Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.5tdi ile pali


kamilg.86.86

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od nogi kierowcy :D mi tak po dziurach spala 7 do 7.5 litra a na trasie to schodze prawie do 5 . Dobrze przemyśl zakup takiego silnika bo do tanich nie należy a jak chcesz jeździć to wiadomo trzeba trochę dołożyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie się zastanawiam bo mam upatrzone takie auto po wymianie wałków i hydrauliki wraz z rozrządem, naprawy te były przeprowadzone 30kkm temu (udokumentowane) ogólnie szukałem 1.9tdi ale ciężko znaleźć w przyzwoitym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 w przyzwoitym stanie będzie jeszcze trudniej znaleść jeśli chcesz jeździć tanio i tanio remontować to bierz 1.9 chociaż ja na 1.9 bym się już nie zamienił :D trzeba auto porządnie obejrzeć i musi to ktoś zrobić kto zna się na 2.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.9 i spalanie dochodzące do 7 litrów, jednak nie uznaję ekodrivingu. W przypadku 2.5 tdi spalanie będziesz miał na poziomie 8 litrów przy mieszanym trybie jazdy. Dźwięk V6 bez porównania z V4, jednak poczytaj na forum na temat tych silników zanim kupisz, bo nie cieszy się on dobrą opinią kierowników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim 2,5 nigdy nie wyszło powyżej 8l a nie wiem o co chodzi w ekodravingu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem obejrzeć a6 2,5tdi 150km , i powiem,że byłem bardzo zaskoczony brakiem mocy,co prawda jak przekroczyło 2k rpm to jakoś przyspieszał ale moje a4 1z+chip(kostrz)+wtryski AFN lepiej się zbierała. dodam ,że audi było po wymianie hydrauliki i wałków, myślałem że lepiej ten silnik jeździ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik cichy,ale typowo na trasy bo w miescie malo elastyczny szczegolnie,ze skrzynia 6 i krotkie przelozenia.Spalanie na poziomie 7,5-8l w miescie (oczywoscie bez stania w korkach)a na trasie okolo 7l.Ogolnie jak silnik zadbany to jest fajny ,ale nie do sprzedania za normalne pieniadze w Polsce.Ja taki mialem i przez prawie 3 lata zadnych niespodzianek przy przebiegu okolo 300tkm ,ale sprzedalem go za grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W moim przypadku w quattro spalanie w miescie w granicach 10-12 l przyznam ze nie jeżdze oszczednie raczej b.dynamicznie jezeli chodzi o trasę to przy spokojnej jeździe 6 l prędkość do 90 km/h, przy ciaglym wyprzedzaniu prędkość czasem do 140 km/h to 8 l. Jeżeli chodzi o dźwiek to bez porównania z 1.9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli auto które chcesz kupic miało robione wałki to pytanie jakie zostały włozone, jaka hydraulika itd,.

2.5 w zimie mieszany tryb pali nawet 9 litrów, w trasie PL-uk 6-6.5

teraz mi wychodzi 8, pół na pół miasto i poza miastem, ale nie autostrada,.

2.5 po programie chodzi znacznie lepiej masz ok 185 koni za niewielką kasę,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 to moc z 1.9/2.0, a koszty utrzymania z 3.0. Bierz albo większy, albo mniejszy, nie 2.5 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trzymajmy się tematu,bo OT czy lepsze 2.5 czy 1.9 to inny temat:wink:

Moje (afb 150ps)w trasie pusty 5.8l/100km załadowany po sufit 6.1l/100km(130km/h na tempomacie),miasto 7,5l/100km,zabawa mocą około 15l,100km:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Habol, z całym szacunkiem , ja mam 7 lat, 2.5 nie pali 7/100, chyba że w trasie do 120,. i PSJ, trzeba liczyc że 8 średnio, w cyklu mieszanym,.

automaty potrafia nawet 12 w miescie,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi quattro zaladowana przy predkosciach autostradowych okolo 150 - 160 km/h spalilo 7 litrow i to wedlug tankowan nie fisa. Wierzcie lub nie ale taki wynik mam i to nie jest jakis tam specjalnie uzyskiwany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin::grin::grin: ta jasne 7L quattro....w trasie....:doh: , widzisz i nie grzmisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Habol, z całym szacunkiem , ja mam 7 lat, 2.5 nie pali 7/100, chyba że w trasie do 120,. i PSJ, trzeba liczyc że 8 średnio, w cyklu mieszanym,.

automaty potrafia nawet 12 w miescie,.

automaty w trasie potrafią jeszcze więcej :wink: wciągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...