Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALZ] Spalanie w kilku silnikach benzynowych


reikeb

Rekomendowane odpowiedzi

Tych 125 koni sie nie wykorzystuje praktycznie (a czuc je dopiero w trasie gdy ze 100 km/h z 5 biegu bez redukcji gaz w podloge i łykasz inne autka :] ) w miescie taki ADR to zwykłe wozidełko trzeba je wysoko krecic zeby dynamicznie jezdzic... a TDI... mmm ten moment i odchodzi przy 1800 obr. :rolleyes

:polew: chciałbym widzieć jak odlatujesz na tym 5-tym biegu ze 100kmh... ha,ha,ha.... muszę na Ciebie uważać na drodze, bo jeszcze Ci wjadę w tył...po co takie bzdury pisać... ??? gdybyś miał jeszcze diesla i więcej kucy to bym się nie zaśmiał ... :decayed:

Nie napisałem że odlatuje (nie rozum tego w ten sposob ze dostaje jakiegos "turbo" hehe) chodzi o to ze bez problemu ze 100 km/h wyprzedzasz inne auta :przebiegly:

Przy predkosci 100 km/h na 5 biegu masz około 3000 obr. Moment obrotowy masz przy około 3500 obr. wiec autko płynnie wyprzedza bez zadnego problemu. W ADR te 125 KM czuc przy wiekszych predkosciach nizby przy starcie autka w nizszych zakresach obrotowych.

Wiec nie pisze tu zadnych glupot... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Kolego moje 1.8

ostatnio sprawdzalem trasa przy 130km/h

9 L Gazu

dzisiaj zrobilem 100 km po miescie

i zalalem do pelan gazu

wynik bardzo zadawalojacym

10 L po miescie przy delikatnej jezdzie

jestem bardzoo zadowolony

pozdrawiam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego moje 1.8

ostatnio sprawdzalem trasa przy 130km/h

9 L Gazu

dzisiaj zrobilem 100 km po miescie

i zalalem do pelan gazu

wynik bardzo zadawalojacym

10 L po miescie przy delikatnej jezdzie

Następny, który jeździ z górki wraz z wiatrem.

Przy mega delikatnej jeździe bez klimy to 10 litrów można uzyskać przy spalaniu benzyny.

Gazu z tego co mi wiadomo zawsze bierze więcej.

Widzę, że różnica między trasą, a miastem to 1 litr gazu. Co to za miasto? Może jeździłeś na torze w kółko - ulokowanym w mieście?

Bajki Panowie piszecie! Bajki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego moje 1.8

ostatnio sprawdzalem trasa przy 130km/h

9 L Gazu

dzisiaj zrobilem 100 km po miescie

i zalalem do pelan gazu

wynik bardzo zadawalojacym

10 L po miescie przy delikatnej jezdzie

Następny, który jeździ z górki wraz z wiatrem.

Przy mega delikatnej jeździe bez klimy to 10 litrów można uzyskać przy spalaniu benzyny.

Gazu z tego co mi wiadomo zawsze bierze więcej.

Widzę, że różnica między trasą, a miastem to 1 litr gazu. Co to za miasto? Może jeździłeś na torze w kółko - ulokowanym w mieście?

Bajki Panowie piszecie! Bajki!

Kolego bajki to moze ty piszesz

na luzie to mozesz maluchem jezdzic :>

nie przekraczajac 3tys to nazywa sie ekonomiczna jazda

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bajki to moze ty piszesz

Co wg Ciebie, to co napisałem jest bajką?

Może to, że gazu bierze więcej niż benzyny?

Czy może to, że różnica wynosząca 1 litr gazu pomiędzy trasą, a miastem jest dość wątpliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote

Co wg Ciebie, to co napisałem jest bajką?

Może to, że gazu bierze więcej niż benzyny?

Czy może to, że różnica wynosząca 1 litr gazu pomiędzy trasą, a miastem jest dość wątpliwa?

To ze jezdze na luzie i w kolko :)

mialem pelen bak przejechalem 95km i zatankowalem znowu do pelna wyszlo niecale 10l

wiec co statoil mnie oszukal :cool1: ?

w trasie przy 130 pali 9l gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze jezdze na luzie i w kulko :)

Nie napisałem, że "na luzie" i nie napisałem, że "w kułko" - jak już coś to, "w kółko". Oczywiście była to metafora.

