewnie ma wtedy wieksza dawke ropy i to niweluje problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też na początku nierówno pali. Często przyczyną jest słaby akumulator i zużyty rozrusznik który za wolno kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też na początku nierówno pali. Często przyczyną jest słaby akumulator i zużyty rozrusznik który za wolno kręci.

ty czYtałeś to co napisałeś ? co ma aku i rozrusznik do pracy silnika ?

to słuzy tylko do rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też na początku nierówno pali. Często przyczyną jest słaby akumulator i zużyty rozrusznik który za wolno kręci.

ty czYtałeś to co napisałeś ? co ma aku i rozrusznik do pracy silnika ?

to słuzy tylko do rozruchu.

Goldeq napisał że silnik odpala jakby na 2 gary i gaśnie w tych silnikach może być to spowodowane tym że pompa wtryskowa musi mieć odpowiednie obroty podczas odpalania i stąd ta nierówna praca silnika a to często powoduje słaby aku i rozrusznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie wyraznie slychac, ze rozrusznik kiepsko kreci walem. Tak jak wojtek13001 napisal, do sprawdzenia na pierwszy ogien aku i rozrusznik, chociaz bardziej podejrzane jest to, drugie. Mozna sprawdzic spadek napiecia na aku podcas odpalania, ale to do konca nie jest miarodajne i nie daje 100% pewnosci, czy winny jest słaby aku, bo zuzyty rozrusznik, rowniez spowoduje duze spadki napiecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...