RNS-E - karty SD?

kajet24

sd do 4gb sdhc do 2gb co tu potwierdzać

A czy microSD z adapterem na SD działa bez problemu? Sorry za głupie pytania, ale nie lubię kupować czegoś co potem nie działa :)

Działa bez problemu:wink:

Adaptory działają, sprawdzałem 3 różne i 0 problemów. SDHC są problemy, mi 4 GB nie działa, mniejszych nie miałem. Zwykłe SD nie-HC szukaj jak chcesz miec pewność.

Sorki za OT ale potrzebuję tak na szybko. Nie mam kodu do swojego rnse. Czy jak wypnę na dosłownie chwilkę kostkę z rnse to straci pamięć i będę potrzebował kodu. Chodzi mi o zamianę rnse z jednego auta do drugiego czyli wypięcie i wpięcie

Już lepiej żebyś zapytał tu: http://a4-klub.pl/warsztat-zrob-to-26/nawigacja-rns-e-7428/

Nie rozumiem też do końca pytania, ale odpowiem.

Jak odepniesz RNS-E u siebie (zakładając że jest połączony CAN - czyli działa multifunkcja i komunikaty na FIS z RNSa), to jeśli podepniesz znów u siebie nie potrzebujesz wpisywać kodu bo RNS jest nauczony Twojego VINu (po CANie) i nie żąda kodu. Jeśli podepniesz tylko pod zasilanie bez CANa to będziesz musiał wpisać kod, ale u siebie dalej powinien pamiętać VIN i kodu nie żądać. Ale jeśli podłączysz u kogoś kto ma też CAN połączony to niby nie nauczy się jego VINu gdy nie wpiszesz kodu, ale gdybyś znał kod i wpisał w innym aucie to u siebie już też musiałbyś wpisać. Nie wiem jak jest jak jest CAN w innym aucie ale nie wpisujesz kodu - chyba (ale nie daję gwarancji) powinno u Ciebie bez kodu przyjąć.

Nie rozumiem też do końca pytania, ale odpowiem.

Dokładnie:thumbup1: Małe uzupełnienie:

Skoro nie wpisujesz kodu za każdym razem to znaczy ze działa u Ciebie jak trzeba. Jeżeli podepniesz do innego auta to nie ruszy bez kodu ale u Ciebie po powrocie będzie działał normalnie. Jak potrzebujesz kod do swojego radia to PW wyjaśnię co i jak :wink: