Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Słabe palenie na rozgrzanym silniku + LOGI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

RSW na włączonym zapłonie ma być w okolicach 0.740V ... jakie masz teraz

Patrzyłem na RSW na właczonym tylko zapłonie i u mnie wynosi równo 0.700V

Opublikowano

Patrzyłem na RSW na właczonym tylko zapłonie i u mnie wynosi równo 0.700V

może być :good:

Opublikowano
  • Autor

Witam ponownie

Zamieszczam nowe logi dynamiczne po wymianie Imm (ori) i czyszczeniu N75. Nie wiem za co teraz się wziąć czy najpierw pojechać na czyszczenie nastawnika, czy sprawdzenie wtrysków, czy od razu zabrać się za pompę? Denerwuje mnie to strasznie że nie wiadomo za bardzo co może być przyczyną że jak jest rozgrzany nie chce palić, aż wstyd go przy ludziach zapalać. Zauważyłem że troche pomaga jak przy kręceniu ruszam gazem.

Grupa 013 statyczne:

bfcf1a583a934a86.jpg

Grupa 011 pomiar 1:

906f3a1a4c9093af.jpg

Grupa 011 pomiar 5:

3657312dbc47b775.jpg

Grupa 003 dynamiczne:

4bedc7ce729f192f.jpg

Grupa 004:

a2ad69ee75962fd5.jpg

Grupa 008

ed5b552e0552dff7.jpg

Grupa 010

f6578d98918833ce.jpg

Opublikowano

spróbuj teraz nastawnik wyczyścić

Opublikowano
  • Autor

A ogólnie jak teraz logi się kształtują?? Nastawnik spróbuję wyczyscić w poniedziałek w jakimś warsztacie.

Opublikowano

przepływka coś nie bardzo, i korekcje duże

Opublikowano
  • Autor

No to ja już nie wiem, jak nowa Ori przepływka może działać nie bardzo?? Jakie powinna wskazywać wyniki aby była w normie?

Opublikowano

Może pomoże w ocenie przepływki:

dokonujemy pomiar w próbie dynamicznej grup 003, 008 oraz 010.

uwzględnić należy:

- 003: wartości poz. 2 i 3 powinny być tożsame.

jeżeli nie są, to G70 mierzy nieprawidłowo, chyba że w grupie 008 wartość poz. 4 [ograniczenie dymienia] jest wyższa od wartości poz. 3 [ograniczenie momentu obrotowego], a niższa niż wartość poz. 2 [życzenie kierowcy].

- 008: poz. 2, 3 i 4:

a. wartość poz. 2 [życzenie kierowcy] powinna być najwyższa;

b. wartość poz. 3 [ograniczenie momentu obrotowego] powinna być najniższa;

c. wartość poz. 4 [ograniczenie dymienia] powinna być wyższa od wartość poz. 3, a niższa niż wartość poz. 2.

jeżeli wartość poz. 4 jest najniższa - G70 mierzy nieprawidłowo.

- 010: poz. 1 i 4:

a. wartość poz. 1 powinna wynosić tyle, ile wskazuje wymagana wartość dla danego silnika [zazwyczaj wartość tożsama z grupy 003 poz. 2];

b. wartość poz. 4 powinna wynosić 100.

jeżeli wartość poz. 1 jest mniejsza niż wymagana - G70 mierzy nieprawidłowo.

jeżeli watość poz. 4 jest mniejsza niż 100 - pomiar wykonać ponownie [pedał akceleratora nie został wciśnięty do oporu].

Opublikowano
  • Autor

To co może być przyczyną słabych wyników skoro przepływka jest nowa a logi wychodzą jakby była zepsuta??

Opublikowano

przepływka coś nie bardzo, i korekcje duże

To zostala CI kompresja do sprawdzenia.

Opublikowano
  • Autor

Dziś jeszcze zauważyłem że jak jest rozgrzany i zaraz po zgaszeniu go zapalam to jeszcze jakoś w normie zapala, ale jak po stoi z 5 minut to już go dłużej musze kręcić. [br]Dopisany: 01 Wrzesień 2008, 13:58 pm_________________________________________________Czy to może być oznaka cofającego się paliwa??[br]Dopisany: 01 Wrzesień 2008, 17:13_________________________________________________A która dawka startowa jest większa: 18,6mg/R czy 24mg/R ?? Bo na zimnym jak mam dawkę 24mg/R to odpala mi rewelacyjnie a jak się rozgrzeje i ma 18,6mg/R to nie chce zapalić i muszę go długo kręcić/

Opublikowano

Im mniejsza wartosc tym wieksza dawka - ale Ty masz dawke 2,8 mg/R (dosc wysoką) skad Ci sie wzieło 18,6 oraz 24 ?

