Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mycie silnika


bbabik87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pytanie w jaki sposób umyć silnik myjką ciśnieniową na myjni bezdotykowej tak aby nie doprowadzić do zniszczenia lub awarii jakiegoś elementu w komorze silnika. Polecacie jakieś środki, może wogóle odradzacie mycie : ).

Prośba o wskazówki.

Pozdrawiam.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silników sie nie powinno myć ,tak robia w wiekszosci handlarze i ładny jest moze z tydzien ,pozniej utlenia sie amelinium i tragedia to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać od czego niby to aluminium ma się utlenić ?

Wysłane z mojego Xperia J przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik myjka nie bardzo za duże cisnienie wepchnie wodę w każdą szczelinę i kostkę :) lepiej popsikać plynem do mycia silników i spłukać z wiadra bądź za pomocą szlaufa ogrodowego. Kolego vp-tdi a moze kolega chce precyzyjnie określić miejsce wycieku oleju i dlatego myje silnik jak nie uzyje mocnej chemii to nic sie nie stanie.

Wysłane z telefonu stacjonarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup płyn K2 do mycia silników i popsikaj odczekaj jak pisze na opakowaniu i mozesz smiało karcherem czy wężem ogrodowym abyś komputera nie zalał oczywiście na zimnym silniku ja juz kiedyś odświeżałem i w audi 80 i afn moim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jestem handlarze, ale mam zabryzgany blok z pękniętej odmy, więc się trochę zainteresowałem. Poszukałem tutaj, na innych forach, YT i po znajomych.

Krótka teoria, którą mogą zwolennicy potwierdzić a przeciwnicy i tak nie polecą.

Wskazówka:

1) Forum > Forum Techniczne > Auto Detailing > Pielęgnacja silnika > Temat: Jaki preparat do mycia silnika?

2a) Dokładne miejscowe umycie ciężkich zabrudzeń na metalu przed lub zamiast mycia ogólnego. Benzyna, ropa, nitro, nafta, ale mogą niszczyć/wysuszać plastiki i gumy (nie próbowałem, może to urban legend). Na wykręcone elementy oczywiście idealne.

2b) Metoda kompleksowa płynami do tego przeznaczonymi. Z uwagi na ALU najlepiej aby odczyn był zasadowy, ale większość płynów np. z aktywną pianą taki ma, czy PH bliskie 14. Miałem Simsona z 89 roku i myłem silnik tym co w domu do mycia znalazłem i nigdy się nic nie utleniało. Do dziś wygląda bez zmian.

3) Jaki płyn? Jest tego masa, ale najczęściej powtarza się jeden: Tenzi Truck Clean. Pewnie z uwagi na idealne proporcje pomiędzy ceną i efektem. Instrukcja na opakowaniu.

4) Myć zimny! Jak masz do myjni te 5 minut to i tak dla bezpieczeństwa lepiej odstać.

5) ZAKRYĆ: alternator! Akumulator też można, ale raczej nic mu nie będzie. ECU znowu ma swoją szczelną puszkę. Wtyczki są wodoszczelne. Oczywiście gdzieś mogą być przecieki bo coś nie trzyma jak powinno, ale skoro jedziesz w deszczu, woda ci się pod maskę dostaje i nic się nie dzieje?!

6) Spłukiwać można i pod ciśnieniem bo i lepiej pozostałości zejdą, ale można zbyt dużo nabroić. Lepiej umyć drugi raz jak za pierwszym wszystko nie zejdzie niż później szukać co padło. Wiadro, konewka, bieżąca z węża.

Tak przy okazji:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi o to ze pozniej nie fajnie wygladają elementy aluminiowe po takim myciu ,przypomina mi sie zawsze oferta handlarza bo oni zawsze myją silniki.

ja nigdy nie umyje chocby nawet olej leciał ,juz bym wolał recznie szmatkami wyczyscić.

woda to woda ,zawsze sie gdzieś dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę umyć silnik bo przy robieniu pompy wtryskowej silnik był oblany ropą. Jak się rozgrzeje silnik to śmierdzi starą zwietrzałą ropą jak się maskę otworzy (świeża wiem jak śmierdzi) czasem zaleci do kabiny. Kupiłem preparat do mycia silników z Valvoline. Powinien być ok tak myślę. Do spłukiwania mogę użyć opryskiwacza ogrodowego z ciśnieniowym baniakiem 5L :decayed::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby niczego nie spieprzyć to można kupić płyn do silników k2, zakryć alternator i kabelki. Później użyć zraszacza (np. do kwiatków) z czystą wodą i wszystko ładnie spłynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kiedyś się przejechałem na myciu silnika i nie polecam.

Człowiek uczy się na błędach .

A już na pewno nie na myjce bezdotykowej . Coś takiego najlepiej parą wodną robić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że opryskiwaczem do roślin szkód się nie narobi. Nie to co myjka cisnieniowa. Ja i tak muszę umyć tylko jedną stronę bo dalej starą ropą wali ;/ ale tylko jak jest silnik gorący. Jeszcze nie zwietrzalo ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...