Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie opony do tych felg?


kinky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem te felgi (w końcu zmiana na 17): FELGI 17 ORYGINALNE AUDI A4 A3 A6 (3992022889) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Jaki rozmiar opon będzie idealny? Najgorsze jest to, że nie znam szerokości opony :/ ET felg to 45. Myślałem o oponach 225/45R17. Czy to będzie dobry rozmiar? Na wlepce od wlewu paliwa mam napisane, że jak 17 to 215

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215/45/17 będzie najbardziej odpowiednia opona do tego modelu felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215/45/17 będzie mniejsze od fabrycznego o 10mm, bliższe średnicą będzie 225/45/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem te felgi (w końcu zmiana na 17): FELGI 17 ORYGINALNE AUDI A4 A3 A6 (3992022889) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Jaki rozmiar opon będzie idealny? Najgorsze jest to, że nie znam szerokości opony :/ ET felg to 45. Myślałem o oponach 225/45R17. Czy to będzie dobry rozmiar? Na wlepce od wlewu paliwa mam napisane, że jak 17 to 215

przy 17" masz zalecane 215/45 czy /50 .... bo to już drobna różnica. 215/50/17 zamiennik najbardziej odpowiadający to 235/45/17 ( ogólnie można to tak przeliczać +2cm szerzej to -5% mniej wysokości). 225/45/17 też do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi dotarły, wymiary to 7Jx17 ET49. Ja wlepce od wlewu jest chyba 215/50R17. Takie chyba wezmę :) będzie dobrze? A czy dystans do tych felg będzie potrzebny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie bardzo dobrze.:wink:

Sam na takich zacząłem jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dystans do tych felg będzie potrzebny?

przyda się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dystans do tych felg będzie potrzebny?

przyda się

A ile mm na przód i ile na tył? Jakiej firmy są najlepsze? Na co zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro

Felgi dotarły

to załóż je na samochód i zmierz sobie sam jaki chcesz osiągnąć efekt i ile mm będzie ci potrzebny dystans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dystansów to wstrzymam się. Chciałbym kupić już opony, ale nadal nie wiem jakie. Obecnie jeżdżę na 195/65 R15. Wszedłem na stronę podaną na forum dotyczącą przelicznika/zamiennika opon. Wpisałem mój rozmiar opony i najmniejsza różnica jest opona 225/45 R17. Różni się tylko o 0,2mm, więc raczej takie też kupię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do B6 jednak polecam 215/50/17, jest to idealny zamiennik 235/45/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale mi ryjesz ;) A już miałem wybrane. Teraz dojdźmy do kompromisu. Mam coś takiego na wlepce:

IMG_2881.jpg

17 calowe polecane są tylko jedne. 235/45R17. Zamiennik do nich co Ty proponujesz 215/50 różni się o 3,5 mm (0,5 %).

A zamiennik opon na których teraz jeżdżę 195/65R15 - pokazuje mi 225/45R17 różnica jest 0,2mm czyli 0%

Sprawdzam na stronie: Zamienniki opon. Kalkulator opon. Przelicznik opon. Opony.com.pl

To które teraz?

Miałem ładnie wybrane: 225-45-17 91V CONTINENTAL SPORT CONTACT 5 neu 31 (4066823862) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz 17" i w miarę dobry komfort to polecam 215/50

Sam mam takowe i jestem zadowolony.

Idealnym zamiennikiem 235/45 jest to co napisałem wcześniej.

Ale nic się nie stanie jak założysz 225, wielu na takich jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie masz do wyboru 4 rozmiary opon:

-205/50

-215/50

-225/45

-235/45

masz felgi o szerokości 7J więc polecam te węższe, 205/50 albo 215/50. jeśli zależy ci na szerszych to bierz 225/45, 235/45 nie polecam.

naprawde nie ma co się tutaj rozwodzić tygodniami na które to wkońcu się zdecydować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna i druga są OK. Napisz coś więcej na czym Ci zależy ... bo jak na cenie, lepszym trzymaniem w zakrętach i niższym profilu auta to zdecydowanie 225/45/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby było ciut wygodniej i zawieszenie dostawało mniej po d*pie, spalanie będzie takie same. Głównie zależy mi na tym aby opona nie spadła mi na zakręcie tak jak twierdzi wulkanizator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam continental conti sport contact 3 fr(czyli z rantem ochronnym) 225/45/17 w mojej b6 i się mieszcza bez dystansu :wink: nic nie trze , b.dobrze sie jezdzi i trzyma drogi i nie narzekam na komfort a wygląd bezcenny:wink: i bierz najlepiej tylko i wyłącznie z rantem ochronnym:wink: http://www.tirerack.com/tires/BigPic.jsp?sidewall=Blackwall&tireMake=Continental&tireModel=ContiSportContact+3&sidewall=Blackwall może tego zdjęcie nie oddaje i nie widać ale jest centymetrowy rant opony chroniący felgę przed krawęznikiem to pomoże ci zawezyć krąg poszukiwania opon do twoich felg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie zależy mi na tym aby opona nie spadła mi na zakręcie tak jak twierdzi wulkanizator.

prosze cię zmień wulkanizatora:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...