Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa zatartych wycieraczek


piotrcar

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele osób w tym wątku pisze, aby odrzutnik ciągnąć do siebie. Ale ten plastik włożony jest w rynienkę pod pewnym kątem, i moim zdaniem należało by to wyciągać w kierunku szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie zakupiłem nowy mechanizm złożyłem i d.....

ramiona od mechanizmu obcierają o podszybie....czyżby zle dobrany mechanizm??? nie ten model....?\jest to możliwe....

mam wrażenie że oryginał jest bardziej wygięty....

odpowiednie dogięcie i gra....nie pamiętam kiedy moje wycieraczki tak szybko chodziły:)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wszystkie mechanizmy sa takie same,czy jest roznica miedzy b6 a b7,moglby ktos podrzucic numerek do b6 2005 1,8

tez mnie dzisiaj to dorwalo :facepalm: wycieraczki ani drgna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Przestały mi działać wycieraczki,łącznie ze spryskiwaczami. Początkowo podejrzewałem, czyli zatarty mechanizm, jednak mechanizm jest sprawny. Ramiona zdemotowałem sciągączem. Rozebrałem całe podszybie... co proste nie jest :facepalm::kwasny: SIlniczek od wycieraczek próbowałem podłaczać na sztywno swój i inny wzięty ze szrota (z zamknietą i otwartą maską) jednak problem dalej występuje i silniczek nawet nie drgnie...

Po podłaczeniu kabla, moduł elekrtyrki podaje następujące błedy:

01517 - Control Module for Trailer/Towing Sensor (J345)

01753 - Windshield Wiper Motor (V) Stage 1
31-10 - Open or Short to Ground - Intermittent
01754 - Windshield Wiper Motor (V) Stage 2
31-10 - Open or Short to Ground - Intermittent

Miał ktoś z was podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem, otóż podczas odpalenia auta przestały mi chodzić wycieraczki, mianowicie początkowo drgnęły ok 4 cm i stanęły w miejscu natomiast później przestały się poruszać w ogóle. Wcześniej chodziły bez zarzutu, nawet tego samego dnia rano wszystko było ok. Podczas ich włączania słychać jak pracuje silniczek natomiast brak jakiegokolwiek ruchu. Jeśli im się delikatnie pomoże ręką to chodzą lekko natomiast nie same. Ktoś ma jakiś pomysł co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem, otóż podczas odpalenia auta przestały mi chodzić wycieraczki, mianowicie początkowo drgnęły ok 4 cm i stanęły w miejscu natomiast później przestały się poruszać w ogóle. Wcześniej chodziły bez zarzutu, nawet tego samego dnia rano wszystko było ok. Podczas ich włączania słychać jak pracuje silniczek natomiast brak jakiegokolwiek ruchu. Jeśli im się delikatnie pomoże ręką to chodzą lekko natomiast nie same. Ktoś ma jakiś pomysł co może być nie tak?

Mechanizm zabrudzony i stanal, musisz wyjac mechanizm, przeczyszcic i przesmarowac i na dwa lata spokoj, potem pewnie powtorka. Niestety tak jest w b7... Ktos chyba opisywal ze brakuje jakiejs oslony. Mi mechanik to zrobil za 150 zl, tanio w sumie nie, ale twierdzil ze duzo pracy przy tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie dopadła ta bolączka.

Rozebrałem,przesmarowałem i przykręciłem ramiona.

Zachciało mi się jeszcze lekko docisnąc nakrętki trzymające ramiona.

No i od strony kierowcy niestety za mocno docisnąłem i urwałem gwint.

:facepalm:

Najgorsze to że jestem w niemcowni.

Ja pierd........

:facepalm:


Mechanizm zakupiony.

Fakt,drogo ale co poradzić.

Pamiętajcie by nowy rozebrać i przesmarować.

Smaru tam jak na lekarstwo.

kmw8fum7.jpg

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm zakupiony.

Wczoraj wykonałem operację bez strat i duma mnie rozpiera :wink::)

Widzę na Twoim zdjęciu, że robią teraz sworznie z podebraniem w środku, choć wczoraj nie pamiętałem o nim, to podobnie podszlifowałem papierem na kątówce tak aby końcówek nie ruszyć, teraz widzę, że mogłem jeszcze więcej poszlifować.

