Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaz gniazda 230V

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich.
Poszukuję dokładnego schematu podłączenia fabrycznej przetwornicy 12/230 V do A4 B8. Z posiadanego schematu ze starszej wersji Elsy nie mogę się doszukać gdzie należy podłączyć piny we wtyku przetwornicy. Posiadam oryginalną przetwornicę 8K0 907 155 D z płaską czarną trzypinową wtyczką - pin Nr 1 przewód czarny 1,5 lub 2,5 mm2; pin Nr 2 przewód czerwony 1,5 lub 2,5 mm2; pin Nr 3 przewód żółty 0,5 mm2.
Pytałem rózwnież w serwisie ale nie bardzo potrafili mi pomóc - wg Elsa onnline występują dwa gniazda zewnętrzne i wewnętrzne w wyposażeniu specjalnym. Nie byli wstanie znaleźć schematu do gniazda w środkowej konsoli z tyłu.


Schemat_230_V.jpg



Heh:( Chyba nikt nie jest w stanie pomóc w temacie. Kurde porozbierałem prawie pół samochodu i klapa. Ciekawi mnie tylko jedno czy ten trzeci przewód w kostce zasilania przetwornicy (zapewne sterujący) jest zasilany np po zapłonie czy może z jakiegoś sterownika np Bordnetz albo z komfortu?
Pewnie będę musiał rozebrać żonie Tiguana, bo jej zamówiłem z fabrycznym 230 V i u niej działa.

  • 1 rok później...
Opublikowano

Odświeżę kotleta, ktoś montował i zechce się pochwalić?

Gdzie trzeba podłączyć 3 kabelek? jakieś kodowania potrzebne?

Opublikowano

Wersja do 2011 roku

U13 :

wtyka 3 PIN

PIN 1 - masa
PIN 2 - ZASILANIE ST3 bezpicznik 30A SF5 ( brazowa wtyka ) bagaznik prawa strona
PIN 3 - ZASILANIE ST2 bezpiecznik 15A SF2 ( czerwona wtyka ) bagaznik prawa strona

kabelek szaro/niebieski to iluminacja ( podswietlenie ) łapiemy np. od gniazda zapalniczki

Opublikowano

kabelek szaro/niebieski to iluminacja ( podswietlenie ) łapiemy np. od gniazda zapalniczki

Tak tylko w gnieździe 230V nie ma iluminacji (no chyba że jest jakoś ukryte) :) jest tylko dioda podejrzewam że przy podłączeniu jakiegoś urządzenia się zapala.

W tej chwili mam z tyłu gniazdo 12V (zapalniczka) czy moge wykorzystać te kabelki do podłaczenia przetwornicy 230V? oczywiście wymieniając wcześniej wtyczkę :)

Opublikowano

W serwisie nie daja rady a ja mam wiedziec :grin:

schemat jest oczywiscie dla aut po 2010 do 11.2011

Mozesz podpiac wg. schematu i wykorzystać 3 PIN czyli od zapalniczki
A zas 2 PIN musisz pociagnac zasilanie stały plus

Opublikowano

Bo Ty Grzegorzu wiesz wszystko :grin::naughty:

No tak właśnie siedzę i myślę, zapalniczka ma + i - a tu potrzeba 2x plus więc tak czy śmak kabla trzeba pociągnąć.

No dobra mniej więcej czaję :)

Dzięki Grześ :hi:

Edytowane przez andynl

  • 1 rok później...
Opublikowano

schemat jest oczywiscie dla aut po 2010 do 11.2011

WRC - a masz moze schemat do poliftow?

Opublikowano

POLIFT po 2012 :

U13 :

wtyka 3 PIN

PIN 1 - masa 2,5 mm
PIN 2 - ZASILANIE ST3 2,5 mm bezpicznik 25A SF5 ( brazowa wtyka ) bagaznik prawa strona
PIN 3 - ZASILANIE 1,5 mm mostkujemy z biało/fioletowym kablem np. gniazdo zapalniczki w podłkokietniku lub przodu

Opublikowano

Dlaczego do przetwornicy potrzebne są dwa zasilania?

