Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pisk po uruchomieniu silnika


drula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś dłuższego czasu spotykam się z dziwnym objawem podczas odpalania samochodu. Po odpaleniu silnika słyszę pisk przez kilkanaście sekund (silnik pracuje wtedy na wyższych obrotach) po czym cichnie. Zanim obroty spadną do normalnych, pisk potrafi się pojawić ponownie, ale tylko na chwilę i znów ucichnąć. Najciekawsze jest to, że nie zawsze się pojawia, choć jest to zdecydowana większość poranków. Ale nie tylko, piszczeć potrafi też gdy jeździłem, zatrzymałem się na 20 minut i znów odpalam silnik. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym?

https://www.youtube.com/watch?v=oIgxqtB_PcY

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądałem Katalog Auto Świat - Silniki do kontroli. I był opisany 1.8T. I między innymi była opisana usterka tzw. efekt odkurzacza. Czyli usterkowa pompa recyrkulacji (tak to chyba było napisane). Podejrzewam że właśnie chodzi o pompę SAI. Poza tym na tym filmiku ona się ponownie załącza kilkadziesiąt sekund po uruchomieniu (podobnie jak u mnie) tyle tylko że u Ciebie piszczy a u mnie buczy jakby była dziura w wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest katalog w PDF: Auto Świat Katalog - Silniki Do Kontroli 2-2013 - `PDF'y - bir00 - Chomikuj.pl

Od 7s. jest o naszych silnikach. Ogólnie rzecz biorą to te silniki mają sporo kosztownych usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Orientuje się ktoś czy ta pompa SAI pasuje z B5 1.8T do B6 1.8T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też ją usunąć

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/235106-DIY-B6-1-8t-Vacuum-line-and-Check-Valve-removal-simplification

W opisie jest również pozbycie się różnych wężyków podciśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy nie spadł któryś z węży z odkurzacza,(SAI). U mnie jak spadł ten cieńsze to dźwięk był taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...