Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rdza a4 b5 dół drzwi?


tobi665

Rekomendowane odpowiedzi

witam

W zeszłym tygodniu po dokładniejszym umyciu samochodu po zimie zobaczyłem że na drzwiach pokazują sie purchielki z rdzą zaraz nad listwami na dole drzwi.

Znalazłem 3 purchielki największy 2x2cm. Czy to normalne/mozliwe żeby nie były robione i takie coś wychodziło? Samochód w polsce od 3lat. Bo wwszystko wskazuje że drzwi nie były robione.

Czy robić takie coś teraz i czy jeszcze czekać? Cze może czekać a później kupić zdrowe drzwi? ale taki te trzeba i tak pomalować czy coś.

Samochodem nie wiem ile jeszcze będe jeździł, może kilka miesiecy a mozę kilka lat hehe

Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, podejrzewam, że to normalny objaw - w mojej a4 z 98 roku na 100% nic przy drzwiach nie było kombinowane, a mam to samo - pojawiają się małe pęcherzyki tuż nad dolnymi listwami... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim to samo, pod listwą zrobiła sie rdza i bąble wyszły nad listwe, tylko , że u mnie drzwi mogły być malowane. Poszpachlowałem to bo nie chce żeby mi szło dalej do góry. Dodatkowo w miejsce gdzie listwa styka sie z blachą uszczelniłem silikonem żeby woda sie tam nie dostawała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest Pany. Prawdziwy ocynk w audi skończył się przy modelu 80-nie wszystkich.

Jak oddasz to do lakiernika będzie pięknie. Ale spodziewaj się że za rok po zimie, będzie to samo, lub jeszcze gorzej. Bo u lakiernika ma wyglądać i to wszystko. Chyba że znajdziesz kogoś kto ci to zrobi sumiennie.

Chyba że zrobisz to sam porządnie.

Mała zaprawka :

Czyszczenie do gołej blachy w tym miejscu

Brunox lub inny środek hamujący rozwój rdzy min. 24h

Szpachel żeby wyrównać

Podkład

Baza dobrana komputerowo

Klar z utwardzaczem 2 dni ważności

Ok 120zł

Jeśli masz trochę wprawy nie będzie ani śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkałem się z tym już w paru sztukach audi b5... jak kolege to przeraża, to niech nie zagląda pod te gumowe listwy na dole drzwi:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż chciałoby się powiedzieć... czy to jest Audi czy jakaś popierdółka :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można te listwy wy***ać jak w przedliftach :naughty: tam nie ma tego problemu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przedlifcie nie było ich w 95r tylko, ja równiez polecam calkowite usuniecie dziadostwa, wśrodku tej listwy jest metalowa wkładka która zdrowo koroduje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik 96 też nie miał (możliwe że był przejściowy) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam już dziurę drzwi do wymiany aż wstyd bo mam w domu audi 80 B3 mimo 23 lat nie ma tam żadnej rdzy ani karoseria ani podłoga

new_Obraz_034.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjąłem dzisiaj ta listwe i u mnie w tej czarnej listwie nie ma nic metalowego, a rdza zaczęła wychodzić od tej śruby co jest przykręcana z przodu i na tych dzyndzlach widze już nalot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc masz listwy serwisowe z plastikiem w środku. Pozazdrościć. W aso ponad 500 komplet takich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż chciałoby się powiedzieć... czy to jest Audi czy jakaś popierdółka :grin:

Zdecydowanie popierdółka, jak wszytko co nowsze. Znajomy ma Audi z 89r. Nigdy nie widziała garażu. Blachy zero rdzy, podwozie zero rdzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha moje audi właśnie pojechało na malowanie 4 x dół drzwi bo też się tam lekko coś porudziało ale przede wszystkim miałem jakimś cudem obtłuczone ranty drzwi. Rdza jeszcze była pod listwami na progach co są tam też trzeba było coś pomyśleć.

A tych listew na drzwiach na dole nie mam i nie miałem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem z kumplem na myjce i jak zobaczyłem dół drzwi w jego A3 z rocznika 96 to się przeraziłem :facepalm: to już się chyba do malowania nie nadaje... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A3 tym bardziej bo już kiedys też robiłem a3 z 98 nie waloną a drzwi pasażera porudzone :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...