Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Manetki A6 C5 do A4 B5


lysy1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nurtuje mnie jedno pytanie. Czy manetki od tempomatu i sterowania fisem pasuja p&p od A6 C5 z 1999 roku (przedlift) do A4 B5 lift z 1999 roku? Jak nie pasuja z całym pająkiem to czy da sie odlaczyc same manetki i je zmienić? Wtyczki będą te same? Bo mam do kupna ale nie mam jak ich obejrzeć.

---------- Post dopisany at 21:12 ---------- Poprzedni post napisany at 13:10 ----------

Odpowie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tempmatu to pomyśl gdzie jest włacznik świateł w C5 i masz odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A włącznik świateł nie jest rozkładanym elementem i nie da sie tego odłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lifcie bez rzeźby pasują manetki o numerze 4D0953513M ( angielskie napisy ) lub 4D0953513P ( niemieckie )

Montowałem u siebie tempomat i jeżeli dobrze pamiętam to na 99.99999999999% włącznika świateł nie oddzielisz , można spróbować samą dźwignie podmienić na taką z tempomatem ale czy to warte rzeźby - jak chcesz mam zdemontowaną manetkę w piwnicy mogę jutro sprawdzić.

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dorwałem manetkę tempomatu ze światłami z A4 B5 z 1999 roku ale nie ma takich oznaczeń jak napisałeś "4D0953513M i 4D0953513P" tylko 4D0953513 bez litery na koncu, z 4D0953513A, 4D0953513B, 4D0953513C.

Będzie pasować? Bo jak dla mnie to jedno i to samo co moja bez tempomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4D0953513 to manetka bez tempomatu do przedlifta tzn wg Etki do rocznika modelowego 97 , 4D0953513A i 4D0953513C te są to tempomatu rocznik jak wczesniej

4D0953513D to zwykła manetka wg Etki od rocznika modelowego 98 a ty szukasz to co napisałem wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli ta manetka ma te oznaczenia 4D0953513A i 4D0953513C podejdzie do mojego? bo jeszcze nie rozbieralem ale ogladajac zdjecia w necie z tym wlasciwym oznaczeniem 4D0953513M i P do mojego to niczym sie nie rozni. No chyba ze nie podejdzie o tych oznaczeniach do mojego rocznika polift sposobem P&P to trzeba coś rzeźbić to jestem w stanie podjąć się tego :)

Dorzucam zdjęcia.

Hosting Zdjęć-20140301_192654.jpg

Hosting Zdjęć-20140301_192654.jpg

Hosting Zdjęć-20140301_192757.jpg

Hosting Zdjęć-20140301_192835.jpg

Zapłaciłem za niego 50zł to chyba nie jest zła cena (kobieta po zmarłym mężu wyprzedaje rzeczy z auto złomu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rożnią się wtyczkami z tyłu z tego co wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czeka mnie rzeźba. Jak wrócę do domu z pracy to rozbiore swoją i zamienię same manetki tempo z ta bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz fotki manetki bez tempomatu i wtyczek do niej ( dostałem wraz z manetką z tempo ) , zdjąłem przy montażu:

P1050112.jpg P1050113.jpg P1050114.jpg

P1050121.jpg

screen capture open source

---------- Post dopisany at 13:40 ---------- Poprzedni post napisany at 13:35 ----------

No to czeka mnie rzeźba. Jak wrócę do domu z pracy to rozbiore swoją i zamienię same manetki tempo z ta bez

No to chyba jedyne rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będzie rzeźba bo w mojej ori mam na bank tak jak na twoich zdjęciach ta mała wtyczkę. Przełozę samo ramię tempo/przełącznika kierunkowskazów. Jutro dam znać jak poszlo z całym montażem tempomatu. tak wgl to od czego jest ta mała wtyczka na 3 bolce ze przedlift tego nie miał?

Dzięki za foto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opisane R , 49a , L - pewno kierunkowskazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki bo nie mogłem rozczytac w tel. Hmm raczej dużo do roboty nie będę miał oprócz podłączenia samej instalacji. Myślę ze 50zl jak za tempomat i cała instalacje do niego to nie jest dużo. Same manetki kierunkowskazów i świateł bez tempo chodza po więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w schematach tą 3 pinową wtyczkę - jest od kierunkowskazów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w przedlifcie kierunkowskazy sa pewnie w tej kostce co wychodzi od tempomatu. tak jak mowiles moja w samochodzie ma oznaczenie 4D0953513D i musialem rzeźbić tzn przerzucić tempomat z tej kupionej do mojej. jedyne czym sie różni to jest to że ta wtyczka od tempomatu z przedlifta nie pasuje na swoje miejsce w mojej z lifta, po innej stronie ma mocowania na śrubki ale to nie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunki w tych starszych są przekazywane 3 blaszkami na drugą stronę manetek (od wycieraczek) i tamtym gniazdem są połączone z instalacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie jechałem po opisie z ajm chociaż mam afn z 99 ale polift ma takie same kostki i wpialem się w biała i wszystko gra. Ale co się naklalem przy skladaniu jednej manetki z dwoch innych to brak słów. po złym złożeniu nie miałem długich i z prawym kierunkiem świeciły się długie światła(źle założone miedziane blaszki w manetce). Kilka razy złożyłem, popatrzylem na szczegolowe zdjęcia zrobione przed rozłożeniem na części pierwsze doznałem oświecenia i teraz wszystko gra.

Jest tylko jeden problem z tym tempomatem. Jak wcisne fix czy np sprzeglo lub hamulec wartości w vagu sa ok takie jak być powinny ale przy ruszaniu przesuwakiem na aufn czy aus te zmieniaja sie na zera i wtedy sprzeglo, hamulec i fix maja już inne. za którymś razem zaskoczy i już jest normalnie ale potem znów lipa. Tempomat ogólnie działa bo podczas jazdy wcisne fix i trzyma prędkość, sprzęgło, hamulec wyłącza ale po przesunieciu na aufn czy lekko na aus wyłącza zamiast zmniejszać lub zwiększać predkosc i wtedy muszę kilka razy nacisnąć fix zeby tempo trzymalo predkosc . wszystko jest ok tylko tu leży problem. Może dlatego ze manetka z tempo jest stara i coś tam w niej jest nie tak ze stykami. Da sie ja jakoś rozebrac i przeczyscic bez zdejmowania kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danke :) Pojeździłem troche z tempomatem i powiem że chyba się rozruszał ale wyczyscic profilaktycznie nie zaszkodzi :)

---------- Post dopisany 05-03-2014 at 13:36 ---------- Poprzedni post napisany 04-03-2014 at 20:47 ----------

Rozebrałem, było tam bardzo dużo syfu, smalcu czy cholera wie czego. Przeczyściłem i wszystko działa idealnie :)

Dziękuję i temat do zamknięcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Postanowiłem do swojej A4 B5 (98r. pierwszy lift) dołożyć zegary full fis (też z 98r). Mam pytanie odnośnie manetki. Czy manetka fis z A6 C5, A3 8L, Golf4, Passat B5 FL będzie działać z Fisem i wycieraczkami w A4 B5? Dodam, że u mnie manetka świateł jest stara (okrągłe piny) a manetka wycieraczek ma już płaskie piny poliftowe.

 

 

Tak wygląda cały pająk u mnie:

image.png.dce30b0cdc72c2affb83fc313c16952f.png

image.png.7e5a281840385d8dec61d2efb1646c8f.png

 

 

Taką manetkę zamierzam kupić:

 

image.png.b848b9712848c5d267e6c5e55273e978.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...