Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknie płyn chłodzący


Couguar27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dzisiaj wziąłem się za wykręcenie nieszczęsnego rozrusznika i udało się. Nie jest to trudna robota :). Przy okazji zauważyłem że delikatnie kapie mi płyn chłodzący tzn. robią się kropelki na misce olejowej koło czujnika poziomu oleju. Kolor różowy miał ktoś taki problem niewiem skąd to może wyciekać. Pozdrawiam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy nie puszcza oring pomiędzy termostatem a blokiem silnika lub w ten sam odlew do którego przykręcany jest termostat w bok tego odlewu włożona jest zaślepka z oringiem i przykręcona jedną śrubką do bloku silnika wszystko to znajduje się za alternatorem pod kolektorem sącym

Thermostat housing plug question tu masz temat i fotki o termostacie i tej zaślepce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem a4 b6 [bfb] od jakiegoś czasu uciekał mi płyn w niedużych ilościach, okazało się że był luz na jednej z opasek przy reduktorze gazowym. Po wymianie problem ustał lecz teraz na dniach zauważyłem wyciek tak jak kolega na misce olejowej. Nagrałem filmik jeżeli możecie doradzcie czy to może być w tym miejscu co hopek03 pisze. Couguar27 u ciebie wygląda to tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dzisiaj wziąłem się za wykręcenie nieszczęsnego rozrusznika i udało się. Nie jest to trudna robota :). Przy okazji zauważyłem że delikatnie kapie mi płyn chłodzący tzn. robią się kropelki na misce olejowej koło czujnika poziomu oleju. Kolor różowy miał ktoś taki problem niewiem skąd to może wyciekać. Pozdrawiam.

Pozdrawiam

sa 2 srubki do bloku ,jeszcze rurka od termostatu ktora moze przepuszczac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest trochę inaczej niż u marcina tzn. płyn skapuje po misce ale przy czujniku poziomu oleju z drugiej strony, dzisiaj biorę kamerkę inspekcyjną i będę patrzył gdzie to cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy na skrzyni nie stoii ci płyn , jesli stoii to krociec wody z tyłu sinika , druga opcja to sprawdz osadzenie termostatu, ale moim zdaniem na filmiku to pompa wody mowi PAPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filmu to może puszcza Ci na pompie wody... jest tam taka metalowa zaślepka na której może cieknąć. A co do wycieku za alternatorem sprawdź ten plastikowy korek co jest przykręcany do silnika i zatyka dziurę po grzałce montowanej w szwedzkich autach. Jest on w bloku silnika nad termostatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie wtrace sie, na skrzyni i misce mam płyn za silnikiem od grodzi też, krople czerwone, zastanawia mnie czy to ten króciec plastikowy czy moze ta metalowa rurka która idzie od turbo gdzies za silnik. ona jest z ciecza chłodznicy ? wymienna ?

DSC_1375.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe co jest z tym plynem w B6? U mnie znów gdzieś ucieka... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega dal temat i uciekl.ja mialem wyciek z krocca.mechanik trzy razy zakladal krociec i nie udalo mu sie wogole.pojechalem do innego mechanika.wyciagnal nowy krociec(zamiennik a zaplacilem za orginal) z peknietym wejsciem dla czujnika temperatury i pewnie dlatego nadal cieklo.za tydzien jade na kontrole czy nowy krociec trzyma.

---------- Post dopisany 07-04-2014 at 20:09 ---------- Poprzedni post napisany 28-03-2014 at 16:00 ----------

nowy krociec trzyma, hura!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...