Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jakie CB - 520xl czy coś innego ?


Nosfer

Rekomendowane odpowiedzi

Od samego początku używam unidena co prawda nie ma aktualnej homologacji ale ma z 2006 roku wiec można sie tłumaczyć ze kopiłeś jak jeszcze miał i nawet nie wiedziałeś ze stracił.

ale przecież tego nikt nie sprawdza, przynajmniej ja osobiście sie nie spotkałem z tym przy kontroli , ani nie słyszałem nigdy ,żeby psy sprawdzały CB

nom, nie sprawdzają, mi ostatnio przy kontroli nie sprawdzali, ale jak trafi się jakiś upierdliwy i będziesz kozaczył to wierz mi że CI sprawdzą :decayed:

ale ja przy kontroli nigdy nie kozacze bo mam zawsze punktów na styk :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry ten kotlet :wink4: !!! Chce kupić U520 bądź U510, ale sam jeszcze niewiem czy U520 mi potrzebny :kwasny:. Jaka jest różnica w wymiarach ??? Czy ten RF-Gain używa się często ??? O ile wzmacnia siłę nadawania ??? Czy jest kolosalna różnica ??? Polećcie mi antenę. Chciałbym ją postawić na klapie bagażnika (magnes) bądź przymocować uchwytem na środku zaraz przy szybie. Interesuje mnie antena o długości 100-120 cm pochylona tak, żeby dało się bagażnik otworzyć. Paramety anteny powinny być przyzwoite. Fotki anten na tylnej klapie mile widziane. Co lepsze uchwyt (plastikowy) czy magnes ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jam jest laik w sprawach CB, ale muszę coś szybko kupić - muszę mieć do piątku, a średnio mam czas, żeby gdzieś za tym polatać.

W oko wpadł mi Alan 78 (lub 48) + Hustler IC 100.

Czy coś takiego ujdzie? Jestem początkujący, mało wymagający.

W 80% będzie używane w mieście, trasa sporadycznie. Cena 300-350 zeta - więcej nie mam ochoty wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UNIDEN 520 najlepsza jakość w przystępnej cenie :naughty:. A co do anteny to polecam Sirio ml-145 lub Sirio Turbo 2000 (taką właśnie posiadam na uchwycie sf-40). RFGAIN (czyli regulacja czułości odbiornika) jest przydatną funkcją w zatłoczonych większych miastach gdzie jest zbyt duży ruch w eterze. Dlatego lepszym wyborem jest U520 niż U510, reszta jest bez zmian i wymiary tych radyjek są również takie same w obu tych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniden wiadomo, ale chyba na szybko go teraz nie kupię, poza tym sprawa legalizacji (jakoś tak człowiek by może spokojniejszy był jakby była), a antenę to max. 100 cm, a najlepiej jakby niższa była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena do 1m na magnesie to Sirio AS-100 :cool1:. A co do deklaracji zgodności to przy zakupie dostaniesz ksero. Więc bez obaw można kupić i użytkować lecz nie można wprowadzać jego do obrotu w sprzedaży, dlatego raczej Unidena nie spotkasz na półce w sklepie z artykułami CB. Jeśli zależy Ci na pełnoprawnym radiu to coś ze stajni PRESIDENTA lecz cena 2x większa od U520 :thumbdown:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś ze stajni PRESIDENTA lecz cena 2x większa od U520 :thumbdown:.

a części te same :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO dobra, biere Unidena - papiera od sprzedawcy nie dostanę, ale gdzieś w sieci się walają, więc trzeba zaciągnąć.

Antenkę polecił mi jakąś kopię Presidenta za 80 zeta (80 cm) - zobaczymy jutro, pojutrze jak to się sprawuje :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma homologacje ,którą możesz sobie włożyć w .....

nikt tego nie sprawdza , nie stresuj sie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja użytkuje zestaw UNIDEN 520XL PRO + Antena Sirio ML-145

Moge taki zestaw polecić każdemu! Naprawdę jestem bardzo zadowolony - bardzo dobry zasięg odbioru i nadawania, prawie całkowity brak szumów i przyzwoita cena. Problemów z homologacją do tej pory nie miałem... ale w końcu po to mam CB, aby unikać kontroli ;)

1000499c.th.jpg

1000501c.th.jpg

1000502m.th.jpg

1000503.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , czy to radyjko z tej aukcji ma homologacje czy to tylko sciema?

http://allegro.pl/item733515621_cb_uniden_pro_520_xl_520xl_sunker_cb116_75cm_dl.html

ściema jak nic

dla tego radyjka została cofnięta homologacja przez UKA z powodu przekroczenia norm emisji zakłóceń

http://www.cb-radio.info.pl/sklep/radiotelefony_cb_radio/samochodowe/rid,104.html

http://www.uke.gov.pl/uke/redir.jsp?place=galleryStats&id=17759

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś jest dziwnego z tymi Unidenami 520xl

wczoraj jeden koleś z Rawy Mazowieckiej miał kilka aukcji na to radio po kilkadziesiąt sztuk a dziś już żadnej nie ma

ale znów dziś są aukcje z Łodzi i znów jakiś nowy sprzedawca na allegro co ma raptem 18 komentarzy i wystawia kilkadziesiąt sztuk Unidena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam dziwna. Radio nie ma homologacji, a w magazynach całe palety zostały.. :)

Gdzieś to trzeba puścić. Tylko teksty z tą homologacją ściemnione.. Pisałem kiedyś do takiego allegrowicza - ale nie odpisywał.. Wiadomo :)

Chcecie brać, bierzcie.. Nie to nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem ostatnio 520 xl i problemów nie ma. Polecam te radyjko bo warto. Kurde jak wsiadam do kogoś kto ma inne CB to mnie strasznie draznia szumy... a na tym radyjku cisza a jakość iście telefoniczna. Za te pieniądze polecam

P.S. oczywiście nie nakłaniam do zakupu bez homologacji ;):cool1::mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie brać, bierzcie.. Nie to nie :)

brac , nie zastanawiać sie. powtarzam :

NIKT NIE SPRAWDZA HOMOLOGACJI !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brac , nie zastanawiać sie. powtarzam :

Po co się powtarzasz.. :dontknow:

Już jest to przewałkowane 100 razy. Przecież i tak ktoś pod spodem zaraz napisze, że ma Unidena, jest super i nie ma problemów :decayed::kox:

I nie mów, że nikt nie sprawdza. Bo jak się zdaży, że komuś akurat sprawdzą - a mogą - bo przecież wiadomo, że 520xl nie ma papierów, to wyjdzie, że jestes kłamczuch. :decayed:

_________________________________________________

podczas kontroli, CB radio może zostać zabrane do depozytu celem przeprowadzenia badań i dalszego postępowania (wydanie decyzji o zakazie użytkowania w przypadku niespełnienia wymagań).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo to ja kupię .... może mnie złapią i wtedy będę mógł bez problemów wygarniać Moskalowi w każdym wątku :naughty: :naughty: :decayed: :> :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to wyjdzie, że jestes kłamczuch. :decayed:

i pijak :polew:

swoją drogą nie spotkałem się jeszcze ze sprawdzaniem homologacji radryjka, aczkolwiek policjant mi mówił że wszystkie urządzenia podłączone pod instalację w aucie powinny ją mieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak się zdaży, że komuś akurat sprawdzą

nie sprawdzają :kox::polew: :polew: :polew:[br]Dopisany: 08 Wrzesień 2009, 08:47_________________________________________________

i pijak :polew:

musiałbym miec twój charakter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...