Chodzi mi tutaj o to, że jazda po mieście zdecydowanie różni się od trasy tzn. co kilkaset metrów masz światła, zatrzymujesz się, ruszasz, gasisz/uruchamiasz auto co kilka/kilkanaście kilometrów. Nie wierzę, że przy takiej jeździe autko spala Ci zaledwie 1 litr gazu więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze jezdze na luzie i w kulko :)

Nie napisałem, że "na luzie" i nie napisałem, że "w kułko" - jak już coś to, "w kółko". Oczywiście była to metafora.

Chodzi mi tutaj o to, że jazda po mieście zdecydowanie różni się od trasy tzn. co kilkaset metrów masz światła, zatrzymujesz się, ruszasz, gasisz/uruchamiasz auto co kilka/kilkanaście kilometrów. Nie wierzę, że przy takiej jeździe autko spala Ci zaledwie 1 litr gazu więcej.

:thumbdown:ale sie czepiasz drobiazgow

ja nie gasze auta co kilka metrow hehe

chyba nie rozumiemy sie wytlumacze ci cos :mysli:

w trasie jadac do 90km/h mozna uzyska niskie spalanie, ale powyzej

spalanie sie zwieksza prawda ??

wiec jezdzac w trasie z predkosciami ok 130 i nie bojac sie wyprzedzac spalanie jest wieksze :)

wałbrzych duzym miastem nie jest nie ma swiatel co 50m

i jesli ci to ulatwi niemam klimatyzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sekwencji gazu moze palic tyle samo co PB - 1 litr rozbieznosci moze byc prawda ale nikt mi nie powie ze auto pali mniej niz w danych podanych przez producenta :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez dane producenta mowia o 10l

Jeśli dobrze sie orientuje to tyczy to cyklu mieszanego... co by nie było dane producenta są z reguły zaniżone... baaaa... nawet jeśli byłyby prawdziwe to napewno nie będą takie po 13 latach eksploatacji :wallbash: !! Spalanie z wiekiem rośnie.

Ja w tej chwili na FISie teoretycznie mam średnie 9.9 ale wczesniej było 300 km trasy wiec jest niemiarodajne. Pokrece sie troche po miescie i skoczy spokojnie do 11 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez dane producenta mowia o 10l

Jeśli dobrze sie orientuje to tyczy to cyklu mieszanego... co by nie było dane producenta są z reguły zaniżone... baaaa... nawet jeśli byłyby prawdziwe to napewno nie będą takie po 13 latach eksploatacji :wallbash: !! Spalanie z wiekiem rośnie.

Ja w tej chwili na FISie teoretycznie mam średnie 9.9 ale wczesniej było 300 km trasy wiec jest niemiarodajne. Pokrece sie troche po miescie i skoczy spokojnie do 11 l.

to mi 11 tez normalnie pali, raz probowalem oszcednej jazdy i tak mi wyszlo a wszyscy robia oczy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkim oszczędnickim 6l-trasa, 9-miasto... jeszcze gazu :polew: życzę dalszego spokojnego użytkowania swoich bolidów... i szczerości winszuję... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkim oszczędnickim 6l-trasa, 9-miasto... jeszcze gazu :polew: życzę dalszego spokojnego użytkowania swoich bolidów... i szczerości winszuję... :evil:

widze ze niema co z niektorymi gadac

chlopaki wszechwiedzacy :shocked:

zycze powodzenia panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytajac wasze wypowiedzi mozna naprawde zglupiec a nie sie czegos dowiedziec ;/ No ale coz spalanie sprawdze jak juz bede mial wlasne a4 to tez sie pochwale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie osobiscie takie wynik zadawala... oby to co kupie tez tyle palilo to bede zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba poprpstu rozdzielić kto jak jeździ i ile... jeśli mało i spokojnie i w mniejszym mieście, średnie będą mniejsze... jesli w większym mieście i dynamiczniej, i wreszcie do tego więcej... średnia drastycznie się zwiększa... ja jeżdżę głównie w mieście, nieraz w sumie stoję przez cały dzień ok. półtorej godziny w korku( wolno się przesuwam) potem ogień... wynik mam jasny co 5-7 dni 300 zł na paliwo 65 litrów, tyle wchodzi do baku, na tym paliwie robie ok. 480-510 km :tongue4: średnia 13. nie kłamię. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że każdemu pali inaczej nawet na tych samych silnikach...mnie w mieście wychodzi 12l/100km,a w trasie pomiędzy 7,14l a 8l/100km i nie ma w tym żadnych czarów...pali tyle przy każdej jeździe czy to ostrej czy spokojnej.Wszystko zależy na jakiej stacji się tankuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...