Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budowa układu wydechowego A4 B6/B7 w 1.8T


zelek87711

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.07.2022 o 13:43, morelo napisał:

Mam środkową puszkę turboworks i to w cabrio :grin: pełen przelot po 200 km nie chce ci się tym autem jechać już tak w głowie buczy. 

ile  Hoffman liczy za taki wydech? Trzeba mu zostawiać samochód czy robi wysyłkowo będę wkładał Quattro na zimę to potrzebuję coś w miarę luźnego ale cichego.

Ale chcesz robić cały wydech czy tylko tłumiki ? Jeśli tłumiki to wyrzuć turboworksa i wstaw baq albo rm . do BFB minium 1 rezonator i 2 końcowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, od turbiny idą 3 cale dp, później będzie zejście raczej na 2,5 cala do Y-pipe,  a pójdzie na dwa tłumiki po 2,25 cala,  środkowe zrobię takich jak u Ciebie BAQ exhaust,  Widzę że po internecie polecają a tylne puszki mam buzera i na razie nie będę ich ruszał i zobaczymy co z tego wyjdzie. według tego co znalazłem w internecie taki przekrój rur bez problemu wystarczy na te moce poniżej informacja.

ExhaustSizeChart.jpg.11dccc50ec340c8c38970f10045bbc79.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam planuje zmianę końcowych tłumików w swoim A4B7 na te od 2.0 TFSI czy ktoś się orientuje czy wszystkie oznaczenia silników w 2.0 posiadały te bardziej "przelotowe" końcowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrotce bede robil przekladke quattro do swojego 1.8bex. Mam kat wywalony,3’dp. Tlumik jak i reszta bedzie z b7 2.0tfsi. Jaki to bedzie miec dzwiek? Tylne z tego co tu wyczytalem sa przelotowe,ale srodkowy zostawie. Srednice rur tez cos sa inne. Tlumik jest w calosci wiec bedzie laczony rurze za plecionka.Nie bedzie za glosno? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W avj koncowe też są przelotowe. Również nie mam kata i w środku jest cicho ale na zewnątrz przy bucie ponoć jakoś to gada. Nie wiem ale tak mówią znajomi jak przejeżdżam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje chyba zalozyc i sprawdzic. Problem tylko w tym ze razem  zmontazem quattro chce ogarnac szyby,kierownice,radio 2 din wiec wszystko sie w kupie zbierze al wolalbym zrobic raz i miec spokoj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...