Opublikowano
  • Autor

Chodzi mi o dawkę rozruchową która się ustawia w Adapatcji w grupie 5.[br]Dopisany: 02 Wrzesień 2008, 16:20_________________________________________________Jak jest rosgrzany i zapalam go zaraz po zgaszeniu to jeszcze w miarę zapala, gorzej jest jak po stoi z 15 minut i temperatura silnika spadnie do 70stopni, wtedy musze go długo go kręce. Najlepiej pali jak już jest całkowicie zimny silnik

Opublikowano

Moze czujnik temp. zielony cos swiruje.

Odepnij i zobacz co sie bedzie dzialo.

Pozdr

Opublikowano
  • Autor

Czujnik temperatury płynu chłodzącego wymieniłem tydzień temu na fabryczny, (chodzi o ten cztero pinowy??)[br]Dopisany: 08 Wrzesień 2008, 17:32_________________________________________________Z jakim kosztem mogę się liczyć sprawdzając kompresję i czy wtryski nie leją w warsztacie?? [br]Dopisany: 10 Wrzesień 2008, 11:44_________________________________________________Czy cylinder nr 3 to jest cylinder z wtryskiwaczem sterującym??[br]Dopisany: 10 Wrzesień 2008, 12:06_________________________________________________Dziś zauważyłem że przy 4000obr/h pojawia mi sie taki błąd:

00575 - Intake Manifold Pressure

17-00 - Control Difference

(575 - Ciśnienie w przewodzie dolotowym

różnica dorególowania)

Bład ten po zgaszeniu pojazdu i wykasowaniu Vagiem z pamięci znika, do ponownego przekreczenia 4000obr/h

Domyślam się że to jest N75. Jak te N75 się fachowo nazywa, bo chciałbym kupić go ORI??

Opublikowano

Przepłwyka jest dalej uwalona ktoś ci sprzedał popsutą. Wymień ją na inną bo ta dalej tnie dawkę.

Opublikowano
  • Autor

Czy to aby napewno przyczyną jest Imm a nie N75?? Bo już sam nie wiem gdzie szukać przyczyny

Opublikowano

00575 jest zwiazany z cisnieniem doladowania....zakladajac ze turbina jest wyczyszczona czyli lopatki VTG pracuja lekko i w pelnym zakresie... blad ten moze byc zwiazany z zaworem N75.

Podmien zawór z dobrego auta i sprawdz.

Poki nie zrobisz porzadku z cisnieniem w turbinie nic nie rob z LMM.

Opublikowano

Dawka może być ograniczone przez przepływke jeśli turbo za mało pompuje i wtedy nie jest to wina przepływki u ciebie turbina od 1900obr pompuje zadane ciśnienie a przepływka i tak tnie dawde więc napewno jest do wymiany.[br]Dopisany: 12 Wrzesień 2008, 11:21_________________________________________________Zrób jeszcze raz log kanału 11 dynamicznie bo w tych ostatnich logach co wkleiłeś to turbo ładnie pompuje.

Opublikowano
  • Autor

Mam już N75 od kumpla napewno dobry, więc jutro z rana podmienię i jeszcze przy okazji ruszę sztangę kilka razy i wtedy zrobie logi. Męczą mnie te duże korekcje na cylindrach.[br]Dopisany: 12 Wrzesień 2008, 12:32_________________________________________________Witam.

Dziś zamieniłem miejscami dwa wtryskiwacze na pierwszymi drugim cylindrze, założyłem też nowe Ori podkładki pod te dwa wtryski i o to wynik z logu:

64df4b43193ba43c.jpg

Zauważyłem też gorszy problem, mam całe mokre wężyki przy wtrysku sterującym (te w oplocie od powrotu ropy) i cały wtrysk jest mokry, co może się przez tą nieszczelonośc dziać???

Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.