Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Felgi 17" a spalanie ALT.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Temat założyłem w dziale o ALT ponieważ pytanie jest kierowane do właścicieli A4 z tym silnikiem.

Obecnie mam oponki 195/65/15. Planuje na lato założyć 225/45/17, bądź podobne.

Czy ktoś na forum posiada oponki w tym rozmiarze? Jak wygląda spalanie i wytrzymałość zawieszenia?

Obecnie pali mi 9l LPG podczas spokojnej jazdy na trasie, 11l w mieście. Średnio wchodzi mi 10l Prz relacji 1/2 miasto/trasa.

Proszę o porady. Jeśli napisałem w złym dziale niech moderacja przeniesie.

Pozdrawiam, Łukasz

Opublikowano

WITAM KOLEGO JA MAM TAKI SILNIK I MAM ZALOZONE 235/40/18 BEZ GAZU I LEKKO TRZEBA LICZYC OKOLO 10 LITROW :shock3: A ZAWIESZENIE ZALEZY JAK KTO JEZDZI I SZUKA NA DRODZE DZIUREK :doh:

Opublikowano

mam 235/45/17 continental sport contact w Q tylko ze silnik 1.8t i róznicy nie zauważyłem róznicy w spalaniu

Opublikowano
Witam,

Temat założyłem w dziale o ALT ponieważ pytanie jest kierowane do właścicieli A4 z tym silnikiem.

Obecnie mam oponki 195/65/15. Planuje na lato założyć 225/45/17, bądź podobne.

Czy ktoś na forum posiada oponki w tym rozmiarze? Jak wygląda spalanie i wytrzymałość zawieszenia?

Obecnie pali mi 9l LPG podczas spokojnej jazdy na trasie, 11l w mieście. Średnio wchodzi mi 10l Prz relacji 1/2 miasto/trasa.

Proszę o porady. Jeśli napisałem w złym dziale niech moderacja przeniesie.

Pozdrawiam, Łukasz

Bedzie twardo i 1 litr sobie dodaj,roznica w komforcie na pewno i zauwazysz w rozpedzaniu auta na pewno ze wiekszy opor.Proponuje 205/55/16 idealny rozmiar i fele ori z a6 :).

Te sprzedaj temat przerabialem.....

Opublikowano
WITAM KOLEGO JA MAM TAKI SILNIK I MAM ZALOZONE 235/40/18 BEZ GAZU I LEKKO TRZEBA LICZYC OKOLO 10 LITROW :shock3: A ZAWIESZENIE ZALEZY JAK KTO JEZDZI I SZUKA NA DRODZE DZIUREK :doh:

Ten rozmiar jest nie prawidłowy dla 18" powinno być 225/40/18

Opublikowano

225/40/17" (zima/lato) - te same alufelgi, opona zimowa/letnia

Jeżdżę na LPG: spalanie od 10.4 litra.....do 12litrów (zależnie od trasa/miasto no i od "kopyta")

Opublikowano
  • Autor

Chyba odpuszczę temat zakupu felg na lato. Dużo jeżdżę i jednak wybieram komfort.

Opublikowano

E tam, mi w ADP przy 215/50R17 spalanie idzie 1 litr LPG w górę (czyli nie ma się czym przejmować) ale to ADP więc przy ALT nie powinieneś widzieć różnicy :wink:

Komfort na 17 jest dużo lepszy według mnie niż na 15, dziury i tak omijam (na wybojach nie widzę różnicy) a dużo bardziej komfortowo takie auto się prowadzi, lepiej trzyma się drogi :wink:

Opublikowano

235/45/17"

Plusy:

- trzyma na zakrętach bardzo dobrze

- poprawia wygląd

Minusy:

- na dziurawe polskie drogi się nie nadaje

- wybija zawieszenie

- dużo mniejszy komfort

- delikatnie większe spalanie

- wolniej się rozpędza

Opublikowano

1.8 ADR i felga 17 225/45 i jakos nie placze na spalanie

Opublikowano

U mnie na zimę 195/65/15 - na lato 225/45/17. Potwierdzam słowa przedmówców - komfort prowadzenia na 17 zdecydowanie na plus, a spalanie jeśli nawet odrobinę wyższe to da się przeżyć. No i auto prezentuje się zdecydowanie lepiej :grin:

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

225/45 R17"
Nie narzekam na spalanie w trasie potrafi zejść nawet do 8,33 L/100km
Średnie spalanie ok. 10L / 100 km

Generalnie polecam, na zimę chyba zarzucę ALu 16"

Edytowane przez Strażak R1

Opublikowano

235/45/17 i szczerze powiem, że nie zauwazyłem jakiegoś większego spalania, a auto dużo lepiej się prowadzi i mogę śmiało polecić :wink:

Spalanie miasto 10L gazu czyli niecałe 24zł :banan:

Opublikowano

Trochę w koleinach sama się prowadzi, aczkolwiek to normalne ^_^ Kwestia przyzwyczajenia :D

Edytowane przez Strażak R1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.