Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B6


Shhaddoww

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek nie wypisuj bzdur, bo najwyraźniej nie wiesz o czym piszesz. ET42 i opona 225/35 przy 9,5J z tyłu nie wystaje, nawet można śmiało dystans dokładać.
Sam śmigam na 9Jx19 z ET33 i z tyłu mógłbym jeszcze z 5mm dołożyć. Przód lekko wystaje, ale jest to w normie.

Poszukuję kół na wiosnę na przyszły sezon do swojego avanta. Zawieszenie jest tam bodajże 1BV. Może mi ktoś doradzi czy takie rolki wejdą mi w nadkola?

Przód 8,5 cala szerokości ET 42 opona 225/35/19
Tył 9,5 cala szerokości ET 42 opona 225/35/19

Te felgi siedzą na A4 B6 jednak z deko wyższym zawiasem jak moje

lub

Przód 8,5 cala opona ET38 225/35/19
Tył 9,5 cala opona ET40 235/35/19

Te są na Passacie B5

Drugi zestaw będzie lepszy, prawie idealny spas.
Do B6/B7 spokojnie można wsadzić 4 x 9,5 ET40.
np:
b98051cd9bfe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koła dotarły ale pisałem, że są to koła 235/35/19 8.5 ET 45

a jednak mają ET35

I czy teraz obejdzie się bez dystansu na sportline?


Tak te felgi wyglądają

ae7k885v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koła dotarły ale pisałem, że są to koła 235/35/19 8.5 ET 45

a jednak mają ET35

I czy teraz obejdzie się bez dystansu na sportline?

Tak te felgi wyglądają

ae7k885v.jpg

Witaj,

Przy 8,5 i ET35 będziesz miał felgi ładnie "odsadzone" od piasty.

Nie ma potrzeby dawać dystansu.

Na Eibach'u masz -30 w dół ?

Wszystko powinno ładnie w całości zagrać.

PS. Te felgi to włoska replika?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz zawieszenie Eibach sportline, plus amorki Eibacha przód,i tył amorki 1be ogólnie minus 50/45,ale tył zamieniam na sprężyny z gwintu z regulacją, abym mógł sobie tył regulować.

Felgi dziś dotarły tylko tak luknołem, ale napisu audi to nie zauważyłem.

a6ktdb3l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Kolego a musi być na 15" koniecznie?

Może takie 16"? :

http://allegro.pl/kola-audi-a4-b7-a6-4f0-205-50r16-zima-ladne-6-75mm-i5879606785.html

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widziałem już jak wyglądają koła o rozmiarze 215/50/R17 na feldze 7.5J u kolegi Fido. Całkiem nieźle to wygląda jednak patrząc na to że koło jest naprawdę duże, a i cena opon mało atrakcyjna (interesują mnie tylko nowe opony). Mam pytanie jak się jeździ na kołach z oponami 205/50/R17? Jest w miarę komfortowo czy już bardziej jak na kamieniach? Chciałbym też zobaczyć jak wygląda taka opona na feldze 8calowej w B6, dysponuje ktoś jakimiś zdjęciami? Kupiłem felgi 17" ET35 8J i obawiam się że na oponach 215/50 będą trochę wystawać. Ktoś posiada koła w tym rozmiarze? Proszę o jakieś opinie.

Pozdrawiam,

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czapa85

Te Dunlopy - czemu nie, tylko piszą o felgach "oryginalne" a na zdjęciach żadnej oryginalności nie widać. Te drugie Krisalp, opony jak opony ale felgi maja nieprawidłowe ET - 47 to za głęboko schowane koło w nadkole. Spokojnie można celować w ET37-33. Ja robię inaczej - opony nówki ale felgi osobno używane oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widziałem już jak wyglądają koła o rozmiarze 215/50/R17 na feldze 7.5J u kolegi Fido. Całkiem nieźle to wygląda jednak patrząc na to że koło jest naprawdę duże, a i cena opon mało atrakcyjna (interesują mnie tylko nowe opony). Mam pytanie jak się jeździ na kołach z oponami 205/50/R17? Jest w miarę komfortowo czy już bardziej jak na kamieniach? Chciałbym też zobaczyć jak wygląda taka opona na feldze 8calowej w B6, dysponuje ktoś jakimiś zdjęciami? Kupiłem felgi 17" ET35 8J i obawiam się że na oponach 215/50 będą trochę wystawać. Ktoś posiada koła w tym rozmiarze? Proszę o jakieś opinie.

Pozdrawiam,

Damian

Witaj,

Chwilowo jeżdzę na 205/50/17 przy 1BV i o dziwo jest komfort...

Przy feldze 7,5 x 17 jest lekki naciąg.

