Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe do A4 B8?


Gibons

Rekomendowane odpowiedzi

dalej nie wiem jak sprawdzic czy mam wlaczony czujnik zurzycia klockow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2017 o 18:11, pinius2 napisał:

dalej nie wiem jak sprawdzic czy mam wlaczony czujnik zurzycia klockow?

W bardzo prosty sposób,   odepnij wtyczkę od czujnika w klocku

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, pinius2 napisał:

klocki juz ledwlo widac a nic komputer nie pokazuje

 

Zdejmij koło i sprawdz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odlaczylem czujnik i nic nie wyswietla. klocki mam prawie zero wiec sa wylaczone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3/3/2017 o 11:32, Grohu napisał:

No ja na tarczy OZ Sport mam 12 tyś latałem na torze jak chcesz mogę fotkę zrobić jak wygląda. Klocek to DS 2000. Przy czym ja bardzo ostrożnie ten setup układałem dosłownie z 2 tys km hamowałem bardzo delikatnie bo takie dostałem zalecenie przy tym zestawie.

heya podrzuc te fotke..  bo u mnie te tarcze wygladaja koszmarnie..  klocki zuzyte moze w 30% a tarczy prawie nie ma... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty dobrze, że napisałeś bo ostatnio trochę polatałem po autostradach i obczaj co się dzieje przy otworach xD Przebieg chyba z 20k na jednych klockach i tarczach. Dużo za duże te pęknięcia czy jeszcze można bezpiecznie jeździć?

kxt4hDE.jpg

25bXzY1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tarcze wyglądają straszne,pęknięcia i dziury zalepione,chyba nadają się tylko na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja jak boga kocham miesiąc temu nie było ani jednego. Przyszły temperatury trochę przyznaje polatałem i armagedon xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grohu

Jakie klocki masz tam zamontowane ? Mikropęknięcia to normalne w przypadku tarcz perforowanych ale w niczym one nie przeszkadzają i nie wykluczają tarcz z użytku ale fakt mocno zapchanych otworów trochę mi się nie podoba, nigdy nie miałem aż takiego syfu tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferodo DS 2000 ale te zapchania już patrzyłem to syf po prostu można dmuchnąć i jest udrożniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grohu napisał:

Ty dobrze, że napisałeś bo ostatnio trochę polatałem po autostradach i obczaj co się dzieje przy otworach xD Przebieg chyba z 20k na jednych klockach i tarczach. Dużo za duże te pęknięcia czy jeszcze można bezpiecznie jeździć?

kxt4hDE.jpg

25bXzY1.jpg

Weź wiertarke i wiertło 4.5mm. Przejedź każda dziurę i będzie git. Zawsze tak robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev ale jeździłbyś na tak popękanych tarczach bo na tym wolałbym nie oszczędzać jeżeli istnieje jakieś ryzyko. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mikropęknięcia są normalną rzeczą w przypadku tarcz perforowanych.

Tarcze te posiadają certyfikat TUV także gdyby to zagrażało bezpieczeństwu to by na pewno Tuv tego nie klepnął ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Grohu napisał:

Dev ale jeździłbyś na tak popękanych tarczach bo na tym wolałbym nie oszczędzać jeżeli istnieje jakieś ryzyko. :)

To że popekaly to tylko Twoje niedbalstwo. Gdybyś usuwał syf z otworów to nic by się nie stało,  bo i tak się nic nie stało, tylko tyle że są tam małe pęknięcia.  Niczym się nie przejmuj, wyczyść i jeździj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, wymienialem 3 dni temu w swoim B8 łożyska i przy okazji okazało się, że mam już zużyte tarcze i klocki na przodzie. Mechanik kupil w Intercars tarcze ATE i klocki TRW. Zrobilem na nich z 50km i bylo wszystko ok. Po dwoch dniach wybralem sie w trase 160km na dzialke i z powrotem, ale wracajac przez miasto uslyszalem, ze klocki zaczely piszczec przy delikatny hamowaniu. Przy mocniejszym docisnieciu piszczenia juz nie ma.

Czy klocki mają się "dotrzeć", czy co może być tego powodem? Jutro wieczorem jadę do tego mechanika na reklamację, ale chciałbym mieć trochę wiedzy przed wizytą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej nie wyczyścił porządnie jarzma i klocki się blokują, występują drgania, które słyszysz jako pisk, jak klocki dociśniesz czyli unieruchomisz to pisk znika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chlopaki mam pytanko

ile musze hajsu przygotować na nowe tarcze klocki przód?

dodam ze nie chce robic zadnych swapow tylko takie jakie są 314mm 

w intercarsie mi powiedzieli 2szt tarcze ferodo 430 zł, klocki trw 150 zł ceny hurtowe. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki też weź Ferodo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...