Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Korozja błotnikow A4 B8 2008


djmostek

Rekomendowane odpowiedzi


I dla tego przedliftowcy je przeszczepiają :)

Czyli widać, że spełniają swoją funkcje skoro montują je seryjnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d*py dali !!!!

już z 10 lat dają :decayed:

pytanie tylko czy w każdym rodzaju części celowo,czy niektóre im najzwyczajniej nie wyszły

Gdyby OOOO doskonale zabezpieczali auta i wyglądałyby one doskonale nawet po kilku latach to nowe auta nigdy tak dobrze by się nie sprzedawały

Co do błotników w B8 uważam, że zaliczyli lekką wpadkę jakościowo-technologiczną, ale co tu się dziwić jak błotniki nawet w nowych A8 korodują...

A8 jest z aluminium

Czym zabezpieczyć najlepiej by nierdzewialy błotniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero teraz zauważyłem temat z gnijącymi błotnikami w b8.

masakra, auta świeże i gniją

kiedyś audi to było coś porządnego, mocnego na lata, a teraz to taka sama kaszana jak cała reszta, albo i jeszcze gorsza :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem ten sam problem z nadkolami. Zrobiłem tak ze zalałem całe nadkola od środka oraz progi w środku od strony błotnika i rant środkiem do konserwacji

Minął rok i zauważyłem ze u dołu przy progu na rancie odprysł ten środek i jest goła blacha i chyba w tym roku będę musiał zrobić tak samo ale zastanawiam się nad jakimś innym środkiem żeby był bardziej gumowy i zabezpieczyć cały rant. Te plastikowe nakładki zdają się być ok ale ten może się brud z nimi zbierać i zacznie korodować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rosji też mają problemy z rantami tylko że tam są bardzo zaradni ludzie:

https://www.drive2.ru/l/9524215/

i po co płacić w ASO za kawałki plastiku :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś gdzie można te listwy ochraniające błotniki od korozji kupić? I jakie jeszcze preparaty kupić? Samochód będzie konserwował znajomy blacharz ale bym wolał żeby kupił jakieś lepsze środki to może mu coś podpowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO kolego :)

Nowe mają dwustronną taśmę klejąca i kołeczki pasujące pod błotniki polifta. Do przedlifta można je np obciąć i w ich mijsce nałożyć klej do szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki a jak te listwy się nazywają po fachowemu? :grin: lub po jakim numerze ich szukać?

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki a jak te listwy się nazywają po fachowemu? :grin: lub po jakim numerze ich szukać?

nazywa sie to ochrona lakieru przed zarysowaniem 8K0 853 823 , 8K0 853 824

BTW. U mnie ranty na błotnikach wyglądaja jak nowe i nie mam póki co problemu z tym. Mam zamiar też założyć te listwy profilaktycznie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna nazwa, odbiega to trochę od tematu


Podał by ktoś link do tych listew? Wklepałem w neta ale nie mogę tego znaleźć

ochrona lakieru przed zarysowaniem 8K0 853 823, 8K0 853 824

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do tych listew czy gdzieś je kupię w internecie? Czy trzeba pojechać samemu do ASO audi?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te listwy można kupić w autolandzie lub inter carsie? Bo nie mam blisko aso audi

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki a jak te listwy się nazywają po fachowemu? :grin: lub po jakim numerze ich szukać?

nazywa sie to ochrona lakieru przed zarysowaniem 8K0 853 823 , 8K0 853 824

BTW. U mnie ranty na błotnikach wyglądaja jak nowe i nie mam póki co problemu z tym. Mam zamiar też założyć te listwy profilaktycznie. :)

@up Dzięki wielkie

te numery tzn 8K0 853 823 , 8K0 853 824 - rozumiem że jeden jest do prawego nadkola a drugi do lewego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


te numery tzn 8K0 853 823 , 8K0 853 824 - rozumiem że jeden jest do prawego nadkola a drugi do lewego?
tak :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość Audi to mit. Mam A4 b8 od kilu lat. Mało jeżdżę, szanowane . Rdza pojawiała się w wielu miejscach już po 3 latach od nowości , od błotników przez tylna klapę kończąc na podwoziu. Jednym słowem SYF, odradzam wszystkim kto mnie pyta o to auto.

Edytowane przez fafiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz większy badziew produkują....albo masz auto ze skandynawii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...