Mam nadzieje szybko nie wracać do tego tematu.

Edytowane przez Endrio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja moje plastikowe podszybie połamałem :(

Ciągnąłem i tak to się skończyło że kawałek pod szybą został na całej długości szyby a reszta w moich rękach....

Chyba ktoś mądry jak wymieniał szybę to może przykleił to podszybie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja moje plastikowe podszybie połamałem :(

Ciągnąłem i tak to się skończyło że kawałek pod szybą został na całej długości szyby a reszta w moich rękach....

Chyba ktoś mądry jak wymieniał szybę to może przykleił to podszybie ....

To niefajnie :kwasny:

Może przykleił, choć ja wcześniej czytałem aby ciągnąć podszybie do siebie, i już też niewiele brakowało aby przy szarpaniu boki podszybia połamać o maskę ,a okazało się, że ono osadzone jest raczej od góry niż od przodu?

Edytowane przez Endrio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A ja moje plastikowe podszybie połamałem

Nie ty jeden, ja to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba bardziej do góry i w stronę szyby to wyciągać. Bo tam jest taka rynienka i ten plastik w niej jest wciśnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ułamany kawałek próbowałem na wszelkie sposoby wytargać ale poległem.

Być może u mnie ktoś przy zmianie szyby pociągną to klejem i dlatego to połamałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie dopadla choroba wycieraczek w A4.

Wole chyba wymienic mechanizm niz bawic sie godzinami ze starym, czy te zestawy z allegro po 95-98 PLN sa ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup oryginał i zapomnij o temacie, ja kupiłem zamiennik w IC - gówno jakich mało.

Spodziewalem sie tego...

A gdzie kupic oryginal poza ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem po walce z mechanizmem. Nie mogłem tego gó.... na wyjąć,przy chyba trzecim podejściu.

Ja wyjmowałem podszybie tak;

1) cały plastik przesunąłem kilka razy lewo /prawo ( w stronę kół L/P) . Przesuwa się więc stwierdziłem że nie jest przyklejony.

2) demontaż filtra kabinowego , razem z plastikowym mocowaniem

3) między akumulatorem a filtrem który już wyjąłem, jest miejsce gdzie można włożyć dość duży wkrętak płaski, ostrożnie ale zdecydowanie wypchnąłem plastik, wyszedł kawałek. Reszta ręcznie do góry w stronę szyby i poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie np przykład bez odkręcania tej śrubki nie dało się wyjąc mechanizmu

U mnie tez nie, głowilem się jak wyjąć i nic... Odkrecilem śrubke i poszło odrazu. Zdjelem tylko osłonę od kompa i podszybie. U mnie ściągacz wogole się nie sprawdzil tylko młot i wielkim trudem pióra zeszły

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

która śrubkę kolego tą która łączy cały mechanizm ???

dziś z tym będę walczył drugie podejście

za pierwszym podejściem właśnie poległem na wyciągnięciu tego mechanizmu . wszystko było zdemontowane ramiona , podszybie , odkręcone trzy śruby i za cholerę nie mogłem go wydostać.

Rozebralem ten mechanizm ale oczywiście coś musiało pójść nie tak zabiłem gwint na trzpieniu podczas wybijania.

Ps.

Od razu proponuję odkręcić silnik wycieraczek wtedy nie ma problemu z wyciągnięciem.

Sprawa zakończona

Gwint został ponownie nagwintowany

Wszystko działa jak należy.

Edytowane przez lestad79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!
Chodzi mi o zrobienie jedne wycieraczki zamiast dwóch. Tak jak na tym zdjęciu

https://www.facebook.com/Audi.A4.STW/photos/a.346907295346723.70899.309816642389122/355465544490898/?type=3&theater

lub tutaj jest więcej fotek

http://audi-motorsport-blog.blogspot.com/2012/09/gallery-marko-racing-audi-a4-stw.html

Jakiego można użyć mechanizmu z jednym ramieniem???
I czy ktoś z forumowiczów tak robił???

Edytowane przez lango
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...