Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[Folia Polaryzacyjna] Czyli tablica niewidzialna dla fotoradaru


Tomek_Byd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś słyszał o sposobie na pozostanie niewidocznym dla fotoradarów stacjonarnych i tych ukrywanych w krzaczorach za pomocą folii polaryzacyjnej?

Rozmawiałem ze znajomym twierdził, że można kupić za kilkanaście złotych na Allegro pasek folii wystarczający na tablicę rejestracyjną a po naklejeniu jej na właśnie że tą tablicę staje się nieczytelna dla wszelakiego sprzętu robiącego zdjęcia z innego kąta niż na wprost auta czyli właśnie fotoradary.:decayed:

Pytam, bo jestem ciekawy czy w rzeczywistości to działa czy jest to kolejna legenda jak photoblockery z Mango...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś testy takiej folii uja daje , noga z gazu najlepszy sposób na fotoradary :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedaja to na alegro:wink:

---------- Post dopisany at 11:27 ---------- Poprzedni post napisany at 11:26 ----------

LITERY CYFRY ANTYRADAR FOTORADAR PROMOCJA ! (4100844679) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN turbo jakiś czas temu się z tym rozprawił. Te folie faktycznie sprawiały, ze na aparacie fotograficznym był problem i tablica wychodziła nieczytelna. Ale opptyka foftoradaru to inna bajka i niestety ale nie da się tak oszukać. Rosnie za to ryzyko, ze w razie zalapania fotki doojdzie kara za kombinowanie z tablicami.

Wysłane z mojego Trooper_X55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :hi:

Widziałem tylko filmik na wykopie.Też mnie to zainteresowało ale nie wiem czy to prawda.

Ciekawy sposób na fotoradar! - Wykop.pl

Przy okazji zapraszamy nowego kolegę na spoty:

http://a4-klub.pl/kujawsko-pomorskie-81/meetingi-kujawsko-pomorskie-13383/index1476.html#post4186240

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program. Galileo kiedyś przeprowadzał testy folii, sprayu, płyt kompaktowych oraz dużej prędkości wszystko po to aby oszukać fotoradar. Niestety żadna z tych metod nie zdała egzaminu pozytywnie. Zostaje tylko noga z gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki używania pojazdów w ruchu drogowy.

Art. 60.

1. Zabrania się:

1) używania pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu osoby znajdującej się w pojeździe lub poza nim;

2) zakrywania świateł oraz urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych wymaganych tablic albo znaków, które powinny być widoczne;

3) ozdabiania tablic rejestracyjnych oraz umieszczania z przodu lub z tyłu pojazdu znaków, napisów lub przedmiotów, które ograniczają czytelność tych tablic;

4) umieszczania na pojeździe znaku określającego inne państwo niż to, w którym pojazd został zarejestrowany.

Ale naturalnie muszą cie złapać:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrabiający zdjęcia z fotoradarów biorą pod uwagę numery rejestracyjne z tablic jak i z nalepek z przedniej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie widziałem jak koles na stacji benzynowej owijał tablice folią a na szybe ulotke na taśme

a drugi przypadek to koleś zapierdzielał w masce chirurgicznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to żadna instytucja posiadająca fotoradary nie jest w mocy wystawić mandatu do póki nie przyznasz się do winy na formularzu, który dostajesz pocztą.

Popraw mnie ktoś proszę jeśli coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optyka fotoradaru stacjonarnego to nic innego jak lustrzanka cyfrowa, jedynie te przenosne maja jakąs inna optyke.
+1 dokładnie zwykła lustrzanka Nikon,a niektórym się wydają że cuda tam siedzą

---------- Post dopisany at 11:13 ---------- Poprzedni post napisany at 11:09 ----------

TVN turbo jakiś czas temu się z tym rozprawił. Te folie faktycznie sprawiały, ze na aparacie fotograficznym był problem i tablica wychodziła nieczytelna. Ale opptyka foftoradaru to inna bajka i niestety ale nie da się tak oszukać. Rosnie za to ryzyko, ze w razie zalapania fotki doojdzie kara za kombinowanie z tablicami.

Wysłane z mojego Trooper_X55

oj oj,zupełnie inna bo to Nikon D300s.Po co się wypowiadać w temacie skoro się nie ma zielonego pojęcia :facepalm:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pykające fotkę z przodu można olać jadąc .....motorem.

motorowerem też,rządową limuzyną zwłaszcza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pykające fotkę z przodu można olać jadąc .....motorem.

motorowerem też,rządową limuzyną zwłaszcza....

Ciekawe czy do takiej folii można dokupić immunitet:grin:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest czasem tak, że jak tablica jest czymś spryskana/zaklejona co powoduje mocny odblask lampy to i tak na zdjęciu w którymś miejscu (nie ma reguły gdzie bo to zależy od kilku czynników) pojawia się w pełni czytelne "widmo" odbicia rejestracji? Wiem że niektóre fotoradary tak mają, że jak jest mocny odblask to przebijają "widmo" i ono jest już całkowicie czytelne?

Mówię o czymś takim (tablica jest nieczytelna ale pod nią pojawiło się jej widmowe odbicie):

fotoradar_zdjecie_noc.jpg

I cytat pod zdjęciem: "Tablice rejestracyjne samochodów w Polsce są odblaskowe, co utrudnia fotografowanie ich nocą w błysku flasha. Jednak fotoradary radzą sobie z tym problemem dzięki specjalnym filtrującym układom optycznym. Czytelny numer pojazdu widoczny jest nie w miejscu tablicy, gdzie został wypalony błyskiem, ale nieco poniżej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...