Opublikowano

Dzie

POLIFT po 2012 :

U13 :

wtyka 3 PIN

PIN 1 - masa 2,5 mm
PIN 2 - ZASILANIE ST3 2,5 mm bezpicznik 25A SF5 ( brazowa wtyka ) bagaznik prawa strona
PIN 3 - ZASILANIE 1,5 mm mostkujemy z biało/fioletowym kablem np. gniazdo zapalniczki w podłkokietniku lub przodu

dzieki WRC!

  • 1 rok później...
Opublikowano

Dzięki dla kolegi właśnie tego szukałem.:)

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Wtyczka z tej przetwornicy będzie pasować do wtyczki z gniazda 12v co jest pod kratką nawiewu z tylu ?

Opublikowano
13 godzin temu, Kodzak33 napisał:

Wtyczka z tej przetwornicy będzie pasować do wtyczki z gniazda 12v co jest pod kratką nawiewu z tylu ?

Będzie P&P, wyjmujesz 12V i w jej miejsce wkładasz gniazdo 230V, nie trzeba nic zmieniać przy osłonie.

Opublikowano

Bardziej mi chodziło o wtyczkę podłączenia ale już wiem że nie pasuje. 

Opublikowano
39 minut temu, Kodzak33 napisał:

Bardziej mi chodziło o wtyczkę podłączenia ale już wiem że nie pasuje. 

No ta wewnętrzna nie może pasować, bo musisz i tak położyć dodatkowy kabel z zasilaniem i jest dlatego 3 PIN, a przy zapalniczce masz 2 PIN.

Opublikowano
W dniu 14.05.2018 o 16:49, l2k2 napisał:

No ta wewnętrzna nie może pasować, bo musisz i tak położyć dodatkowy kabel z zasilaniem i jest dlatego 3 PIN, a przy zapalniczce masz 2 PIN.

Sprawdzałem i przy zapalniczce też są trzy piny w każdej z trzech w tunelu

Opublikowano
34 minuty temu, Kodzak33 napisał:

Sprawdzałem i przy zapalniczce też są trzy piny w każdej z trzech w tunelu

O choroba, montowałem to u siebie i nie pamiętałem. W każdym razie wtyczki nie pasują, nowe przewody też trzeba położyć.

Edytowane przez l2k2

Opublikowano
51 minut temu, l2k2 napisał:

O choroba, montowałem to u siebie i nie pamiętałem. W każdym razie wtyczki nie pasują, nowe przewody też trzeba położyć.

To fakt wtyczki inne są ale myślę że można piny połączyć i bez problemu będzie działać 

Opublikowano
3 godziny temu, Kodzak33 napisał:

To fakt wtyczki inne są ale myślę że można piny połączyć i bez problemu będzie działać 

Teoretycznie powinno, jednak.... inne, większe są też przekroje przewodów i dla przetwornicy masz osobno bezpiecznik, ja bym nie ryzykował że w trakcie używania dojdzie do jakiegoś spięcia i puści się auto z dymem, a to tylko przeciągnięcie 2 kabli do bagażnika.

  • 1 rok później...
Opublikowano

Panowie, odświeżę kotleta.

Ci ktorzy montowali mogą potwierdzić zestaw gratów do montażu:

8K0907155H lub D lub M (przetwornica), 8K0919565A 6PS (adapter 230V), 3D0971830F (wtyka),

N90455206 (4x śruba)

I jeszcze inny pojemnik na kubki tylko nie wiem z którą końcówką 8K0862533 (A, B lub C) ? Na 99% z końcówką A lub C i do niego od środka przykręca się przetwornicę.

I jak dobrze zrozumiałem trzeba pociągnąć jeden przewód 2,5mm z bagażnika i podpiąc go pod bezpiecznik?

Edytowane przez tomi790

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.