Przy 8 x 17 i 215/50/17 powinno być bdb, może minimalny naciąg.

215/50/17 jest idealnym odpowiednikiem 235/45/17,

PS. Może ktoś z kolegów na forum ma zdjęcia 8 x 17 na 215/50/17 ?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, który rozmiar jest idealnym zamiennikiem zamieściłem tu dokładną tabelkę. Wszystkie różnice odniesione są do rozmiaru 205/55R16, dodatkowo na dole jest do porównania 195/65R15. Poza tym są też w internecie świetne kalkulatory i wizualizacje łącznie z ET.

http://images76.fotosik.pl/235/c1dddedf2b19ccbf.jpg

PS. Np ten przelicznik i pokazywacz: http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/kalkulator-et-felgi

Edytowane przez Rotor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam zamiar kupić takie koła: średnica 16 cali, szerokość 7,5 cala, et 45, otwór centrujący 66,5 z oponami 225/55/16 czy będzie to pasować ? Koła są z a4b8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6 ma 57,1 mm otwór centrujący także konieczne będą pierścienie. Dodatkowo dla B6 opona o fabrycznych rozmiarach to 205/55 R16, przy 225/55 R16 będziesz miał przekłamania na prędkościomierzu. Felga podejdzie. Będzie schowana w nadkolu bo duże ET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6 ma 57,1 mm otwór centrujący także konieczne będą pierścienie. Dodatkowo dla B6 opona o fabrycznych rozmiarach to 205/55 R16, przy 225/55 R16 będziesz miał przekłamania na prędkościomierzu. Felga podejdzie. Będzie schowana w nadkolu bo duże ET.

Czyli, jak bym w przyszłości zmienił na 205 to przekłamania zostaną zniwelowane ? A nigdzie nie będzie ocierać ? Konkretnie podobają mi się te koła

http://allegro.pl/16-5x112-225-55-audi-a4-b8-oryginalne-i5656196152.html

i chcę wiedzieć czy da rady na nich śmigać.

Edytowane przez r7adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że da radę. Jak założysz opony w ori rozmiarze to będzie tym bardziej wszystko ok. Jakie masz zawieszenie, seria czy obniżone, np. sline? Przy serii nie powinno nic ocierać przy sline też nie. http://www.rimsntires.com/specspro.jsp średnica koła, które chcesz zamontować zwiększy się w stosunku do fabrycznego rozmiaru o 22mm. W linku który podałem możesz sobie to w prosty sposób sprawdzić.

Edytowane przez makaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że da radę. Jak założysz opony w ori rozmiarze to będzie tym bardziej wszystko ok. Jakie masz zawieszenie, seria czy obniżone, np. sline? Przy serii nie powinno nic ocierać przy sline też nie. http://www.rimsntires.com/specspro.jsp średnica koła, które chcesz zamontować zwiększy się w stosunku do fabrycznego rozmiaru o 22mm. W linku który podałem możesz sobie to w prosty sposób sprawdzić.

Ok, dzieki. Zawieszenie seria s-line. To kupuje.

Edytowane przez r7adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z posiadaczy b6 toczy się na 20? wymyśliłem sobie fele z s8 20 na 9 i et 46 ori audi przy przymiarce z oponami 255/30 tył siadł idealnie a z przodu koło się oparło o wahacz górną część i teraz nie wiem czy zaopatrzyć się w dystanse np. 5 albo 7 mm albo zmienić opony na np. 245/30 albo 235/35 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z posiadaczy b6 toczy się na 20? wymyśliłem sobie fele z s8 20 na 9 i et 46 ori audi przy przymiarce z oponami 255/30 tył siadł idealnie a z przodu koło się oparło o wahacz górną część i teraz nie wiem czy zaopatrzyć się w dystanse np. 5 albo 7 mm albo zmienić opony na np. 245/30 albo 235/35 ?

Witaj!

Kolego do takiego extreme setupu w B6/B7 odpowiednie gumki to 235/30/20 (będzie b. niski profil).

No i na przód dystans np. 8 mm.

Skontaktuj się z panem Tomkiem z Dystom.pl pomoże Ci dobrać odpowiednie,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :) ale czy ja wiem czy to extrem, jak bym jeszcze tam na jakimś gwincie jeździł to może ale zawias seria zostaje nic w dół ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20" bez gleby ??? Chyba na siłę chcesz założyć by był szpan.

20" musi mieć odpowiednie opony, czyli 235/30 max, a nie opony od A8. Do tego zawieszenie trzeba obniżyć, inaczej będziesz pośmiewiskiem, bo auto będzie wyglądało jak:

6ab9f9232abf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...