Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B6


Shhaddoww

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie będzie się coś działo jak założę opony na tył do mojej a4 b7 kombi opony na tył 225/50r17 felgi r 7.5j et42 a na przód opony 215/50r17

Z dystansami 10mm przód I tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak przekłamania licznika na 225/45/17. może ktoś się wypowiedzieć?

Dla mnie na takim rozmiarze przekłamanie wynosiło 7-8 km/h wgl. GPS

Witam serdecznie będzie się coś działo jak założę opony na tył do mojej a4 b7 kombi opony na tył 225/50r17 felgi r 7.5j et42 a na przód opony 215/50r17

Z dystansami 10mm przód I tył

To ośka, więc wg mnie nic nie będzie się działo. Tył będzie delikatnie wyżej stał (5mm), koło będzie miało 1 cm większa średnicę zewnętrzną z tyłu.

Trzeć nie będzie

Edytowane przez s3ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Chcę kupić do aczwórki 18" - zawieszenie standartowe. Alu i opony

Opony wybrałem: 225/40R18

a felgi 18 5X112 TOMASON TN1 ET45, szerokość 8,5

Chy felga z takim et nie schowa sie zbyt do środka? a 8,5 nie jest zbyt duże (nie czasem powinno być max 8)?

Nie lepiej wziąść et30?

Edytowane przez cerui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


7- 8 km/h to trochę dużo tak mi się wydaje.

Wystarczy o tym wiedzieć :) Dodam że to dla prędkości 140km/h (zapomniałem dopisać :facepalm: ) Można przy fotoradarze mieć więcej na budziku, większy zakres bezpieczeństwa. Wole takie przekłamanie niż w drugą stronę, kiedy licznik mówi Ci - spoko, spoko, a nie jest spoko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wole takie przekłamanie niż w drugą stronę, kiedy licznik mówi Ci - spoko, spoko, a nie jest spoko

Czyli licznik zawyza, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli licznik zawyza, tak?

Tak, przy tym rozmiarze licznik zawyża o te 7-8km/h niż prawdziwa prędkość.

Bodajże na 215/50/R17 przekłamanie wynosi już tylko 3km/h. Przy jeszcze większej srednicy zew opony zniwelujesz to kompletnie.

Chy felga z takim et nie schowa sie zbyt do środka? a 8,5 nie jest zbyt duże (nie czasem powinno być max 8)?

Nie lepiej wziąść et30?

nie ma problemu z felgą 8.5 cala. Z tym że nie wiem jak z naciagiem opony 225 na taką felgę. Ponoć kilka osób zakładało i jest ok, ale wydaje mi się że to już limit.

Z chowaniem się do środka to zalezy co oczekujesz. Generalnie do jakichś limitów związanych z tarciem będziesz miał około 1 cm jeszcze zapasu.

Edytowane przez s3ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nie ma problemu z felgą 8.5 cala. Z tym że nie wiem jak z naciagiem opony 225 na taką felgę. Ponoć kilka osób zakładało i jest ok, ale wydaje mi się że to już limit.

Żaden limit, wręcz dużo za dużo, żeby w ogóle nazwać to naciągiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi 18" 8,5J. Opony 225/40 czy jakie będą najlepsze i najwygodniejsze? Wiem, że przy 18" cięzko o wygode ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Żaden limit, wręcz dużo za dużo, żeby w ogóle nazwać to naciągiem :wink:

Tak myślisz :) ?

http://www.nakole.pl/tabela-szerokosci-felgi-a-opony.php

Zalecana szerokość felgi przy kapciu 225 to 7,5 cala, generalnie 225 wskakuje na felgi 6-8,5 cala więc temu tak to napisałem.

Zakładaliśmy na felgę 8 calową 225 i wchodziła ok, ale dało się wyczuć że wiele szerszej się tam nie zapakuje. Wiem że 225 na 8,5 cala ludzie zakładają, ale pojawiają się już w tym wypadku opinie o naciągu i sie nie dziwię.

Jeżeli twierdzisz że 225 dla felgi 8,5 to


dużo za dużo

to z chęcią posłucham co masz przez to do powiedzenia. Może coś nowego się nauczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 225 na 8j leżała ładnie, bez naciągu żadnego, profil "nie zwisał" w sensie nie było efektu takiego że po założeniu felga wydaje się wpadać w oponę, tylko było na równo :) - ale komuś to może być wadą, bo felga jest bardziej odsłonieta i przejeżdzając przypadkiem blisko krawężnika bardziej podatna na obtarcia jeżeli opona nie ma ochronnego rantu :wink:

Edytowane przez s3ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Felgi 18" 8,5J. Opony 225/40 czy jakie będą najlepsze i najwygodniejsze? Wiem, że przy 18" cięzko o wygode ! :)

Na profilu 40 i 18" felgach komfort już po woli się kończy :P Możesz próbować z 225 przy tej feldze ale pare osób już mówiło o naciągu w takim przypadku i tabelki serwisów oponiarskich zdają się to potwierdzać


235/40/18 na 8 calach wystaje poza felgę,225 jest równo z felgą

o dokładnie jak greg2505 pisze o "zwisaniu opony"


Czyli 235 jest korzystniejsze ze względu na rant ochronny?

Rant ochronny może mieć każda opona (prawie, jeżeli jest taki model w ofercie producenta), ja na 225 miałem, specjalnie takie kupiłem. 235 po prostu "zakrywa" felgę dodatkowo trochę bardziej balonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem 235/40/18 teraz zamówiłem 225/40/18 mam nadzieję że będzie ok ,szczególnie z jazdą w koleinach,kiedyś miałem 225/45/17 na 8 calowej feldze i było ok,żadnego naciągu,felga dobrze chroniona,ale też podobno dużo zależy od modelu opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli konfiguracja:

opony 225/40R18

a felgi 18 5X112 , szerokość 8,5

1)spasuje na standartowe zaieszenie?

2)Jakieś dystanse trzeba założyć?

3)Czy w przypadku takiego doboru et 45 jest ok? Bo mogę mieć tą samą felgę z et30.

Edytowane przez cerui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli konfiguracja:

opony 225/40R18

a felgi 18 5X112 , szerokość 8,5

1)spasuje na standartowe zaieszenie?

2)Jakieś dystanse trzeba założyć?

3)Czy w przypadku takiego doboru et 45 jest ok? Bo mogę mieć tą samą felgę z et30.

1) nie widzę problemów - miałem ET48 na 8" i oponę 225 i do elementów zawieszenia było jeszcze trochę miejsca przy skręcie kół na max-a. Twój zestaw z ET45 będzie o jakieś 3 mm blizej elementów zawieszenia więc wg mnie spokojnie

2)wg mnie nie trzeba - ewentualnie dla lepszego look'a

3) ta felga przy ET30 zacznie Ci szorować o nadkola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...