Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie 1.9 TDI PD


MARCIN607

Rekomendowane odpowiedzi

AWX z BRD BQ, na kole 225/40/18

spalanie srednie 8 litrów

w miescie 10, w trasie ( np wypad na letni do Ostrowa 6,5 litra)

Przy upalaniu po miescie czasem i 17 pokaze:decayed: mówie o upalaniu a nie depnięciu tylko na jednych swiatłach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem, co wy na powietrzu latacie mi przy 180 7,8 wyszło jak na niemcy gnałem miejscami i 220 jechałem, na miejscu 6,5-7,2 seria przebieg 267tysiecy felga seria

---------- Post dopisany at 19:41 ---------- Poprzedni post napisany at 19:38 ----------

powiedzce mi czy warto podnieśc moc w avf 130km na 160km przy przebiegu 265tysięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trasa jakieś 230km z czego około 170km autostrady (ustawione na tempomacie 120 km/h) i 60km wioskami i przez lasy- średnie spalanie 5,2; a średnia prędkość 96km/h.

Powrót jakieś 215km, autostradą 200km (na tempomacie ustawione 160 km/h) i 15km przez miasto- średnie spalanie 7,0; a średnia prędkość 127 km/h.

Koła 225'45'17, silnik AVF seria.

Dodam jeszcze że wg paliwa w baku wyszło spalanie 6,05 litra :wink: Przed wyjazdem zatankowałem pod korek i po powrocie też pod korek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem, co wy na powietrzu latacie mi przy 180 7,8 wyszło jak na niemcy gnałem miejscami i 220 jechałem, na miejscu 6,5-7,2 seria przebieg 267tysiecy felga seria

---------- Post dopisany at 19:41 ---------- Poprzedni post napisany at 19:38 ----------

powiedzce mi czy warto podnieśc moc w avf 130km na 160km przy przebiegu 265tysięcy

Pierwsze pytanie czy na pewno masz tam tylko 130 KM bo audi lubiło dawać konie w promocji chyba :-P avf często ponad 140 mają ;-) ja w swojej 115 się okazało ze miałem 128 KM a kolega w avf miał w serii 145 po chipie w tune up u mnie 150 u niego 170 przy delikatnym sofcie ;-) i taki przebieg to standardowy jest i bez problemu na chip się nadaje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVF Quattro soft 170/386 koło 235/45/17

- miasto i dojazdy podmiejskie 7,5-8.0l,

- trasa spokojna 130-150km/h ok. 6,5-6,7l

- autostrada 160-170km/h ok. 7,5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już się bałem, że mój klekot z Q dużo pali:decayed:

AVF+BRD+AL ~19XKM na 18": 8 - 8.5L/km (miasto, tereny podmiejskie i krótkie odcinki).

Na własne oczy widziałem, że w trasie schodzi do 6.5L. Mi 7 w trasie.

Morał z tego taki, że Q to jakiś 1L paliwa na setkę więcej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już się bałem, że mój klekot z Q dużo pali:decayed:

AVF+BRD+AL ~19XKM na 18": 8 - 8.5L/km (miasto, tereny podmiejskie i krótkie odcinki).

Na własne oczy widziałem, że w trasie schodzi do 6.5L. Mi 7 w trasie.

Morał z tego taki, że Q to jakiś 1L paliwa na setkę więcej,

To tak samo jak u mnie, chyba że na prawdę sporo cisnę po mieście to i 10 mi spali :decayed: a zimą jak jest śnieg to lepiej nie pytać :facepalm::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie siedzi GTB 1754vk tylko na razie bez korekty, sam program co był na seryjnych gratach robiony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam serie po programie, ale Grucha namawia na GTB22 i atakować ok 270 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam serie po programie, ale Grucha namawia na GTB22 i atakować ok 270 :)

Co tuner to inne podejście. Są tacy, którzy nie namawiają na GTB22, mówiąc że to już dla 1.9 dużo. Że to już nie będzie samochód do codziennej jazdy.

Jestem właśnie na etapie montażu GTB17 do 1.9 ale w A3, zobaczymy jak będzie jeździć i jak z bezawaryjnością. I spalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa 750 km. Prędkość patrolowa bo rodzina i bagaże 100-160km/h, opony 16/205, pomiar z dystrybutora Statoil 6.1.Niestety na mieście dalej 8.7 do 9.4.

Zacząłem wierzyć że można się zmieścić w 5.5 ale nie ja. ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze sie pochwalic bo w zewszlu weekend jechalem pod monachium , do granicy mam 150km wiec tak zpokojnie 100km/h a na autostradzie 150-170km w 4 osoby i bagol po dach spalanie na fisie na mecie 6,6l . powrót to w 2 osoby bagol pusty jazda na autostradzie 170-200km/h spalanie na fisie 7.4l calkiem niezzle ;p

no i vmax sprawdzony mojego avfa 225km/h jak na przebieg 295kkm orygnalnego to ladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś AVF Q z GTB22? :whistling:

Ja juz mam :)

Dopiero drugi dzień śmigam i jak narazie pokazuje 8.8 mieszany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/36894

moje spalanie od 2009r. (zawsze tankuje do pełna)

motor 1.9 TDI AVF 170KM, 380m, koła 225/40R18

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów, patrząc na wasze spalanie widzę ze z moim autkiem jest coś nie tak :/ Na odcinku 450 km w tym 440km ciągle autostrada, prędkość 140-150, bez bagażu, sam jadę i mam serię 130, 6 biegów, fis pokazuje 7-7.3 spalanie ;/

Oponki 225/45/17. Co jest nie tak ?;/

Edytowane przez tipmaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...