Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALZ] Spalanie w kilku silnikach benzynowych


reikeb

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również posiadam 1.8T i muszę podzielić opinie kolegów. Spalanie szacuje się w granicach 8-12l.

W takiej zależnosci ze przy stalej 90km/h jest to jakies 8l zas po miescie od 10-12l w zaleznosci od natezenia ruchu itd. Jedynym sposobem na redukcje spalania to jazda na biegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja A4 95r 125KM pali:

MIASTO:

ok. 11,5 =>benzyna

ok. 13,5 =>gaz

TRASA:

ok. 7,5 =>benzyna

ok. 9,5 =>gaz

"Robert74" mówisz, że zakładanie gazu to profanacja chyba dlatego, że nie stać cię na niego. Nie masz pojęcia o jeździe na gazie i takie bzdury wypisujesz. Jak byś miał gaz to byś tak nie pisał. A co do mocy to na gazie wyciąłbym tą twoją benzynkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat.

Jestem nowym użytkownikiem A4 1.8 125KM i dziwi mnie duże spalanie tego auta. W obecnej chwili (czyli zima, temp. na minusie, śnieg itd.) spalanie wychodzi mi ok. 16-16,5 l/100 km tylko i wyłącznie w mieście.

Co ważne - są to praktycznie tylko przejazdy rano do pracy po ok 4 km. I po 8h powrót 4 km do domu + wieczorem kilka km również na zimnym silniku (jazda raczej całkiem spokojna, bez żadnych szaleństw i kręcenia). Auto nie garażowane więc po całonocnym staniu pod chmurką nawet nie zdąży się nagrzać zanim dojadę do pracy. Do tego dochodzi kilka min. dziennie pracy silnika na jałowym (gdy rano i po południu trzeba skrobać szyby).

Spalanie wyliczone z przejechanych km względem zatankowanego paliwa. Wszystkie filtry powymieniane. Czy takie spalanie w takich warunkach jest normalne czy jednak coś jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie spalanie w takich warunkach jest normalne czy jednak coś jest nie tak?

Ja robie odcinki po 6km, w wiekszosci tez silnik zimny, dodatkowo mieszkam w o wiele wiekszym miescie wiec i korki wieksze, a spalanie mam na poziomie 12l/100km w mrozy z zabawami na sniegu. 16l to zdecydowanie za duzo jak dla mnie, chyba, ze wyglada to tak ze nie masz po drodze swiatel i jedziesz te 4km w 5 minut, ale to polecalbym rower ;) Lambda do sprawdzenia, przeplywomierz, i ogolnie sprawdzic czy nie ma bledow w sterowniku.

Jezeli mialbym okreslic spalanie 1.8 20v 125hp w A4 B5 to wygladaloby ono tak na podstawie obserwacji roznych aut w tym mojego:

7l - typowa polska trasa jednopasmowa z odcinkami dwupasowek w tempie przepisowym, kapeluszowato, ew. chillout jak ktos woli to okreslenie ;)

7.5l - j.w tylko ze zwiekszamy tempo do 110-120 na jedno i 130-140 na dwupasmowkach, czesto cos wyprzedzamy

8l - trasa pelnym ogniem ale w granicach rozsadku, czesto 160, po drodze sprawdzenie vmaxa, wyprzedzanie na trojce i do 6k rpm

9l - rozne mieszanki mniejszych miast i roznych tras

9.5l - mniejsze miasta, bez korkow, jedne swiatla, silnik przewaznie cieply, ew. duze miasta w nocy

10l - srednie miasta, ew. duze ale bez korkow poza szczytem, spokojnie jezdzone

11-12l wiekszosc duzych miast, w mrozy czy latem z klima, normalna jazda

>12l warszawa w szczycie, albo ciezka zima w innych miastach, krotkie odcinki, butowanie po mniejszych miastach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem termostat, bo nie łapał mi temp. I mam nadzieje, że to była jedyna przyczyna tak wysokiego spalania, zobaczymy w najbliższych dniach co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miasto przy spokojnej jeździe 8-9

trasa tak przy 120km-130km 5-6

no a jak obrotomierz sie prawie zamyka i but non stop to sie boje patrzeć :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z walniętym termostatem 9l w ogromnej większości trasa

Zobaczymy co sie stanie jak go wymienię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w adr 1.8 125km spalanie takie jak tu:

http://www.autocentrum.pl/awc/Notorious/audi-a4-1998/

spalanie najnizsze jakie osignalem TYLKO TRASA sanok rzeszow - rzeszów sanok - tam i spowrotem kilka razy to okolo 420KM - mialem 26,43 l gazu.. wiec spalanie 6,29 hahaha.. i to realne spalanie bo byla pusta butla a 60zł mialem przy sobie tyko...

26.11.2010 60,00 2,27/1litr 420km 26,43l 6,29l/100km GAZ (sam nie wierzylem ale jechalem jak dziadek 70)

benzyna?

zrobilem ponad 2000km zeby okreslis spalanko i:

srednie spalanie po ponad 2000km to 8,97litra na 100

a minimalne jakie osiagnalem to nei wiem bo nigdybenzyny nei wyjechalem do konca ale pewnie podobnie jak gaz w trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat.

Jestem nowym użytkownikiem A4 1.8 125KM i dziwi mnie duże spalanie tego auta. W obecnej chwili (czyli zima, temp. na minusie, śnieg itd.) spalanie wychodzi mi ok. 16-16,5 l/100 km tylko i wyłącznie w mieście.

Co ważne - są to praktycznie tylko przejazdy rano do pracy po ok 4 km. I po 8h powrót 4 km do domu + wieczorem kilka km również na zimnym silniku (jazda raczej całkiem spokojna, bez żadnych szaleństw i kręcenia). Auto nie garażowane więc po całonocnym staniu pod chmurką nawet nie zdąży się nagrzać zanim dojadę do pracy. Do tego dochodzi kilka min. dziennie pracy silnika na jałowym (gdy rano i po południu trzeba skrobać szyby).

Spalanie wyliczone z przejechanych km względem zatankowanego paliwa. Wszystkie filtry powymieniane. Czy takie spalanie w takich warunkach jest normalne czy jednak coś jest nie tak?

Stary to moja przy normalnej-ostrej jezdzie po mieście tyle pali -w zimie ,a latem mniej przy włączonej klimie :wink4: chyba cosik nie tak ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie termostatu 7,5 litra w cyklu mieszanym: 60km krótkie odcinki po 3km (do pracy i z powrotem), 30km po mieśie w małych korkach i ok 220km w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...