Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B7 - jaki silnik wybrać pod instalację LPG?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jeśli pracujesz w NL to pewnie będziesz robił trasy po autostradach. Więc zastanów się dodatkowo czy 130 KM (2.0 ALT) w aucie ok. 1550kg (licząc instalację LPG i bak LPG zatankowany do pełna) będzie jechało, że o dolewce oleju w większości przy LPG w ALT nie wspomnę po takiej trasie. Seria 1.8T 163KM nie ma lekko z klocem B6 czy B7, a co dopiero 2.0. Zawsze w 1.8T za śmieszy pieniądz zrobisz te 180-190 KM i masz spalanie LPG na dobrym poziomie w porównaniu do tego co oferuje auto pod względem przyspieszenia z turbo.

P.S.

Nie wiem czym jeździłeś wcześniej i jakie miało to przyspieszenie bo może dla Ciebie 130KM będzie ok.

Opublikowano

Jeśli pracujesz w NL to pewnie będziesz robił trasy po autostradach. Więc zastanów się dodatkowo czy 130 KM (2.0 ALT) w aucie ok. 1550kg (licząc instalację LPG i bak LPG zatankowany do pełna) będzie jechało, że o dolewce oleju w większości przy LPG w ALT nie wspomnę po takiej trasie. Seria 1.8T 163KM nie ma lekko z klocem B6 czy B7, a co dopiero 2.0. Zawsze w 1.8T za śmieszy pieniądz zrobisz te 180-190 KM i masz spalanie LPG na dobrym poziomie w porównaniu do tego co oferuje auto pod względem przyspieszenia z turbo.

P.S.

Nie wiem czym jeździłeś wcześniej i jakie miało to przyspieszenie bo może dla Ciebie 130KM będzie ok.

To w zasadzie po co brać silniki do 2.0. Może lepiej pokusić się o 2.4 v6 170 km? Nie będzie wyżyłowany i trochę mocy też będzie.

Opublikowano

Jeśli pracujesz w NL to pewnie będziesz robił trasy po autostradach. Więc zastanów się dodatkowo czy 130 KM (2.0 ALT) w aucie ok. 1550kg (licząc instalację LPG i bak LPG zatankowany do pełna) będzie jechało, że o dolewce oleju w większości przy LPG w ALT nie wspomnę po takiej trasie. Seria 1.8T 163KM nie ma lekko z klocem B6 czy B7, a co dopiero 2.0. Zawsze w 1.8T za śmieszy pieniądz zrobisz te 180-190 KM i masz spalanie LPG na dobrym poziomie w porównaniu do tego co oferuje auto pod względem przyspieszenia z turbo.

P.S.

Nie wiem czym jeździłeś wcześniej i jakie miało to przyspieszenie bo może dla Ciebie 130KM będzie ok.

To w zasadzie po co brać silniki do 2.0. Może lepiej pokusić się o 2.4 v6 170 km? Nie będzie wyżyłowany i trochę mocy też będzie.

Oooo widzisz..... Zapomniałem o nim. Też dobra droga :) , chodź nie jest ich dużo na naszym rynku tak jak 1.8T, może w NL więcej.

Opublikowano

Jeśli pracujesz w NL to pewnie będziesz robił trasy po autostradach. Więc zastanów się dodatkowo czy 130 KM (2.0 ALT) w aucie ok. 1550kg (licząc instalację LPG i bak LPG zatankowany do pełna) będzie jechało, że o dolewce oleju w większości przy LPG w ALT nie wspomnę po takiej trasie. Seria 1.8T 163KM nie ma lekko z klocem B6 czy B7, a co dopiero 2.0. Zawsze w 1.8T za śmieszy pieniądz zrobisz te 180-190 KM i masz spalanie LPG na dobrym poziomie w porównaniu do tego co oferuje auto pod względem przyspieszenia z turbo.

P.S.

Nie wiem czym jeździłeś wcześniej i jakie miało to przyspieszenie bo może dla Ciebie 130KM będzie ok.

To w zasadzie po co brać silniki do 2.0. Może lepiej pokusić się o 2.4 v6 170 km? Nie będzie wyżyłowany i trochę mocy też będzie.

Panowie kolega chce kupić a4 b7,a w tej budzie nie było silnika 2,4 v6 170 km z tego co wiem ;)

Edytowane przez enzo83

Opublikowano

Tylko i wyłącznie 1,8T koledze zostaje chyba,że do B6 się cofnie :wink:

Opublikowano

to niech bierze 4.2 S4 B7

Opublikowano

Panowie a jak oceniacie motor 1.6 pod LPG w B6 ?

Opublikowano

1,6 pod LPG jak najbardziej prosty silnik 8 zaworów nie ma się co zepsuć. Jeżeli nie zależy Ci na super osiągach a tylko na przemieszczaniu z punktu A do punktu B to się nadaje. Spalanie na trasie przy spokojnej jeździe 8 - 8,5 litra max co mi spalił jak do tej pory to 11,5 l. LPG w mieście. Tylko pamiętaj z dynamiką szału nie ma - wręcz zapomnij o dynamice ale jak zredukujesz do 3 to nawet się zbiera ale wtedy kręcisz go do 6000 obrotów aby coś wyprzedzić.

Opublikowano

Tylko 1.8T , a jak w Holandii nie możesz znaleźć to masz blisko do Niemiec, sam sprowadzałem pół roku temu z Niemiec i wcale ich tak mało nie jest jak w NL :D

Opublikowano

Mnie osobiście w 1.8T odstrasza turbosprężarka, podciśnienia, koło dwumasowe.. Czyli przypadłości 1.9TDI

Opublikowano

no,straszne rzeczy :grin:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.