Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie klocki i tarcze hamulcowe do Audi A4 B8?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jezdzisz jak dziadek :-))))

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Opublikowano

To raczej u Ciebie jest coś nie tak skoro masz problemy, ja ich nie mam :D

 

Pora udać się na jakiś kurs, filmiki na YT widać na niewiele się zdały :grin:

Opublikowano

Moze masz racje :))) co ciekawe najlepszy czas na ringu zrobilem praktycznie bez hamulcow na zagotowanej i upalonej serii hehe..

No nic.. moze poprostu mam jakas chinszczyzne zamiast prawdziwego zimmermanna lol

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Opublikowano

przy okazji.. jakas procedure docierania stosujecie? zaraz po montazu? jakies kilka srednich i kilka mocnych hamowan?

Opublikowano
24 minuty temu, st4yKool napisał:

przy okazji.. jakas procedure docierania stosujecie? zaraz po montazu? jakies kilka srednich i kilka mocnych hamowan?

Ja stosuje delikatne traktowanie przez jakieś 1000km i jest ok.

Opublikowano

Najpierw 5 hamowań z 50 do 20, potem 5 z 70 do 20, kolejne 5 z 100 do 40 i to takie wstępne masz z głowy, dalej 200-300 km nie przegrzewać.

Opublikowano

Jakie przerwy miedzy hamowaniami? :)

P.s. sprawdz pw...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Opublikowano

 

Dnia 26.06.2017 o 17:14, Adam-Lewian napisał:

Formula Z to tarcze pływające, zupełnie inna technologia. Te tarcze fabrycznie są np w RS6, RS4, R8, BMW M5, M3, Panamera Turbo

na pewno pływające ?

bo jest różnica między pływającymi a dwuczęściowymi...

Opublikowano

Na pewno ;)

Opublikowano

to dopytam jeszcze, na przykładzie tarczy 356x34

oem 4h0615301k/r jest w tej samej technologi (pływająca) co formula Z 100.3364.75 ??

Opublikowano

Nie bardzo rozumiem pytanie.

4H0 615 301 K to jest właśnie 100.3364.75 czyli tarcza pływająca, dokładnie ta sama co montuje fabryka Audi

 

Opublikowano

o to właśnie mi chodziło, konstrukcyjnie tożsame

ze zdjęć napewno to same to to nie jest, inny dzwon 

Edytowane przez przemek530d

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Posiadam A4 B8 2.0tfsi z quattro 2009r. Obecne tarcze mają przejechane ~150kkm. Wszystko było w porządku do tej pory, ale ostatnio na myjce musiałem się zapomnieć i na rozgrzaną przednią tarczę chlapnąłem wodą. Tarcza ma bicie 0.15mm. Podczas hamowania ze 130km/h czuć bicie, przy hamowaniu z 70 czy 80km/h bicia nie ma.

Zmierzyłem suwmiarką grubość tarczy i jest około 28.3 mm (+- 0.1 mm). Czy taka tarcza nadaje się do toczenia na samochodzie?

Wyczytałem, że ta tarcz powinna mieć minimalną grubość 28mm. Zdaje się, że to tarcz o 320mm średnicy.

Jakie są konsekwencje tego, że tarcz będzie miała 27mm grubości po toczeniu?

Opublikowano
3 godziny temu, chesterman napisał:

Posiadam A4 B8 2.0tfsi z quattro 2009r. Obecne tarcze mają przejechane ~150kkm. Wszystko było w porządku do tej pory, ale ostatnio na myjce musiałem się zapomnieć i na rozgrzaną przednią tarczę chlapnąłem wodą. Tarcza ma bicie 0.15mm. Podczas hamowania ze 130km/h czuć bicie, przy hamowaniu z 70 czy 80km/h bicia nie ma.

Zmierzyłem suwmiarką grubość tarczy i jest około 28.3 mm (+- 0.1 mm). Czy taka tarcza nadaje się do toczenia na samochodzie?

Wyczytałem, że ta tarcz powinna mieć minimalną grubość 28mm. Zdaje się, że to tarcz o 320mm średnicy.

Jakie są konsekwencje tego, że tarcz będzie miała 27mm grubości po toczeniu?

Tarcza do śmieci i zakładaj nowe nie kombinuj To są hamulce:facepalm:

Opublikowano
8 godzin temu, chesterman napisał:

Posiadam A4 B8 2.0tfsi z quattro 2009r. Obecne tarcze mają przejechane ~150kkm. Wszystko było w porządku do tej pory, ale ostatnio na myjce musiałem się zapomnieć i na rozgrzaną przednią tarczę chlapnąłem wodą. Tarcza ma bicie 0.15mm. Podczas hamowania ze 130km/h czuć bicie, przy hamowaniu z 70 czy 80km/h bicia nie ma.

Zmierzyłem suwmiarką grubość tarczy i jest około 28.3 mm (+- 0.1 mm). Czy taka tarcza nadaje się do toczenia na samochodzie?

Wyczytałem, że ta tarcz powinna mieć minimalną grubość 28mm. Zdaje się, że to tarcz o 320mm średnicy.

Jakie są konsekwencje tego, że tarcz będzie miała 27mm grubości po toczeniu?

wycierasz d...ę szkłem

Opublikowano
Godzinę temu, Dev napisał:

wycierasz d...ę szkłem

lol. Czyli co, radzicie tylko nowe? nowe w aso to trochę ból.

Opublikowano
9 godzin temu, chesterman napisał:

lol. Czyli co, radzicie tylko nowe? nowe w aso to trochę ból.

bierz OZty

Opublikowano

@Dev Nie widziałem tej marki nigdy, w necie szukałem to też ciężko coś znaleźć.

Co myślisz o tarczach TRW 320mm dla mojego pojazdu? Nie wiem jakiego producenta ma Audi, ale zaciski są od TRW.

Jakie tarcze i klocki rekomendujesz na przód i tył?

Opublikowano

Otto Zimmermann

Opublikowano
5 godzin temu, chesterman napisał:

@Dev Nie widziałem tej marki nigdy, w necie szukałem to też ciężko coś znaleźć.

Co myślisz o tarczach TRW 320mm dla mojego pojazdu? Nie wiem jakiego producenta ma Audi, ale zaciski są od TRW.

Jakie tarcze i klocki rekomendujesz na przód i tył?

Bież tarcze Otto Zimmermann a klocki ferodo.:wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.